СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ – ДЕМОБІЛІЗОВАНИМ УЧАСНИКАМ АТО

        Сиромятнов  Головна мета служби зайнятості – щоб кожен громадянин України мав достойну роботу із гідною заробітною платою. А кожен роботодавець, який звертається до центру зайнятості з вакансіями, був забезпечений необхідними кадрами.

 Служба зайнятості реформується і покращує свої сервіси. Зокрема, використовує можливості  сучасних технологій, а саме – відео резюме, відео презентації вакансій, он-лайн співбесіда, комунікація із безробітними через соціальні мережі. Також реалізується соціальний проект з вивчення англійської мови на базі онлайн платформи «Lingva Skills» зареєстрованими безробітними,  в т.ч. учасниками антитерористичної операції. З  часу запровадження цього проекту 21 особа з числа учасників АТО, які перебувають в Світловодському міськрайонному центрі зайнятості, вивчають англійську мову, один  з них  вже закінчив навчання та одержав  диплом про успішне завершення рівня А1-А2 курса англійської мови.  

Окрема увага служби зайнятості  приділена працевлаштуванню демобілізованих учасників АТО. Це та категорія людей, яка потребує особливої уваги з точки зору адаптації до умов мирного життя та інтеграції на ринку праці. З 30 серпня 2016 року вступили в дію зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції забезпечення їх проведення. Законом встановлені додаткові гарантії при працевлаштуванні з урахування 5% квоти робочих місць для учасників   антитерористичної операції на підприємствах, де працює понад 20 працівників.

  З початку 2017 року за направленням центру зайнятості 8 осіб з числа демобілізованих учасників АТО були працевлаштовані, з них одна особа після закінчення навчання в ОК НКК «Аграрник» на замовлення роботодавця ДП «Завод залізобетонних виробів»  за професією «електрозварник» .

  У разі звернення до служби зайнятості вчорашнім воїнам надаються інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги з метою сприяння в пошуку роботи, в тому числі допомога в започаткуванні власної справи, залучення до оплачуваних громадських та тимчасових робіт. Для бажаючих розглядається можливість професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, видача ваучерів для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці. З початку року Світловодським міськрайонним центром зайнятості надано профорієнтаційні послуги  80 особам даної категорії. Один учасник АТО на сьогоднішній день проходить безкоштовне професійне навчання за професією «електрогазозварник» на базі Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ, ще один приймав участь в громадських роботах, які організовувала Великоандрусівська сільська рада. 

Відвідувачі центру зайнятості мають можливість отримати інформацію про ситуацію на ринку праці як Світловодського регіону,  так і по Україні, ознайомитися  з актуальними вакансіями, фахівці центру зайнятості можуть  допомогти скласти резюме, надати можливість пройти профдіагностичне тестування та відвідати заходи служби зайнятості, до яких залучаються представники органів влади, волонтерських та громадських організацій. В центрі зайнятості існує єдина база вакансій по всій Україні. Усі вакансії – у вільному доступі.

Заступник директора Світловодського міськрайонного центру зайнятості О. Сиромятнов

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин