Чергова недосесія: «Свобода» на старті, невдоволений Шаповал і «мнітєльні» депутати від ОПЗЖ

На розгляд пленарного засідання 87-ї чергової сесії Світловодської міської ради було винесено більше 90 питань і секретар міськради Ю. Сапянов висловив сподівання, що працюючи у швидкому темпі, рада має розглянути їх усі. Наївний Юрій Олександрович…
Відкривала сесію фракція «Свобода»: спочатку заявами про нечемне поводження голови депутатської комісії з питань ЖКГ (це, коли цей самий заступник волав на депутата Веремєєнко, співробітника відділу надзвичайних ситуацій виконкому, що такого халатного працівника він в житті не бачив!) і закликав притримуватися етики і взаємоповаги.
Потім в запитах ця ж сама політична сила була в числі кращих: Молчанов – «плюсік», Ковальчук-Москаленко – «плюсік», Попічко – «плюсік» і тільки Веремєнко – «прочерк». Щоправда, депутати не підтримали жодного.
Перший і скоріше за все найважливіший блок питань доповідав заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства міста Володимир Шаповал.
Проект про об’єднання «Житлосвіту» і «Житлосервісу» не підтримали. До речі, депутат Маліцький запропонував додати до них ще й КП «Добробут», але секретар щось там довго бурмотів про борги і часткове ОСББ і пропозицію не врахував. Стало зрозуміло, що не потрібен цей «Добробут» ні ЖЕКам, ні депутатам – ладу не наведуть, тільки «мінус» в карму.
Шаповал «подякував» депутатам за таку підтримку і пообіцяв, що мешканці оцінять. Дарма він так. Попереду було ще чимало питань…
Може через це, а може з якихось інших міркувань, але обранці не підтримали програму придбання сміттєвозу в лізінг, програму поводження із твердими побутовими відходами (яка передбачала придбання нових баків для сміття), благоустрою (облаштування сміттєвих майданчиків) і питання додаткового фінансування ККП у сумі більше як 800 тисяч.
Єдине, що підтримали із проектів Шаповала – інвестиційну програму міста, яку дуже хочуть бачити інвестори, що займаються питанням встановлення автономних котелень для Світловодської районної лікарні.
Далі секретар скомандував: «Балюк – до трибуни». Майже як «к стєнє». Хоча, в принципі, так воно і могло бути трохи поспіль, адже додатковим питанням депутати внесли до порядку денного проект стосовно «визнання незадовільними результати роботи В.Козярчука і О.Балюк». Але то пізніше. Зараз Балюк винесла програму протидії злочинності та збільшення штату Центру надання адміністративних послуг на три одиниці, але тільки у випадку закриття районного, в результаті ліквідації Світловодської РДА. Перше проголосували «за», останнє не підтримали, мовляв, як ліквідують – тоді подивимось.
Наступне питання знову стосувалося заступника з ЖКГ В.Шаповала – його за посадою мають включити до складу виконкому. Заодно було запропоновано виключити із складу ВК Ю.Медвєдєва, який давно не відвідує засідання і включити замість нього Р.Ткаченка. Ні ту, ні іншу пропозицію депутати не підтримали. Воно й зрозуміло – нашо їм у ВК адекватні люди? Зараз там більшість підконтрольних певним депутатам програмованих крикунів – це їх влаштовує.
Далі варто згадати про відміну рішення нашого виконкому на користь ОКВП «Дніпро-Кіровоград» про встановлення вузлів комерційного обліку водопостачання та водовідведення. Виявляється, на ВК «натисли» і «обдурили». Всі «за».
Секретар Сапянов хотів, щоб йому відшкодували 23 тисячі грн., які вирахували із заробітної плати за рішеннями суду щодо бездіяльності міської ради (всього буде 42 тис.грн.). Але коли депутат Плахотній запитав, яким саме чином це має відбутися, який механізм має бути застосований – Юрій Олександрович знову не найшовся, що саме відповісти по суті. Все звелося до того, що все буде добре і в рамках закону. Тим не менш, депутати не проголосували.
Далі постало питання виділення додаткових коштів на освітлення. Спочатку мова йшла про 50 тисяч грн. і тоді вуличне освітлення працюватиме не 40 хвилин, як зараз, а трохи більше. Керівник ККП зазначив, що 50 тисяч – це не гроші, а насмішка, бо треба до кінця року аж 400. Хоча, якщо це піар-хід від «свободівця» Молчанова, аби до виборів дотягти, тоді зрозуміло. Тут почалися торги: хто 50, хто 100, хто вже й 400 готовий дати. Але втрутився депутат Сіромаха, зазначивши, що війна-війною, а обід має бути за розкладом.
Як не намагався Сапянов переконати, що депутати не пропрацювали передбачених регламентом 2 години, бо зібралися із запізненням – голодні депутати продовжувати сесію відмовилися.
Оголосили перерву на 15 хвилин. Ні через 15, ні через 30, ні, навіть, через 45 хвилин робота не відновилася. Більше години чекали одні міські обранці на інших. Приємно бачити, що порядність, взаємоповага і пунктуальність – це основні риси наших міських обранців. Згодні?
Отже, продовжили із обговорення коштів на вуличне освітлення. Депутат Гуцаленко висунула секретарю «предьяву», мовляв, гроші, виділені на освітлення вулиць в процесі формування міського бюджету, не використані, для чого ви ще просите додаткові кошти, знову вибиваєте кошти під одне, а витратите на свій розсуд? Можливо її промова була трохи знервованою, але вона абсолютно мала рацію. І черговий раз пан Сапянов не найшов слів для нормальної адекватної відповіді. Бурмотів про якісь «реальні» і «віртуальні» гроші, і тут вони є, а насправді їх нема, зрештою просто перейшов на крик і ледь не «нахамив» жінці.
В цей момент склалося дуже гостре враження, що Юрій Олекандрович, м’яко кажучи, або сам не розуміє, про що йдеться, або щось крутить. Чи не є це якраз отой самий «механізм відшкодування» штрафних санкцій? Тихо-тихо: жартую. Всі пам’ятають: тільки в рамках закону!
А далі настав час «Свободи». Фракція найпатріотичніших патріотів в раді вирішила не підтримувати проекти рішень стосовно оренди землі для «Кіровоградобленерго», мовляв, у 2014 році серед його власників було вказано громадян країни-агресора (Росії), отож, вони в нас стріляють, а ми їм землю.
Депутати від ОПЗЖ заявили, що нема сил і нервів слухати подібний «брєд» і залишили залу. Кворум зник, а отже – жодне з питань, навіть проголосованих, не може набрати чинності, так як пленарне засідання не було закрите.
От і пісня вся – кончилася!
Чи відбудеться продовження завтра о 10 годині – не відомо. Знаючи, як наші депутати збираються на сесії, можливо що й ні. А далі – канікули, адже обранці не захотіли підтримати пропозицію щодо відмови від канікул у серпні – «Турція ждьот!» І наступна чергова сесія аж у вересні.
П.С.: Напевне, єдина людина, яку не дуже засмутив такий перебіг подій, це перший заступник міського голови О.Балюк, адже до її «незадовільної роботи» депутати так і не дісталися.
Дмитро Волковий.

Про автора

Пов’язані статті

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язково)

Розсилка новин