84-а сесія Світловодської міської ради: юристи-«виграваки», арифметика Свободи і непитущий не пройшов

2 червня в «білодомівській» залі засідань нарешті зібралося разом 30 міських обранців. І не зважаючи на збій примхливої комп’ютерної системи голосування та підрахунку голосів, пленарне засідання 84-ї сесії Світловодської міської ради розпочалося.
Не будемо переказувати всі події засідання – для цього є офіційні інформаційні джерела і запис відео трансляції, – зупинимось на найбільш цікавих.
І було слово…
Слово «голосуємо» секретаря міськради Ю. Сапянова стало сьогодні найпопулярнішим, адже через збій системи, звуковий сигнал про початок процедури голосування не працював. Тому нинішній очільник міста постійно повторював: «Після команди «голосуємо» – голосуємо. Голосуємо!»
Тим не менш, майже щоразу виникали збої – вочевидь, не всі депутати розуміють команди. Нема звукового сигналу – не спрацьовує умовний рефлекс «пібік – кнопка». На майбутнє, варто завести дерев’яний молоточок і перепрограмувати депутатів на постукування: три удари – кнопка. Не складно?
Кадрові питання: 50/50
Першим питанням порядку денного вирішили розглянути призначення на посаду заступника міського голови з питань ЖКГ Шаповала Володимира Вікторовича – колишнього керівника Світловодського УЕГГ, депутата міськради попереднього скликання. Рішення було підтримано і депутати, як водиться, дали новому очільнику комунального сегменту ряд «важливих» настанов. Детальніше читайте в матеріалі «Володимир Шаповал – новий заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства».
Наступний кадровий кандидат чекав свого вердикту до кінця засідання. Це був Бескоровайний Юрій Петрович, який претендував на посаду керуючого справами виконкому. Себе кандидат охарактеризував коротко: освіта вища, хімфак Дніпропетровського держуніверу, живу у Світловодську, діти вже дорослі, не п’ю. Тим не менш, на рішення депутатів це не справило враження – кандидатуру не підтримали.
Юристи-молодці
Зокрема, стосовно проблеми забезпечення в місті нормального перебігу опалювального сезону та індивідуального опалення осель окремих громадян. В ході обговорення, секретар міськради зазначив, що з новою командою досвідчених юристів виконкому вже є кілька судових перемог, тому все буде «супер». Це мабуть такий саркастичний (чи то істеричний) натяк від Юрія Олександровича, з огляду на те, що кілька таких «перемог» вже призвели до відрахування із зарплати секретаря ради по 6 тис. грн. щомісяця!
Для довідки: жодних справ у суді юристи виконкому проти СП-ТОВ «Світловодськпобут» не вигравали. Принаймні, поки що. Та всі ми знаємо, що головне вірити в себе. Ото ще «виграваки»!
Цікава арифметика
Дуже довго депутати обговорювали питання зменшення ставки оподаткування приватних підприємців ІІ групи. Зокрема, мова йшла про суму близько 200 грн. на місяць до кінця року. Причина – карантин. Проект рішення, автором якого була депутат І. Гайчук, зрештою погодили, бо всі, як один (точніше – 21) погодилися, що «200 грн. – це дуже серйозна сума, яка врятує багатьох підприємців від закриття бізнесу». Ви серйозно? 200 грн.? Добре, хай.
А далі депутат від фракції «Свобода» О. Молчанов виніс свій проект – запропонував звільнити зазначену категорію підприємців на місяць від оподаткування взагалі. При цьому «вони підрахували, що втрати бюджету будуть ВСЬОГО на 200 тисяч».
Отже, 200 грн. – то серйозно, а 200 тисяч – то «фігня»? Шкода, що з математики не дають нобелівку! Бо тут треба дві: одну Молчанову, іншу – обласному нашому депутату Степурі. Той в свою чергу теж шось «вєщал» про причини та наслідки. Пафосно так, «с прідиханієм». Одним словом – заслужив.
«Нєрви нікчорту!»
Про те, що депутатські будні складні і нервові ми черговий раз дізналися після перерви. В один момент стало зрозуміло, що пультів для голосування в сесійній залі стало більше, ніж депутатських «тєл». І доки розбиралися і перераховували (а їх, виявляється, хтось рахує), у кількох обранців здали нерви і вони зі словами «я обідєлась» чи щось на зразок того, залишили залу засідань. Довелося їх «даганять, обнимать, целавать»…аби продовжити розгляд питань порядку денного. Ну, як дівчатка-підлітки, їй-бо!
З числа інших розглянутих питань можна відмітити, що в місті таки буде інспектора з благоустрою, Власівській селищній раді дадуть 2 млн. на ремонт дорожнього покриття, 120 тисяч отримає поліція на ремонт будівлі, 40 тисяч виділять на перевірку паркових атракціонів.
Ну і фішка наостанок – техніка знову підвела, тому довелося Гімн на закриття сесії співати самим депутатам. Без особливого запалу, але норм – може заморилися.
Панас Божій

 

 

 

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин