Міські обранці не залишили бюджетників без грудневої зарплатні, а от Нестеренко остаточно усунули з посади. Про це та інше на 28-й позачерговій

Зранку, 9-го грудня, у п’ятницю, пролетіла новина, що депутати рішуче планують провести 28-у позачергову сесію Світловодської міської ради.

У п’ятницю о 8.35 ранку на сайті Світловодської міської ради з’явилось оголошення про проведення 28-ї позачергової сесії мicькради 13-го грудня о десятiй ранку. Але депутати, на подив, саме 9-го числа о десятій годині стали збиратися в сесійній залі адмінбудинку. Міського голову в телефонному режимі було проінформовано про те, що обранці хочуть провести сесію, на що той відповів, щоб депутати почекали, поки прибуде мер. Через деякий час градоначальник таки прибув у залу засідань.

Першим його питанням було: «З якого приводу зібрались? Поспілкуватись?» На що почув відповідь: «Сесію проводити.» «Сесія призначена на 13-е число моїм розпорядженням, – парирував міський голова, а потім пригрозив, – хочете – будь ласка – це ваше право, але це буде оскаржено по суду.» Потім пан Козярчук провіщав, що з цього дня починає діяти виключно за законом, не порушуючи ні одну статтю. «Якщо готові проводити сесію, то це без мене», – підсумував міський голова.

Далі почалася дискусія, в ході якої депутат Пащенко вказав меру на факти довільного перенесення ним дати проведення чергових сесій, що йде в розріз рішенню міської ради, яким встановлювався графік проведення пленарних засідань. Валентин Козярчук пояснював перенесення сесій складними обставинами. Потім розгорнулась суперечка щодо питання, чи можна у цей день проводити сесію.У фіналі депутати «перетягнули канат», довівши, що їх дії є правомірними. Щоправда, ситуаційна команда Козярчука – фракція «Укроп» та деякі інші обранці не забажали  реєструватись на пленарному засіданні, поділивши думку з міським головою, що ця сесія – «Фількіна грамота». Решта обранців проголосувала за те, щоб дати секретарю міської ради Юрію Сапянову право провести дане пленарне засідання, адже мер відмовився.

Порядок денний складався з двох питань: перше стосувалось уточнення бюджету на 2016 рік, друге – повторний розгляд рішення міської ради «Про припинення повноважень заступника Світловодського міського голови Нестеренко А.А.» За підсумками сесії обидва питання були розглянуті та проголосовані.

Питання уточнення бюджету було опрацьовано на бюджетній комісії, засідання якої відбулось кількома годинами до початку сесії. Тому депутати плідно попрацювали, забезпечивши і працівників бюджетної сфери зарплатами за грудень, і розподілили бюджетні кошти між управліннями виконавчого комітету на інші потреби.

Також хочеться зупинитись на другому питанні порядку денного, але спершу пригадаємо хронологію подій. На 24-й черговій сесії міська рада прийняла рішення визнати звіт заступника міського голови з питань ЖКГ Анни Нестеренко незадовільним та припинити повноваження Нестеренко. На дане рішення міський голова наклав вето.

Згідно чинного законодавства, депутати можуть подолати вето мера, проголосувавши за це двома третинами від кількісного складу депутатського корпусу на сесії, скликаній у двотижневий термін. Коли на наступну позачергову сесію міськради мером виносилось питання подолання цього самого вето, обранці зняли питання з розгляду, мотивувавши це недостатньою кількістю зареєстрованих депутатів для прийняття такого рішення.

На 27-му чергову сесію повторно виносилось питання зняття Нестеренко з посади заступника міського голови (адже двотижневий термін минув). І на цей раз більшість депутатів також виступила проти пані Анни через її вкрай незадовільну роботу на посту головної комунальниці. Знову сесія винесла рішення припинити повноваження Нестеренко. Та міський голова і на цей раз, знову з необ’єктивних причин, заветував таке рішення ради. Саме тому на розгляд 28-ї позачергової сесії було винесено вищеназване питання, за яке проголосувало 23 депутати міської ради. Це означає, що Анна Нестеренко більше не займає посаду заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства.

Варто згадати, як Валентин Козярчук майже рік тому наполегливо і палко просив депутатів, щоб вони проголосували за призначення Анни Андріївни заступником голови. Назріває питання: як же треба було працювати заступнику, щоб аж 23 депутати з різних фракцій бажали його звільнення з посади та аж два рази голосували за звільнення? ..

Дмитро  Шевчук.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин