27-а сесія міської ради, або «як добре вести сесію без балачок про моркву, Польщу та Олександрію»

На 27 черговій  сесії Світловодської міської ради головував секретар Юрій Сапянов, тому що мера вже тиждень, як не було на робочому місці.

Більшість депутатських запитів цього разу, як і завжди, стосувалась житлово-комунального сектору, але хочеться зупинитися на кількох особливих. Серед таких був запит депутата Попічко. Направлений він до міського голови і стосується систематичного порушення керівниками управлінь виконкому та комунальних підприємств надання відповідей на депутатські звернення. За словами пана Олександра, він досі не отримав відповідь на його звернення від 29.08.2016 до начальника управління архітектури, і тому просив повторно розглянути дане депутатське звернення та надати, врешті-решт, письмову відповідь. Ще один запит Олександра Попічка про посадові обов’язки працівника також був направлений на ім’я Валентина Козярчука. Обранець зробив запит на надання повної інформації про працевлаштування в апараті виконавчого комітету Калича Миколи Івановича і Шверненка Миколи Валерійовича, з вимогою надати копію посадових обов’язків та інформацію про виконану роботу вищеназваних працівників з моменту їх працевлаштування. Обидва запити підтримано.

Перед  тим, як перейти до частини відповідей на депутатські запити, на трибуну вийшов депутат обласної ради Костянтин Каспров, аби зробити оголошення до присутніх, яких була повна зала. Він заявив, що з огляду на значну кількість присутніх громадян та їх настрої (він сидить поряд і чує розмови людей) пан Костянтин має припущення, що ці містяни прийшли «захистити» міського голову, якого (за думкою присутніх) депутати збираються зняти з посади. Так от, облдеп запевнив людей, а це здебільшого були громадяни пенсійного віку, що ніхто сьогодні не «зніматиме» мера з посади, і це питання взагалі не обговорювалось депутатами. Кумедно було спостерігати, як скоро більша частина присутніх містян покинула пленарне засідання.

Відповіді на запити до УЖКГ давав в.о. начальника УЖКГ Віктор Боровський. Варто сказати, що з 16 запитів задовольнили лише один! А усі інші лишили на контролі. Робота – супер! На кожній сесії додають і додають запитів, а управління житлово-комунальним господарством, здається, тільки байдики б’є… По закінченні доповіді Боровськогообурився депутат Сіромаха: «Ми бачимо, що навіть в тих питаннях, де не потрібні кошти, виконавча гілка влади чомусь топчеться на одному місці!» – відрубавМарк Анатолійович, – «я просив би звернути увагу секретаря на той факт, що УЖКГ формально відноситься до виконання депутатських запитів,і проконтролювати та якось змусити їх робити хоча б те, що вони можуть зробити без витрачання великих коштів».

Перше питання порядку денного доповідала депутат Гуцаленко. Стосувалось воно відкритості інформації щодо роботи комунальних підприємств. Погляд пані Оксани такий, що усі нормативні документи, звіти, структури формування тарифів і грошових нагород для працівників підприємств повинні бути опубліковані в інтернет-ресурсах. Після обговорення за питання проголосували в цілому, вирішивши доопрацювати його на комісіях до наступної сесії.

Після перерви обранці розглядали звіт щодо виконання міського бюджету. Зупинилися на болючому питанні відшкодування коштів колишній «незаконно звільненій» працівниці виконкому Н. Гаврилюк. Депутат Пащенко зауважив, що строки оскарження судового рішення вже пройшли і питання того, чому судове рішення по Гаврилюк не було своєчасно оскаржено юристами, стосується вже міського голови. Його колега Марк Сіромаха відмітив, що окрім того, що питання, на жаль, не було оскаржено, слід звернути увагу на той факт, що сума відшкодування з минулої сесії зросла: так місяць тому міська рада мала виплатити 184 тис. грн., а на сьогоднішній день вона вже «винна» майже 220 тисяч. Це питання, за словами депутата, піднімалося на засіданнях профільної комісії. Його підтримав голова комісії з законності депутат Чаричанський, повідомивши, що питання збільшення коштів зі 184 до 218 тисяч необхідно ретельно вивчити, а поки на сесії слід голосувати за виділення саме першої суми, яка визначена судовим рішенням, так як друга сума не має ніяких законних підстав.

Далі перейшли до корегування фінансів управління ЖКГ. Дискусію почали з питання виділення коштів для встановлення новорічної ялинки. Більшість депутатів спершу не погодилися з тринадцятьма тисячами гривень які вимагав ККП за встановлення ялинки, але після довгої суперечки обранці все ж «надали» ці кошти.

Слово взяв Віктор Боровський і почав пояснювати депутатам, мовляв, звідси ми пропонуємо «зняти» таку суму і «перекинути» сюди, а таку суму пропонується «зняти» звідси і «перекинути» ось сюди. До мікрофона вийшов депутат Філоненко і почав тлумачити, чому більшість депутатів відмовляє УЖКГ у перерозподілі коштів. Сергій Володимирович пояснив ганебну і давно помітну тенденцію управління житлово-комунального господарства: депутати роблять запити, далі для виконання запитів виділяються бюджетні кошти, але потім, коли запити не виконуються, на кінець року виділені гроші перерозподіляють на інші потреби. «Шановні депутати, сьогодні виступав Віктор Васильович і доповідав, і всі ми казали «на контролі». Чому? Тому що не виконано. А не виконано чому? Нема коштів. Шановні депутати, ось ці кошти на виконання депутатських запитів», – прогримів міський обранець.

Далі в. о. начальника УЖКГ щось почав доводити, коли до мікрофона вийшла депутат Веремієнко і запитала: «Віктор Васильович, ви нічого не забули, ні? А ви не забули, що у вас сьогодні мав бути звіт про роботу управління житлово-комунального господарства по поточному ремонту доріг?» Далі з цього приводу почалася сварка. Боровський відхрещувався тим, що він подав у апарат ради питання про звіт, на це секретар з депутатами відповідали йому, що питання мало бути включено паном Віктором до порядку денного, що він не зробив. Покинули звіт, як тут піднявся Марк Сіромаха знову обурений нелогічними діями УЖКГ стосовно розподілу коштів та виконання робіт. Зі скрипом депутати дійшли до консенсусу, проголосували питання в цілому і продовжили засідання.

До кількох земельних питань депутат Пащенко, який є головою земельної комісії, вносив зауваження стосовно неповного вивчення їх. Інші обранці дослухались та відправили на доопрацювання. Вже під кінець першого дня сесії міськдепи підійшли до звіту заступника міського голови з гуманітарних питань Ірини Щербини. Але з причини того, що пані Ірина перебувала в Дніпрі на навчанні, звіт заслухати не могли. Подали пропозицію перенести питання на завтра. Але вона не набрала  достатньої кількості голосів, і тоді кілька фракцій покинули сесійну залу. Тож, Юрій Сапянов був вимушений перенести продовження засідання на наступний день, бо кворуму не було…

Про наступний день 27-ї чергової сесії міської ради читайте згодом.

Дмитро Шевчук.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин