Опалення для лікарні: потенційні інвестори потенційно готові, Світловодськ – тільки гіпотетично

За інформацією заступника міського голови з комунальних питань Володимира Шаповала, днями відбулася зустріч із потенційними інвесторами із, чи то енергетичної компанії «Альтернатива», чи то компанії «Енергетична Альтернатива» (не суть).
Мова йде про зведення для лікарні (яка по вул. Павлова так і по Героїв України) окремих котелень, за прикладом пологового відділення. На сьогодні потенційні інвестори готові розробляти, будувати, підключати і фактично все зробити за власні (чи ще там чиїсь, але точно не наші) кошти. А «відбивають» вони витрачені гроші протягом 3-7 років, за рахунок коштів, які місто сплачуватиме в процесі експлуатації даного теплогенеруючого обладнання. Ну і за енергоресурс (паливо) теж платить місто, що цілком логічно.
Схема, вочевидь, може спрацювати, так як подібні приклади, за словами В.Шаповала, існують по всій Україні. Головне, аби ми, місто Світловодськ, зі свого боку не «наламали дров».
А от тут все не просто. Зокрема, питання полягає в тому, що ми, місто Світловодськ, не готові до всього того щастя. Знаєте, як кажуть: «коли щось пішло не так, спочатку шукай причину в собі»? От і у нас так – елементарний пакет документів, який має представити місто інвесторам для реалізації їхньої діяльності на території Світловодська, відсутній (зонування, генплан, статут громади тощо). Цей пакет (проекти документів), звичайно, підготують, але голосувати за все те мають все ті ж депутати міської ради. І хто ж цього разу буде винний у зриві опалювального сезону, якщо вони, депутати, так і не зберуться на сесію? Шаповал, Сапянов?..
Крім того, у 2019 році сплив термін дії «оптимізованої схеми теплопостачання міста» і сьогодні (1 липня!) виконком тільки шукає інститут, який займеться розробкою нової схеми.
Для довідки зауважимо, що згідно із положеннями Мінрегіону, розроблення схеми теплопостачання відповідного населеного пункту забезпечує орган місцевого самоврядування (не «Світловодськпобут»,  у тих купа своїх «зальотів»).
А зима, як зазначив заступник з компитань, «не за горами». І «бєлиє ходакі» перед вікнами виконкому – теж.
«СГ».

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин