Світловодський вибір. Частина друга: Протистояння. Початок і трохи кінця

Лірична багатосерійна драмедія в особах.
Частина друга: Протистояння. Початок і трохи кінця
Перша сесія новообраної Світловодської міської ради сьомого скликання була  урочистою і святковою, де в основному були гарні обіцянки, слово Боже, квіти та оплески. А от в же з наступної почалося протистояння між найрозумнішим у світі мером та найдосвідченішими у світі депутатами.
Першим нововведенням до порядку проходження будь-яких засідань (в тому числі сесійних) стали довготривалі промови міського голови В. Козярчука, під час яких він ділився власним досвідом з того чи іншого питання та баченням ситуації в цілому. Забігаючи наперед зазначимо, що ці промови досить швидко «утомілі» всіх, окрім самого Козярчука, але він того ще довго не помічав.
Та, відверто кажучи, вислови на кшталт «як запряжемо, так і поїдемо», на депутатів враження не справляли (скоріше, навпаки – дратували), тому конструктивних рішень за цієї каденції було не так вже й багато.
Першим протистоянням став підбір «молодої команди» міського голови: депутати протягом трьох місяців не голосували за кандидатури заступників та секретаря ради. Зрештою, голова все ж переконав міських обранців призначити секретарем Юрія Сапянова, на зама з питань ЖКГ Анну Нестеренко, на першого зама Олексія Гайдабуру. Останній мав чималі амбіції і багато планів, але, як виявилося згодом, ще й приховану «погашену» судимість, про яку він замовчав. За це його і попросили піти за власним бажанням. Пішов.
Пізніше, першим заступником призначили О. Балюк, яка до того часу керувала міським відділенням УПСЗН.
Хочете цікавого? Справа в тім, що під час виборів Олену Вікторівну досить активно підтримували до мерського крісла представники Опозиційного блоку, на чолі з К. Каспровим, який нині є обласним депутатом від ОБ. А от в якості першого заступника, як виявилося на момент призначення, він О.Балюк, «не бачив». Сподіваємося, що розгледів – п’ятий рік пішов, як вона на посаді.
До речі, ще один цікавий момент – до того, як кандидатом від ОБ стала Олена Балюк, політсила агітувала за іншого – Сергія Філоненка. Навіть «бігмордти» на в’їзді до міста висіли, де Костянтин Владиславович радо вітався із Сергієм Володимировичем. Згодом, С. Філоненко став депутатом аж від «Батьківщини» – непримиримого ворога політики ОБ. Прозрєл, не інакше.
Між тим, в депутатському середовищі почала вирувати активність боротися «за все і проти всіх». Зокрема, депутати створили контрольну комісію, яка мала перевірити обставини певних резонансних питань (продажу на металобрухт теплоходу «Крим», зникнення пам’ятника Леніну, розбір будівлі заводу «Калькулятор», тощо). До складу комісії увійшли представники всіх політичних сил  представлених в раді – її головою обрали Вадима Степанця.
Боротися проти СП ТОВ «Світловодськпобут» закликав Юрій Сапянов (він це назвав іншими словами, але суті то не міняє). Була створена комісія, до складу якої включили «дуже досвідчених», але не завжди адекватних громадян. На практиці все виявилося доволі просто – ніхто ні в чому особливо не розбирався, команда проста і стара як світ – «фас».
Що з того вийшло – здогадатися не так вже і складно – нічого доброго.
Міський голова все намагався створити більшість, «більшість» намагалася не дати очільнику міста працювати так, як він то «бачив». Це протистояння тривало майже чотири роки, які до історії Світловодська увійдуть із позначкою «криза влади».
Забігаючи наперед, доводиться констатувати, що міського голову зняли, але конструктиву у роботі депутатів більше не стало. Оцінюючи роботу ради, не можемо не згадати пророчу фразу Козярчука під час однієї із перших сесій міськради: «Якщо так буде і надалі – гріш нам всім ціна!».
На сьогодні все. А про партійні протистояння і не сподіванні колаборації поговоримо наступного разу. Тож, далі буде…
P.S.: Цікавий факт – станом на 2015 рік оклад Світловодського міського голови становив 2860 грн., плюс двічі по 50 % (надбавка та премія) від окладу.
Дмитро Волковий

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин