ПОЄДНУЮЧИ 8 ТА 9 ТРАВНЯ АБО ТРИ КРОКИ ВІД ТОТАЛІТАРИЗМУ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

День Перемоги

Україна і Світловодськ, зокрема, вперше за свою новітню історію, зробили ще один крок від московських стандартів відзначення переможного закінчення європейського етапу ІІ Світової війни. Точніше, їх три,  цих кроків. Перший, нарешті щезли (як роса на сонці) «лєнтачкі» кольорів колорадських жуків, які чіпляли на себе власівці із Руской асвабадітєльной армії, за які при Сталіні без зайвих «ставили до стінки» і які на рубежі 2000-х Владімір Путін витяг із смітника історії як один із символів свого гнилого «рускава міра» – від цього року українці, які в перемозі над нацизмом відіграли одну з найголовніших ролей, чіпляли на груди червоно-чорні маківки як символ радості від Перемоги і скорботи за мільйонами загиблих співвітчизників. Другий крок – зазнала коригувань дата початку тої війни. Це вже не 1941 рік, коли Гітлер, випередивши свого друзяку-союзника Сталіна, першим вдерся на територію СССР, а 1939 рік, коли німецький та совєтський тирани розірвали Польщу, до складу якої входили на той час західноукраїнські землі. І третій крок – День Перемоги над нацизмом було відзначено в «унісон» з усім світом – 8 травня. У Світловодську цього дня ветерани та міське керівництво відвідали старе міське кладовище, де упокоїлись світловодці, удостоєні за тієї війни звання Героїв Совєтського Союзу – Пантелеймон Гнучий, Андрій Цимбал та Микола Євсєєв. Післяобідньої пори на меморіалі Вічний вогонь відбувся мітинг-реквієм на якому ієрей Свято-Покровського собору Артур Холоденко відслужив літію (Богослужіння).

А на 8-у годину наступного дня – з підняття на третій щоглі червоного прапору, який, за легендою, замайорів над поверженим Рейхстагом 9 травня 1945 року – почалися врочистості до яких звикла переважна більшість нашого народонаселення. Після цього ветерани й перші особи міста об’їхали пам’ятники й меморіали, пов’язані із Великою Вітчизняною війною і від Вічного вогню ходою вирушили до Парку культури й відпочинку ім. Т.Г.Шевченка, де у Літньому театрі відбувся святковий концерт, підготовлений творчим колективом міського Палацу культури.

Примітна деталь: у цей день вшановували не лише учасників війни 1939-1945 років, а й наших сучасників, які нині на сході Неньки-України гамселять московітських загарбників. Адже знищенням у 45-му нацистського звіра у Берліні для українців Велика Вітчизняна війна не скінчилась – вона закінчиться у Москві знищенням звіра рашистського. Такою є велична місія українського народу. Народу-Переможця!

 

 

Віталій АСАУЛЕНКО

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин