Віктор Макаров готовий до відповідальності

Анонсована зустріч з Віктором Макаровим (http://sg.kr.ua/?p=7554), пройшла дуже цікаво, в деяких речах не очікувано і навіть залишила певну інтригу. Проте, все по порядку.

Про дороги.

Оскільки приводом нашого спілкування стала тема доріг, чи пак, їх відсутність, нашу розмову ми продовжили саме з цього питання.

О. Н. Доброго дня Віктор Анатолійович, дякую, що тримаєте слово і запросили на зустріч для продовження нашої розмови. Отже дороги: Що робити? І хто винен?

В. М. Звісно, що робити! Дороги потрібно приводити до ладу, а це означає, що переважну більшість шляхів треба капітально ремонтувати. І тут треба враховувати особливості рельєфу нашого міста і на окремих ділянках шляхопроводів потрібно асфальтне покриття міняти на дорожні залізобетоні плити, які витримують значно більші навантаження – як приклад: вул. Бойка, де раніше після доброго дощу все асфальтне покриття зносило до першої школи. Після укладки ЗБ плит, вже ось стільки років ніякі негоди для цієї частини дороги не страшні.

О. Н. Але це ж значно дорожче ніж асфальт…

В. М. Якщо порахувати, скільки було витрачено коштів на ремонт цього невеликого відрізку шляху, відновленням асфальтного покриття, то вона виявиться золотою! Те ж саме стосується і нинішніх так званих «ремонтів» де питання дотримання технології та технічних вимог під час виконання робіт, викликають багато запитань.

О. Н. Що Ви маєте на увазі?

В. М.  Я маю на увазі те, що практично всі мешканці міста хоч раз ставали свідками того, коли асфальт клали в сніг, в дощ, в багно! В місті немає комунального підприємства, яке б займалось утриманням, поточним та капітальним ремонтом міських доріг. Дорожнє покриття убивається, на ньому убивається автотранспорт мешканців та гостей міста і тільки тоді, подекуди, влада «соізволяє» провести там якийсь «ремонт» і видає це за свою суперзаслугу!

О. Н. Так немає коштів…

В. М. Та розуму не має і совісті, а не коштів! Тим більше мер розповідає, що ми на першому місці в області, грошей – завались, а чомусь діла не має!

Про владу.

О. Н. Так депутати ж не голосують, мер каже…

В. М. Послухайте, мені, як і тисячам світловодців абсолютно байдуже, що і хто там голосує-не голосує – то їх внутрішні «тьорки», а громаді потрібен результат – нормальні дороги, освітлені вулиці, робочі місця, якісні послуги і економічно обґрунтовані, при участі громади, тарифи на ці послуги – все те, що й обіцяли нинішні обранці. Мер повинен бути стабілізуючим, якщо хочете, цементуючим фактором в об’єднанні депутатів, влади і громади, а в нас все навпаки: мер весь час з кимось воює, то йому гопота, яка засіла в виконкомі не дає працювати, то депутати не такі…

О. Н. Так депутати дійсно не подарунок – он сесія заблокована, намагаються відправити В. Козярчука в відставку, не відомо коли розпочнеться друга частина сесії…

В. М. Я Вас прошу! (сміється) Який раз вже вони відправляють мера у відставку?

О. Н. Вам смішно, а мені, щось не дуже.

В. М. Вибачте, але це сміх крізь сльози. Із того конгломерату партій, що представлені в міській раді багато депутатів на четвертому році своєї каденції поводяться так, ніби передвиборча кампанія не закінчувалась – стільки популізму і непрофесійності, як демонструють нинішні обранці, не було мабуть за всю історію місцевого самоврядування Світловодська.

О. Н. Добре, хто винен розібрались – що робити?

В. М. Так винних треба гнати в три шиї, поки ще не пізно! Люди повірили нинішній владі, як ніколи раніше – кредит довіри був неймовірний, а вони його пустили по вітру! Всі напрацювання «папєрєдніків», на яких вони на початку все валили, не використали – я не знаю жодного прикладу щоб при нинішній владі був розроблений необхідний місту проект, проектно-кошторисна документація і отримано спів фінансування з держбюджету для його реалізації. Навпаки – інфекційне відділення, ПКД і рішення були прийняті при попередній каденції – як реалізували його нинішні ефективні менеджери ми знаємо. Приємне виключення – вулиця Єгорова, але це знову кляті попередники – оббивали всі пороги, виділяли кошти на ПКД, терзали область і столицю, але в часі реалізація проекту відбулась вже при іншій каденції. Але так і має бути – повинен бути принцип спадковості влади, процес ремонту, реконструкції міської інфраструктури не повинен зупинятись! На жаль, зараз за своїми сварами, владоносці не займаються інфраструктурними проектами, хоча не зрозуміло, чим вони взагалі займаються, але  переконують, що ми рухаємось в перед, чесно, ідіотизм якийсь…

Також, не можу не згадати теми ТОВ СП «Світловодськпобут» і людей над якими зараз керівництво підприємства, при повній бездіяльності міської влади, просто знущається!

О. Н. Так, а що тут зробиш – монополіст!

В. М. В 2015 році, на момент приходу до влади нинішньої команди, за подвижницької діяльності Віталія Васильовича Куцевича, документи про повернення до комунальної власності, як Ви кажете, монополіста, були готові! Що відбулось потім, чому владна команда зайняла аж надто «нейтральну» позицію і все спустила на гальмах, можна тільки гадати.

О. Н. Так, а що Ви Пропонуєте?

В. М. Я ж сказав, потрібно актуалізувати повернення до комунальної власності ТОВ СП «Світловодськпобут»…

О. Н. Вибачте, що перебиваю, але яким чином?

В. М. Міський голова найвища посадова особа на території, як до речі полюбляє повторювати нинішній міський очільник, до того ж він за посадою представляє громаду в ТОВ СП «Світловодськпобут», де частки між громадою і підприємством 50\50, але враження таке, що в «Світловодськпобут» знаходяться всі 100%.

Для повернення підприємства у власність громади необхідна в першу чергу воля міського голови, фахова юридична команда і підтримка громади.

Людей, які зараз поневіряються по судах, по столицях, відстоюючи свої гарантовані Конституцією права, міська влада просто кинула – чи це байдужість, чи щось інше, я думаю, що наступники нинішніх діячів, розберуться.

О. Н. Ви маєте на увазі зараз якихось абстрактних наступників, чи можливо говорити про себе? Адже про позачергові місцеві вибори, (а враховуючи наші міські реалії, актуальність яких у нас не викликає сумніву), говорять на найвищому державному рівні?

В. М. Знаєте, кажуть: «Хочеш зробити добре, зроби сам»…

 О. Н. Рука тягнеться до булави, а тіло прагне м’якого крісла, вибачте за сарказм…

В. М. Та ні, все нормально – завдяки саме нинішнім представникам влади у людей і складається таке враження. Щодо булави і крісла… Я в досить молодому віці займав високі керівні посади, очолював серйозні підприємства, та й зараз за мною люди і крісло в мене є. Я створив свій бізнес в Світловодську з нуля, коли люди по місту ходили пішки – пасажирських перевезень практично не існувало, Ви, враховуючи ваш молодий вік, можливо цього не пам’ятаєте, але це було і відносно не давно. Я створив 24 маршрут, переймаючись в першу чергу тим, щоб було зручно для людей. Також, створив 14 маршрут, теж для людей – він проходив повз лікарню, на Павлова. Але потім, внаслідок недобросовісної конкуренції  ці маршрути в мого підприємства було нахабно забрано і знищено.

Тому, повертаючись до булави і крісла – для мене це насамперед величезна відповідальність, яку я звик брати на себе.

О. Н. І навіть в масштабах міста?

В. М. І навіть в масштабах міста – у нас немає іншого виходу, як брати відповідальність і міняти ситуацію поки ще місто, хоч якось живе. Я хочу повернути  світловодцям не тільки надію – впевнений, що можу змінити ситуацію на краще!

О. Н. Коротко: складові успішних змін від Віктора Макарова?

В. М. Досвід, професіоналізм, молодість, відповідальність, порядність і робота до сьомого поту!

О. Н. У Вас є з ким реалізовувати Ваші наміри на благо громади, відповідна команда, згідно заявленим вимогам?

В. М. Є команда, є Програма, але часу все менше…

О. Н. А можете озвучить декілька прізвищ, хто з Вами готовий працювати до сьомого поту?

В. М. Так всьому свій час – буде воля громади, всі будуть представлені на розсуд людей і я думаю, що отримають підтримку!

О. Н. Мені подобається Ваш оптимізм і дякую за зустріч!

В. М. Вам теж дякую, завжди готовий до спілкування!

Спілкувався Олег Новіков.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин