Про надбавки та премії: 65 тисяч це багато чи мало?

Критерії оцінювання якості роботи в сучасному розумінні досить нечіткі, тим більше, коли досягається показник «особливої важливості» та «високих досягнень». Звичайно, приємно, коли так оцінює досягнення конкретно взятого працівника вище керівництво. А як бути, коли керівництво про то навіть не підозрює?
Мова йде про результати перевірки діяльності міського управління соціального захисту населення за 2018-2019 роки і виявлені надбавки за згадані вище показники праці начальника та заступника начальника управління.
Результати цієї перевірки навіть були опубліковані на офіційному сайті міськради, але згодом інформація про донарахування кудись зникла. Скоріше за все, прибрали, аби «не дразніть гусєй». Тим не менш окремо взяті «гусі» це помітили і під час останньої сесії міськради обурилися, мовляв, тут і так «нєрви нікчорту» – ще й ви дурите! А ну, надайте інформацію!
Як виявилося, начальником управління Котенко І.П. ще в 2017 році підписано наказ, в якому «згідно діючого законодавства» (без зайвої конкретики – кому вона потрібна?) встановлена щомісячна надбавка «за збільшений обсяг робіт та виконання роботи особливого характеру» в розмірі 50% від посадового окладу начальнику та працівникам управління. І ще приписка: «враховуючи особистий вклад кожного працівника за визначенням керівника». Ні шансу для корупції, чи не так?
Підписана ця бумаженція заступником міського голови Щербиною І.В. і це зовсім не «згідно чинного законодавства»! Бо завіряти такі речі, зазначено в пояснювальній записці про результати перевірки, має міський голова. Або, якщо ви живете у Світловодську і міського голову зняли,  хтось інший, кому передали його повноваження і ще не зняли. Але точно не Щербина.
Основним прийомом в даному випадку є вміння «правильно» читати спущені зверху циркуляри. Не в сенсі юридично вірно, а в сенсі «правильно особисто для себе». Кажуть, саме таким чином свого часу нинішня керівниця УПСЗН прибрала з назви своєї посади префікс «в.о.» – прийшла до міського голови В. Козярчука, помахала перед його очима папірцями і впевнено використовуючи слова «необхідно», «терміново» і теж саме «згідно чинного законодавства», поклала на стіл розпорядження про призначення. Валентин Валентинович на той час серйозно переймався тільки одним питанням: «по чому морква у Польщі?», тому підпис поставив. Скоріше за все, просто аби від нього відчепились і не заважали «рухатися вперед».
Та повернімося до «особливої важливості» та «високих досягнень». У грошовому еквіваленті І. Котенко отримала у вигляді надбавки чи то винагороди за самовіддану працю близько 65 тис. грн. Хтось скаже, що це – не багато. Для інших – заробітна плата чи то пенсія за рік. Але не про суму мова. Мова про принциповість, справедливість і порядність окремо взятих особистостей.
Проте відразу внесемо ясність: ми – не судді. В нашій країні, згідно того ж чинного законодавства, остаточний вирок можуть винести лише судові органи. Ми ж тільки констатуємо, що певні події мають місце і повинні бути наслідки. Принаймні, хоч якась реакція влади.
Дмитро Волковий

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин