І знову прес-конференція в мера, і знову нічого втішного

DSCF4355Майже всім відомо, що міський голова Козярчук полюбляє збирати прес-конференції – такий спосіб комунікації з громадою йому до вподоби. Пресові конференції світловодський мер скликає досить часто: остання відбулася в середу, першого лютого, і от шостого числа Валентин Валентинович знову скликав пресу, аби повідомити, певно, щось важливе.

На зустрічі пан Валентин посадив поряд із собою міського депутата, свого прибічника Андрія Москаленка, а з початку розмови стало зрозуміло, що мер знову жалітиметься на рішення міської ради, у яких він та виконкомівські юристи вбачають порушення закону. Міський голова розповів про те, що на останній черговій сесії депутати визнали своє рішення про затвердження виконавчого комітету недійсним (таким чином «розпустили» виконком), і про те, що до проекту фінансових рішень внесли пункт про дисциплінарне покарання міського голови (зняття надбавки до зарплатні) за погану роботу щодо освоєння цільового фінансування для ремонту інфекційного відділення. У зазначених рішеннях мер побачив процедурні порушення, а отже він наклав на них вето. Як говорить законодавство, обранці можуть подолати вето, зібравшись на позачергову сесію, скликану міським головою у двотижневий термін, і проголосувавши за це двома третинами від загальної кількості. У п’ятницю, третього лютого така сесія відбулася, або краще сказати «відбувалася», виходячи із риторики пана Козярчука.

На п’ятничній сесії перед тим, як розпочати голосувати, депутатами почалося внесення доповнень до порядку денного.Мер назвав це в промові «певною колізією»,і коли пленарне засідання пішло «не в те русло», Валентин Козярчук оголосив перерву до понеділка та  наказав терміново скликати комісію з питань законності, щоб та розібралася у ситуації. За висновками роботи голова комісії  заявив, що вносити додаткові питання на цю сесію не можна.

Та депутати не бажали чекати до понеділка: після невдалої спроби переконати міського голову продовжувати засідання вони вирішили, що мер самоусунувся, обрали головуючим секретаря міської ради Юрія Сапянова і успішно проголосували за подолання вето та закрили пленарне засідання, проспівавши гімн України. На «продовження» перерваної міським головою, і у той же час ніби як закритої сесії в понеділок зібралося лише семеро депутатів.Відтак, кворум не набрався і Валентин Козярчук оголосив про закінчення засідання, гімн проспівали ще раз.

Виходячи з цього, правив міський голова, рішення про подолання вето нелегітимне (виконком працює), бо відкривати і закривати сесії, як наголосив спікер, може лише він,за виключенням, коли обов’язки голови виконує секретар ради. Тож наступного дня пан Козярчук планує скликати чергове засідання виконкому і розглянути на ньому питання щодо підняття тарифів на проїзд громадським транспортом.

DSCF4358Звучало питання від журналістів, чи запрошував голова на конференцію інших депутатів, окрім Андрія Москаленка. Адже якщо мер і депутатський корпус конфронтують між собою, то логічніше було б спілкуватись з ними (депутатами), а не з пресою. На запитання мер відповів, що з міськими обранцями він спілкувався у п’ятницю, і тоді вони консенсусу не досягли. А коли, мовляв, громадські діячі ініціювали зустріч у кінотеатрі «Прадо», щоб у бесіді знайти компроміс, то ці самі депутати не прийшли, а пішли на «Веселку» і знімали звернення до містян.

Питання, яке вкрай гостро постало останнім часом –щодо маршрутних перевезень, мер прокоментував так, що від підйому ціни нікуди не дітися. Мовляв, він розуміє, що перевізники не можуть працювати за старими цінами, і людей, які стоять годинами на зупинках, він також розуміє. Тож Козярчук сподівається, що на наступному засіданні виконкому за підвищення тарифу таки проголосують. Але на запитання представників преси про те, якими будуть дії міського голови у разі, коли нові тарифи (4, 50 грн. по Світловодську і 5,75 грн. до Власівки) не затвердять, пан Валентин чіткої відповіді не дав.

Ще журналісти дізналися, що на посаду заступника міського голови з питань ЖКГ мер на черговій сесії пропонуватиме Дмитришина Дмитра Дмитровича, колишнього гендиректора «Світловодськпобуту». Колишня головна комунальниця Анна Нестеренко та її заступник Віктор Боровський, як вже відомо, звільнені. А ще, на цікаве питання, стосовно того, чи дійсноПП «ВК і К», власником якого є Валентин Козярчук, змінило місце реєстрації аж у Дніпропетровську область, наш мер відповісти не зміг. Відхрестився тим, що керування бізнесом передав іншим особам та інформацією щодо нього не володіє. Якщо ж чутки про перереєстрацію – правда, то це є погано для Світловодська, бо податки підприємство в такому разі сплачуватиме не до нашого бюджету. У контексті позитивних зрушень в життєдіяльності міста мер розповів, що останнім часом зроблено не багато. Мовляв, лампочки на стовпах поміняли та розсаду у бомбосховищах вирощують.

Прес–конференції Валентин Валентинович, звісно, навчився проводити, але порадувати журналістів на зустрічах він, на жаль, не в змозі… Напевно, для отримання результату потрібно інтенсивно працювати, а не пресу «розважати».

Дмитро Шевчук.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин