Дводенна 24 чергова сесія: міські обранці попрацювали завзято

24 сесія Світловодської міської ради розтягнулась на два дні, але і в перший, і в другий день вона не втрачала своєї напруженості і значущості – це завдяки важливим питанням, що були винесені у порядок денний. Багато часу витратили, аби згадати, як користуватись електронною системою голосування, але вже до середини сесії депутати повністю опанували техніку голосування трьома кнопками.

Розпочалося пленарне засідання тим, що міський голова зачитав заяву депутатів на його ім’я, у якому вони звинуватили мера у порушенні регламенту міської ради і закону «Про місцеве самоврядування України».Ці порушення вбачають 19 депутатів (які підписались під заявою) у таких моментах,  як перебивання виступаючих депутатів, надання права виступу вибірково, коментування виступів міських обранців і сорокахвилинних «прес-конференціях» Валентина Козярчука  до початку пленарного засідання.

Міський голова вибачився за його моменти некоректної поведінки  у бік депутатів. А розповідь стосовно стану справ у місті на сесії можна розцінити як інформаційне повідомлення, тому це звинувачення відпадає само-по-собі. Тим не менш, впродовж цієї сесії було помітно, що непорозуміння більшості депутатського корпусу з міським головою зростає. Останній, на жаль, не намагається цьому запобігти.

Далі слідував виступ обласного депутата Костянтина Каспрова, який висловив своє обурення тим, що міський голова на прес-конференції, на його думку, звинувачує депутатів «Опоблоку» у тому, що вони лобіюють інтереси «Політрейду». Пан Костянтин заявив, що партія «Опозиційний блок» ніяким чином не причетна до порушення опалення у місті, а причетні ті, хто почав «разборкі» на «Побуті» і досі не завершили їх до початку опалювального сезону.

Після низки запитів та відповідей на них перейшли до першого питання порядку денного. Це питання включили на початку сесії, а стосувалось воно опалення у будинках 38 і 74 на вул. Приморській.

Мешканка одного з цих будинків виступила перед депутатами зі скаргами від мешканців на директора КП «Добробут», яке обслуговує їх будинки. Справа в тому, що Олег Довгий (директор КП) вирішив перевести будинки з централізованого опалення (себто теплою водою) на електричне, не питаючи цього у мешканців. Пан Олег пізніше намагався пояснити, що влітку він проводив опитування, яке стосувалося переходу на електроопалення, але жителі заперечили це тим, що опитали не усіх, а депутати заявили, що те опитування можна прирівняти до «Фількіної грамоти». Гостра проблема в тому, що люди не отримали у домівки тепло, а коли почали грітися електроприладами, згоріла електромережа будинку і сталася пожежа. Так, вони залишились без ніякого джерела тепла. За словами депутата Довгого, централізоване опалення не можна дати через те, що труби в надто занедбаному і непридатному для користування стані. Тим не менш, ніяких офіційних рішень про те, що труби не придатні до користування, Довгий не мав. З великим невдоволенням від роботи директора комунального підприємства видали рішення про зобов’язання Олега Довгого у цей же день домовитись із «Світловодськпобутом» про подачу опалення.

Вносячи зміни до міського бюджету, депутати-юристи Пащенко і Сіромаха обурилися від пункту про видачу 184 тисяч ніби, як незаконно звільненій за рішенням суду начальниці управління економіки Наталі Гаврилюк. Звинувативши юристів виконавчого комітету у серйозному недопрацюванні, Леонід Пащенко стояв на тому, щоб негайно подати касаційну скаргу і ні в якому разі не виплачувати гроші даній особі. Депутати своїми голосами підтримали цю пропозицію.

Заслухали звіт першого заступника міського голови Олени Балюк. Депутати після ретельного ознайомлення зі звітом на засіданнях комісій прийняли його до уваги. Але не обійшлося тут без зауважень про вибірковий характер перевірок комісій з питань надходження податків до бюджету.

А от звіт заступника міського голови з питань ЖКГ Анни Нестеренко викликав шквал невдоволень роботою посадовця і численні коментарі на кшталт «…ми, мабуть, з вами у різних містах живемо…», «…я послухав звіт і ніби повернувся в казку…». Депутати стояли на тому, що з боку пересічного містянина житлово-комунальний сектор став надто занедбаним і заступник не в силах справитися навіть з повсякденними питаннями прибирання вулиць, не говорячи вже про якісь реформи. Довго тривала критика, та у своєму висновку більшість депутатів прийшла до того, щоб визнати звіт Анни Андріївни незадовільним і звільнити її з посади.

З незрозумілих причин міський голова стояв на боці свого заступника і це дивувало міськдепів, бо об’єктивно оцінюючи,  чітко  видно, що стан житлово-комунального сектору міста дійсно в поганому стані, і це допустив саме головний «комунальник» Світловодська. Загалом, депутати  своєю  більшістю відправили Анну Нестеренко у відставку. Але, Валентин Козярчук зазначив: «Це рішення я заветую, Анна Нестеренко ще попрацює на користь громаді.» На цій ноті мер оголосив, що сесія продовжиться наступного дня о 10.00, а поки перерва.

У п’ятницю пленарне засідання почалося з того, що обласний депутат Каспров привітав Марка Сіромаху, у якого минулого дня був День Народження. Не упустив можливості пан Каспров «вколоти» владу тим, що не вітати депутатів на сесії – це певна недбалість з боку міського голови.

Далі, згідно порядку денного слухали звіт відділу аудиту. І цей звіт прийшовся обранцям не до вподоби: вони відзначили роботу аудиторського відділу як непрозору та недостатньо ефективну, мовляв не бачать вони реальних цифрових статистичних результатів, а лише слова. Не відразу депутати змогли прийняти рішення щодо звіту, але, вирішили винести цей звіт на наступну сесію, перед тим ретельно ознайомившись з ним на профільних комісіях, а поки скоротити штат працівників відділу з чотирьох до двох осіб.

Питання об’єднання управління освіти та управління з питань молоді та спорту,  депутати вчетверте не погодили. Олександра Возного на посаду керуючого справами виконкому також не погодили, вже втретє. Тут без коментарів.

Чи не найголовнішим питанням сесії стало те, що стосувалось вирішення проблеми опалення у місті, точніше підписання контракту між СП ТОВ «Світловодськпобут» і НАК «Нафтогаз України». Тут було і зачитування секретарем міської ради списку рішень та офіційних листів про дії влади щодо вирішення даного питання, і обговорення питання депутатами, в результаті якого вони зайшли у кут, і поради, найдоцільніша з яких, на мою думку, прозвучала від обласного депутата Руслана Степури про те, щоб зібрати депутатів та громаду і їхати до Києва, щоб там відстоювати свої інтереси перед вищою ланкою державної влади. В кінці прийняли рішення визнати ситуацію, яка сталася з постачанням газу для опаленням міста, надзвичайною. На цьому питання 24-ї чергової сесії міської ради були вичерпані.

Загалом, ця дводенна сесія виявилась емоційною і напруженою. Майже всі депутати були активними і прискіпливими до кожного питання та не гаяли нагоди критикувати роботу виконавчої влади. Сподіваємось, що запал наших обранців не буде згасати, а кожен посадовець зробить для себе правильні висновки, і це все піде на користь громаді.

Дмитро  Шевчук.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин