«Палац розваг: повернення…» Запальна 31-а сесія міської ради

31-й сесії, яка розпочалась 26-го грудня у сесійній залі адмінбудинку, судилося завершитись у Палаці культури. Як так сталося? На пленарне засідання прийшла така кількість глядачів – працівників територіального центру соціальногообслуговування населення, що навіть не всім депутатам вистачило сидінь. Хтось доніс людям, працюючим у «тер центрі», чутки, що вони можуть залишитись без січневої зарплатні, тому вони і прийшли захистити свої інтереси. Побачивши таку юрбу народу в залі, міськдепи почали ініціювати перенесення засідання до концертної зали СМПК, аби усім було комфортно працювати і спостерігати. Але міський голова і частина глядачів вважали по-іншому, тож між обранцями та протилежною стороною почалась сварка. Від опису цього автор утримується – краще подивіться відеозапис першої частини сесії (прикріплений нижче), а ще до перегляду можна запастись попкорном і холодними напоями, бо те, що відбувалося, дійсно нагадує голлівудські комедії.

Отже, через майже дві години після відкриття сесії, вона вже йшла у концертній залі СМПК. Звичайно, що й тут без сварок та інтриг не обійшлося… До речі, пан Козярчук все повторював, що дякує громаді, яка є небайдужою і прийшла проконтролювати роботу своїх обранців, але по закінченню сесії, на жаль, вже не було кому дякувати – усі, крім депутатів та преси, розійшлись.

Першим «каменем спотикання» на шляху до розгляду порядку денного стало письмове звернення 13-х депутатів до міського голови з проханням врешті-решт надати їм та громаді справжній звіт про роботу виконавчої влади, очолюваної Козярчуком. Бо, мовляв, те, що було 12-го листопада у цій самій залі Палацу культури, аж ніяк не можна назвати звітом. Валентин Валентинович, будучи людиною прямолінійною, тут же почав розповідати «знайомі до болю» фрази про зелене господарство і клумбу навпроти «білого дому», про полатані навесні та влітку дірки на дорогах, про перевиконання бюджету на 16-й рік і звичайно свою улюблену тему – начальника МУО, на якого все жаліється мер: порушень в управлінні хоч греблю гати, а звільнити очільника ніяк не вдається.

Та депутати не бажали слухати цю промову та почали зупиняти його, мовляв, давайте зараз працювати, а звіт можна надати у письмовій формі, або принаймні оголосити в кінці сесії. Певно, щоце «заділо» Валентина Валентиновича, і тут знов розгорнулися сварки. Коли випустили пар, то нарешті повернулись до порядку денного і внесли до нього кілька додаткових питань. Також обранці погодились розглянути питання по терцентру першим, щоб не змушувати бідних працівників сидіти на бочці з порохом.

Що ж за проблема склалася з цим центром і чому прийшло стільки його працівників (ще й відгул за власний рахунок взяли)? Питання стало в тому, хто буде головним розпорядником коштів в частині фінансування зазначеного закладу: управління соціального захисту населення, як це було раніше, або виконком, як це пропонували тепер. В. о. начальника Наталя Зайцева настоювала на тому, щоб коштами розпоряджався виконком, та більшість депутатів не погоджувалась з цим, вбачаючи, що це в майбутньому може викликати якісь проблеми з фінансуванням, а те, що такий крок стане в якійсь мірі піар-кампанією для виконавчої влади, спрямованою на працівників тер центру, не радувало міськдепів. Після тривалого обговорення питання, депутатська більшість пересилила мерську команду і повернула усе до старого порядку. До слова, в інших містах нашої області розпорядниками коштів для територіальних центрів є управління соцзахисту, і ніяких проблем з цим не виникає.

За традицією, майже всі депутатські запити стосувалися сфери житлово-комунального господарства. Але цього разу додався ще й запит від Олександра Оди стосовно того, щоб знайти винних в інциденті з невикористаними коштами на ремонт інфекційного відділення, які відійшли до держбюджету -це майже 3 мільйони гривень. Пан Олександр пропонував направити запит до Кіровоградської ОДА, щоб на обласному рівні розібрались із ситуацією, а матеріали стосовно винних передали до правоохоронних органів. Запит підтримали.

Проте Козярчук не зміг обійтись від коментарів: він порівняв ситуацію, що склалася, з тією, коли з виділених на ремонт ГЕСівської дороги 28-и мільйонів наша РДА використало лише близько двох. Так міський голова спробував довести, що наша ситуація – то ще не так страшно.

Майже на всі запити відповідав в. о. начальника УЖКГ Віктор Боровський, який, між іншим, особливо нічим не порадував. «Контроль на контролі і контролем поганяє…» Без коментарів.

Довго і напружено розглядали питання уточнення бюджету. Не вдаючись у подробиці, констатувати можна такі рішення та висновки: басейн працюватиме аж до кінця березня – гроші на його функціонування виділили, на закінчення ремонту «інфекційки» гроші не дали, а недостачу коштів на роботу держустанов за перші квартали ліквідували. До речі, приємною новиною стала обіцянка від УЖКГ змінити розклад освітлення вулиць: тепер ліхтарі горітимуть і вранці на годину довше, і ввечері до 23-ї години. Також у блоці фінансових питань міські обранці затвердили рішення визнати роботу мера в контексті освоєння бюджетних коштів незадовільною і зняти з його заробітної плати надбавку, та ще й запросити з ОДА перевірку виконавчих органів влади.

Самими резонансними стали додаткові питання у порядку денному, які обранці внесли на початку сесії. Перше з них – про визнання рішення щодо затвердження Анни Нестеренко на посаді заступника міського голови таким, що втратило чинність. Напевно, таке рішення є вже крайньою необхідністю, враховуючи, що подолання вето міського голови півтора місяці назад 9 грудня не привело до якихось зрушень. Ще від 9-го грудня Валентин Козярчук мав звільнити пані Анну, але виконувати це навідріз відмовлявся. Брудні вулиці, постійно переповнені сміттєві баки, невдале цьогорічне «прибирання» снігу, провальний ремонт інфекційного відділення, подейкують, що навіть опосередковане перешкоджання створенню ОСББ – до цього всього причетна горезвісна комунальниця. Рішення про призначення Нестеренко заступником міського голови з питань ЖКГ мабуть є самим провальним за всі, які приймала міська рада сьомого скликання.

Наступним додатковим питанням стало одне – про визнання рішення щодо затвердження виконавчого комітету СМР таким, що втратило чинність. Доповідав його депутат Маліцький і викликана така ініціатива була тим, що фракції «Народний контроль» не дали змогу відкликати виконкомівця від їх політичної сили. Після того, як за ініціативою Оксани Гуцаленко Ігора Гайчука позбавили членства у виконкомі, депутат Чаричанський подав позов до суду про визнання рішення про це відкликання неправомірним та призупинив його. Андрій Маліцький мав навіть відеодоказ на підтвердження того, що створення виконкому пройшло з порушенням процедури, і тому міська рада має підстави скасувати його та створити новий, певно, що на цей раз без пана Ігора. Депутатська більшість підтримала це питання і «розпустила» виконком.

Але коли депутат Гуцаленко запропонувала Валентину Козярчуку  внести кандидатури на членів виконкому, щоб затвердити його новий склад, той відмовився, пояснивши тим, що йому треба «переспати» з цією думкою.

Дуже шкода, що у порядку денному не було питання щодо закупівлі снігоочисної техніки, про які йшла мова на останній пресовій конференції. Хоча, міський голова на протязі сесії неодноразово повторював, що оновлення штату техніки є чи не найнагальнішим питанням на цей час.

Дмитро Шевчук.

Відео: Офіційний канал світловодського міського голови

 

https://www.youtube.com/watch?v=CNc6CYLpU5s – частина 3

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин