85-а сесія. Карантин, подвійний «тадам!», принципова позиція секретаря і півслова про марксизм-ленінізм

23 червня депутати Світловодської міської ради зібралися у кількості 22 осіб (хоча зазначена цифра не константа, скоріше «плаваюча» змінна), аби трохи попрацювати. Та, якщо ви раптом подумали, що це була звичайна робоча сесія і нічого цікавого там не відбувалося – помиляєтеся. 85 сесія Світловодської міської ради теж не стала рядовою, чи буденною, ну, коли кажуть, що прийшли, попрацювали та й пішли. У нас депутати які? Огонь! Тому і сесія не без вогника.

Почалася сесія (до речі, із запізненням на півгодини) із оголошення секретаря про те, що виконком зранку отримав документи і приписи стосовно продовження карантину до 31 липня.

Про те, що засідання буде «непростим» стало зрозуміло ще під час формування порядку денного, до якого включили питання про реорганізацію комунальних підприємств, зміни до структури штатів виконкому і (тадам!) обрання секретаря Світловодської міської ради.

Запити хотіли як кажуть сучасні інформаційно підковані юзери, «скіпнути» (англ. пропустити), але частина депутатів (наприклад, «Свобода» повним складом) забажали висвітлити свої дуже нагальні і проблемні питання. НУ, зрозуміло – скоро вибори. Фактично, втратили час, адже жоден із їхніх запитів не підтримали.

Депутат Мальцева теж подала запит, суть якого в тому, що під час руйнації міського Палацу Культури десь поділися плити із «чістєйшого» граніту, аж раптом вони з’явилися на схилі, де секретар будує сходи імені себе (в Одесі Потьомкінська, а у нас буде Сапянівська лєстніца).

Що саме хотів сказати Юрій Олександрович фразою «Все колись повернеться…» наразі не відомо. Але прозвучала вона трохи моторошно. Чи то він на карму якусь натякав, чи то філософськи констатував ще одне фатумне (фатум – неотвратімая судьба) зникнення в цьому недосконалому світі…

Хоча, можливо, він просто передбачав наступні події, адже кандидатом на посаду секретаря виявилася (тадам-тадам!!!) саме Надія Мальцева. Ну так, у нас давно прийнятий прийом кадрових перестановок – хто більше всього хоче собі певне місце, той і копає під його обіймача.

Так от, півтори години втраченого часу – інакше все це дійство не назвати: 15 «за», 4 «утримались», 1 «проти» і 4 не взяли участь (зіпсували бюлетень).

А тим часом чинний секретар чекав на інші питання – про присвоєння нового рангу державного службовця і збільшення премії до 75% від штатного окладу. Колеги не підтримали.

До речі, цього разу без топ-фрази теж не обійшлося. Ю. Сапянов протягом сесії все повторював одне і те ж запитання: «Чи може хтось принципову позицію має?». Тулив він її куди бачив. Хоча частіше всього вона «впиралася» якраз в його однопартійців – у них принципова позиція «по-жизні». Дивна, але принципова.

Питання про призначення на посаду керуючого справами виконкому представника АТОвців знову не пройшло. Сім голосів.

В структурі голова депутатської комісії з питань ЖКГ С. Волохов хотів об’єднати разом архітектуру та УЖКГ. Йому намагалися пояснити, що це навіть в принципі не можливо (різні підрозділи, вид діяльності і головне, основні засади та положення служб), але на голосування поставили. Не пройшло.

Новий заступник із питань ЖКГ В.Шаповал просив об’єднати/оптимізувати два ЖЕКи («Житлосвіт» і «Житлосервіс») в один – теж не підтримали.

А от наприкінці сесії прозвучала слушна думка: депутат Молчанов запропонував зібратися хоч раз всім обранцям і зробити фото на пам’ять, адже каденція доходить до кінця.

Підбиваючи підсумок чергового пленарного засідання і участь, а головне – коефіцієнт корисної дії міських обранців,  важко підібрати підходящі слова. Є політика, є передвиборчий піар, є купа зайвої і непотрібної балаканини, дехто здається і досі не зрозумів, що взагалі мають робити депутати… Зате у кожного є якась ідея і мішок амбіцій, але звести це все до купи нема ні сил, ні розуму. Як тут не згадати фразу депутата-юриста Ярослава Чаричанського: «… якщо людина думає, що може налаштувати свєчной заводік за допомогою марксизму-ленінізму, то вона не петрає ні в свєчном заводіку, ні в марксизмі-ленінізмі!». Точніше не скажеш, чи не так?

Панас Божій.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин