Центр зайнятості співпрацює з громадою

Світловодський міськрайонний центр зайнятості  значну увагу приділяє налагодженню й розширенню співпраці з об’єднаною територіальною громадою – Великоандрусівською сільською радою, яка утворилася в цьому році  в   рамках адміністративно-територіальної реформи в Україні.

Головною метою такого співробітництва на паритетних засадах є створення нових робочих місць та організація й залучення незайнятого населення до громадських та інших робіт тимчасового характеру, які є реальною альтернативою безробіттю і джерелом соціальної та матеріальної вигоди. Прикладом успішної співпраці з Великоандрусівською сільською радою  є залучення 13 безробітних до громадських робіт.

Для оперативного інформування мешканців громади про ринок праці, актуальні вакансії, зміни у законодавстві про зайнятість, новації у сфері праці, послуги державної  служби зайнятості за окремими графіками фахівці центру зайнятості надають інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги мешканцям громади. За 5 міс. поточного року більше  50 осіб скористалися  можливістю отримати індивідуальні та групові консультації з самих різних питань: умови реєстрації в центрі зайнятості, можливості професійного навчання за сприянням центру зайнятості, започаткування підприємницької діяльності, вибір майбутньої професії та інш.

 Однією із форм роботи Світловодського центру зайнятості з населенням, яке проживає в сільській місцевості, є  організація виїзних акцій із використанням мобільного центру зайнятості. Так, цього року було проведено 2 виїзні акції в с. Подорожнє та с. В. Андрусівка.   Соціальними  послугами фахівців в мобільному центрі зайнятості скористалися 78 сільських  жителів, в тому числі 40 учнів місцевих шкіл. Останні завжди з цікавістю зустрічають фахівців з профорієнтації, бо знають, що для них підготували цікаву інформацію, є можливість пройти  профдіагностичне  тестування.

Використання мобільних центрів зайнятості допомагає наблизити послуги державної служби зайнятості до сільського населення, надати адресну допомогу, допомогти в професійному самовизначенні молоді.

 

Пипич О.В., начальник відділу активної підтримки безробітних

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин