27% пожежних гідрантів не працюють, не готові сховища та чергова скарга на «Світловдськпобут» – гoловні теми засідання з питань ТЕБ та НС

Починаючи засідання комісії, яке відбулося сьогодні, 3 грудня, у адмінбудівлі, Андрій Маліцький зазначив, що був здивований, коли дізнався, на скільки багато в місті проблем з даного напрямку. (Що ж, вітаємо, Андрію Івановичу, це тільки початок!)

Розпочали із протипожежної безпеки. Представник Світловодського відділення управління ДСНС зазначив, що питань до керівників установ та підприємств по місту чимало, але вони вирішуються у робочому порядку та згідно з чинним законодавством. Тобто, якщо порушення усуваються – претензії закриваються, як наприклад, по ряду ДНЗ міста, якщо ні – застосовуються штрафні санкції, готуються позовні заяви і т.п.

Також стало відомо, що на даний момент у місті розташовано 273 пожежних гідранти, з яких 73 потребують ремонту. Більше того, найгірша ситуація на Ревівському та Хмельницькому мікрорайонах: треба терміново вирішувати питання щодо встановлення нових 27 гідрантів, адже існують локації, звідки до найближчого водонапірного пристрою близько 3-х кілометрів.

Керівник виконкомівської служби з питань НС та ЦЗ зазначив, що в програмі протипожежних заходів передбачено протягом п’яти років встановлення 10 гідрантів (по 2 на рік), але ж 10 не 27, чи не так?

Міський голова задав питання стосовно альтернативних способів гасіння пожежі, але «рятувальник» нічого конкретного сказати не зміг, скоріше за все через те, що альтернативні методи – це чималі кошти і навряд чи місто зможе собі їх дозволити. Тим не менш, пообіцяв «пропрацювати» дану тему і доповісти в робочому порядку.

Наступне питання стосувалося захисних споруд. На підприємствах міста їх 400, але ступінь готовності досить невтішний: певна кількість «обмежено готова», інші – не готові зовсім. Згадуючи попередні роки, варто зазначити, що питання періодично «спливає» на поверхню, робляться підрахунки по коштам і тихенько забувається. Побачимо, як буде цього разу.

Ну і наостанок, знову говорили про «Світловодськпобут». Цього разу міський голова зачитав проект листа (чи скарги стосовно не дотримання термінів початку опалювального сезону) на тепловика-монополіста, який буде направлено на адресу «ліцензіата»: мовляв, тільки той може вплинути на ситуацію кардинально.

На скільки відомо, ліцензіатом (на виробництво тепла, на транспортування тепла) є Кіровоградська обласна державна адміністрація. Але ж інформація про перебіг опалювального сезону у Світловодську надходить до ОДА щоранку: як від «Світловодськпобуту», так і від виконкому. Максимум, що може викликати цей лист до «ліцензіата» – чергову перевірку за участі обласних чиновників.

Що це дасть, невідомо. Хоча, можливо «побутівці» після візиту із ОДА починають працювати трохи швидше. Що ж, як варіант – годиться. Подивимось.

«СГ».

About the author

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)

Розсилка новин