Професійна адаптація учасників АТО

Поcтановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 432 затверджено Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.
            Відповідно до зазначеного Порядку соціальна адаптація учасників антитерористичної операції, а саме допомога у проведені аналізу життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх розв’язання, здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
            Професійна адаптація учасників антитерористичної операції – заходи, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і умінь учасників антитерористичної операції шляхом професійного навчання, надання інформаційних, консультаційних та профорієнтаційних послуг із зазначених питань, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.
            Професійна адаптація організовується і здійснюється за рахунок коштів державного бюджету. Професійне навчання учасників АТО здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами. Для отримання послуг з професійної адаптації необхідно звертатись до органів соціального захисту населення.
            Одним із елементів професійної адаптації є проведення професійної орієнтації учасників АТО. Для проходження заходів з професійної орієнтації щодо вибору напряму професійного навчання учаснику АТО видається направлення до центру зайнятості.

            До Світловодського міськрайонного центру зайнятості  протягом липня місяця  звернулися  троє учасників АТО, які планували  пройти навчання на курсах водіїв кат. С. Всі вони отримали професійну консультацію із застосуванням психодіагностичного тестування, яке було спрямоване на виявлення професійно -значущих якостей, таких як швидкість зорово-моторної реакції, концентрація уваги, оперативна пам’ять та інші.   Фахівцем з профорієнтації на  підставі отриманих результатів надані   відповідні рекомендації.

З метою повернення до трудової діяльності  учасників АТО  з числа безробітних, Світловодський  міськрайонний  центру зайнятості надає комплекс соціальних послуг, а саме: підбір підходящої роботи, залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру, підвищення конкурентоспроможності шляхом професійної підготовки та перепідготовки, у тому числі в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Так, протягом січня-липня 2017 року за направленням центру зайнятості  працевлаштовані   15 осіб, учасників АТО, одна особа приймала участь в громадських роботах,   двох осіб було охоплено професійним навчанням.

 

Начальник відділу активної підтримки безробітних Світловодського міськрайонного центру зайнятості   О. В. Пипич

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин