Лікарі – герої. Але COVID-19 нагадує – не всі!

COVID-19. Спочатку ми дивилися новини і вважали, що це все – десь там, далеко-далеко і до нас ніколи не дійде. Більше того, ми ставали свідками дотепних «флеш-мобів» на кшталт «А у вас є знайомі, які хворіють на COVID-19?». Але потім з’явилися перші хворі і їх побачили всі (принаймні, адекватні представники людства). І коли захворів наш перший знайомий – ми реально відчули, як мурашки забігали попід шкірою.

Звичайно, щоб спати спокійно, людині хочеться отримати підтвердження того, що вона здорова. В ідеалі, ми телефонуємо до свого сімейного лікаря, просимо направлення на тестування і далі живемо щасливо. Але наше життя досить далеке від ідеалу…

Є випадки, коли лікарі відмовляються видавати направлення на тестування навіть без пояснення причин. Більше того, натякають, що було б краще, аби ви взагалі хворіли собі вдома і, раптом що, викликали швидку. А «приносити мені сюди» вірус (який би там не був) не треба. Або ж взагалі не беруть слухавку.

В такій ситуації треба бути більш наполегливими і не чекати, коли вже настане час «швидкої». І пам’ятайте, що вона миттєво «на крилах» не прилетить.

Є випадки, коли самі лікарі, маючи відповідні протоколи від МОЗ, щоденну статистику по Україні, області та місту зокрема, й досі «не вірять» як в існування  COVID-19, так, відповідно, і в правдоподібність тестувань! Зрозуміло, що такі спеціалісти самі потребують допомоги. Щоправда, іншого характеру.

А ще, ми з вами живемо в такому світі, де кожен в першу чергу думає про себе та свою сім’ю,.. родичів,.. кумів. Безкоштовних тестів на всіх не вистачає. Отже, вирахувати свої шанси на безкоштовний тест можете самі. Це нині модно називати «людським фактором».

Ми дивуємося і обурюємо таким фактам: «З усіх екранів нас закликають їм вклонятися і аплодувати, мовляв, лікарі справжні герої – а вони до нас отак ставляться!».

Але ж, чекайте. Відношення певних лікарів до своїх пацієнтів викликало обурення багато років до появи COVID-19. Чому всі раптом вирішили, що тепер стане інакше? Жорстока правда в тому, що вони дійсно герої, але, нажаль, далеко не всі.

Все ж таки у більшості випадків лікарі дотримуються певного алгоритму обстеження потенційних хворих на COVID-19. Ось процедурал, через який я пройшов особисто. Спочатку отримав направлення на ІФА-обстеження. Так, за власні кошти (250 грн.), але це вже певний показник, який є приводом отримати (чи не отримати – в залежності від результатів ІФА) направлення на омріяне ПЛР-тестування (у цьому випадку – безкоштовне).

Говорити про точність чи відповідність названих вище тестувань не буду – не спеціаліст. Переконаний, що «гуру» соціальних мереж обов’язково зроблять це за мене))

В моєму випадку, ІФА показав негативний результат. Тим не менш, аби виключити пневмонію, я вирішив зробити рентгеноскопію легень: за направленням від сімейного лікаря, безкоштовно.

І щасливий побіг додому лікувати гостру форму бронхіту! Так, щасливий, бо все пізнається у порівнянні.

Чи хочу особисто я поаплодувати лікарям? Так. Вони нині працюють в таких умовах, що жоден орден чи «надбавка» (подачка) від керівництва країни не компенсує тих вражень, які щодня переживають завдяки нам з вами, адже стерпіти хвору людину, яка начитавшись «в комп’ютері», про все на світі знає краще, ніж лікар – дуже-дуже-дуже нелегко. А ще більше хочу вклонитися медичним сестрам – це ті, хто створює умови для роботи «героїв» і бере на себе найскладніше – процес  лікування і спілкування з пацієнтами. Іноді вони і знають, і вміють більше деяких лікарів, просто диплом у них інший.

Підводячи підсумок, хочу зазначити, що приказка «спасіння потопаючих – справа рук самих потопаючих» актуальна як ніколи: ідіть, просіть, добивайтеся відповідної уваги і лікування. Не чекайте, що про вас згадають – часу не вистачає навіть на тих, хто вже в черзі стоїть. Але, будь ласка, виявляйте повагу і розуміння, всі ми люди із крові, плоті і нервів…

Бережіть себе і будьте здорові!

П.С.: Виявляючи певні симптоми, обов’язково звертайте увагу на препарати, які приймали протягом останнього періоду. Є приклади, коли люди із іншими хронічними захворюваннями (наприклад, приймаючи препарати для загального зміцнення імунітету, ліки від цукрового діабету, захворювань опорно-рухової системи, гормональні препарати, протизапалювальні ліки і т.п.) переносили COVID-19 з нетиповими ознаками. Про це теж обов’язково треба повідомляти (нагадувати) лікарю.

П.С.-2: Будьте обережні, користуйтеся засобами захисту. Все більше стає відомо випадків, коли громадяни по кілька днів не відчуваючи ні запаху, ні смаку, продовжують ходити на роботу, водити дітей в садочок та до школи. «Та в нас таких половина», – виправдовуються вони, в першу чергу, перед самими собою. Щоправда, є ще гірший варіант: «А що, мене ж хтось заразив. Чого це я тепер маю сидіти вдома?»!! Люди, люди…

Микола Шверненко.

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин