«Я прийшов – тебе нема…» Невдала спроба 28-ї позачергової

28 позачергова сесія Світловодської міської ради, запланована на 7 грудня, не відбулася. Причиною цього стала відсутність кворуму депутатів – зареєструвалось лише дев’ятеро.

День працівників органів місцевого самоврядування України відзначається саме 7-го грудня, з цього приводу міський голова привітав та вшанував грамотами багатьох працівників місцевого виконавчого комітету.

Та нарешті перейшли до суті зібрання.

Пан Козярчук зачитав звернення від депутатів, у якому 13 обранців повідомили міському голові, що розгляд фінансових питань, згідно українського законодавства, не є підставою для скликання позачергової сесії, а той факт, що депутати не отримали проекти рішень від фіну правління заздалегідь (згідно регламенту, за три дня до початку засідання), унеможливлює нормальну їх роботу на сесії і прийняття ними поміркованих рішень на користь світловодської громади. Натомість міськдепи М. Сіромаха, А.Кучугурний, С.Мисько, Л. Пащенко, С.Філоненко, С.Герасименко, В. Кривенко, Ю. Лукинський, С.Волохов, Ю. Стогній, С.Стовба, В.Берестовський та В. Дяченко (це ті тринадцятеро, хто підписався під листом-зверненням) впевнені, що позачергову сесію з питаннями, що виносились на сьогодні, можливо буде провести не раніше 9-го грудня.

Потім Валентин Валентинович зазначив, що розпорядження про проведення цієї сесії були підписані ним не 5-го, а 2-го грудня, а ще, за словами мера, він розраховував, що поректи рішень будуть надані депутатам 3-4 грудня – але те, що начальник фінансового відділу несподівано захворіла, стало на заваді.     «Чому так сталось – оцінку дати не можу», – підсумував голова.

Роз’яснити ситуацію пану Козярчуку спробував депутат Молчанов, який прибув у сесійну залу, але не зареєструвався на засідання. «Мало того, що вам там написали, так ми регулярно спостерігаємо, як скликаються позачергові сесії, – говорив пан Олександр, – як в армії є статут – так у міської ради є регламент, і якщо там написано, що за три дні комісіям мають роздаватись документи, то так воно має бути.» Депутат наголосив, що у такому «протизаконному фарсі» обранці від ВО «Свобода» відмовляються брати участь у пленарному засіданні.

Проте, міський голова мав й інші підстави (окрім питань уточнення бюджету) для скликання сесії. Наприклад, питання про повторний розгляд рішення «Про припинення повноважень заступника Світловодського міського голови Нестеренко А.А.». Адже заветоване міським головою вищеназване рішення має бути розглянуте на сесії, скликаній у двотижневий термін. Тому Валентин Козярчук, як там не було, керується законом.

На трибуну вийшла депутат Мальцева і у дещо популістичній манері докорила своїм колегам-депутатам, які не присутні на пленарному засіданні, у тому, що, вони не виконують свій обов’язок – «працювати на благо виборців і на благо міста». «Жителі нашого міста повинні знати поіменно своїх «героїв», які «працюють» на благо виборців», – відрубала пані Надія, а потім ще й перерахувала назви фракцій, представники яких були відсутні на сесії.

Такі альтруїстичні заклики Надії Олексіївни прокоментував секретар міської ради Юрій Сапянов. Він наголосив, що міськдепи працюють на громадських засадах, і для того, щоб відвідувати чергові та позачергові сесії, вони мають якимось чином підмінятися на роботі та узгоджувати робочий графік. За словами пана Юрія, це є зовсім інша ситуація, ніж коли депутатом є людина на пенсії, яка захищена державою і має більше вільного часу (як, наприклад, пані Мальцева). «Дійсно, апарат ради повідомив вчасно депутатів про скликання сесії, але кожен депутат перед тим, як розглядати питання, ввечері чи вночі має ознайомитись з проектом рішення, про яке буде говорити, мати аргументи і навіть порадитись із виборцем: де і який пандус робити, де яку асфальтувати площадку», – пояснив Юрій Олександрович.

Потім присутні обранці подискутували, обмінялися взаємними образами і звинуваченнями, міський голова вкотре розповів про те, що не допустить ніякої корупції та «договорняків», вкотре нагадав про досягнення нинішнього виконавчого комітету, і зокрема своєї заступниці Анни Нестеренко… Але дечим мер порадував – сьогодні почав роботу басейн спорткомплексу! На тому й розійшлись.

Дмитро Шевчук.

 

 

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин