Ще один “привіт” з Китаю? У кажанів знайшли ще черговий вірус, родич COVID-19

Вчені знайшли у кажанів ще один вірус, споріднений з коронавірусом COVID-19. Команді дослідників вдалося виявити два геноми вірусу в організмі тварин, один з них майже ідентичний штаму SARS-CoV-2 – вірусу, що викликав страшну пандемію. Дослідники говорять, що таке відкриття може свідчити про природне походження вірусу, повідомляє ScienceAlert.

“Наразі дослідження показують, досить імовірно, що вірус, відповідальний за COVID-19, еволюціонував природним шляхом – можливо, починаючи з кажанів, а потім просочуючись у тварину-господаря, поки не розвинув необхідні мутації, щоб зробити його глобальною пандемією, яку ми спостерігаємо сьогодні”, – сказано в статті.

Раніше вчені висловлювали думку, що певна вставка амінокислот S1 і S2 в коронавірусі може говорити про те, що його допрацювали в лабораторії. Але останні дані цю гіпотезу спростовують.

“Було запропоновано, що вставка S1 і S2 досить незвичайна і, можливо, свідчить про лабораторні маніпуляції. Наша стаття дуже чітко показує, що ці події відбуваються природним шляхом в дикій природі”, – говорить мікробіолог з Шаньдунського першого медичного університету Вейфен Ши.

Група вчених виявила у кажанів два геноми коронавірусу, їх назвали RmYN01 і RmYN02. Другий штам є предком вірусу, що викликав COVID-19 у всьому світі.

“Наше дослідження підтверджує, що кажани, особливо ті, які належать до роду Rhinolophus (підковоподібні кажани), є важливими природними резервуарами для коронавірусів і в даний час містять найближчих родичів SARS-CoV-2”, – вважають вчені.
Джерело: https://patrioty.org.ua

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин