Африканська чума за 65 км. від Світловодська – Село Войнівку, де виявили спалах африканської чуми свиней, обнесли дезбар’єрами (ФОТО)

3На в’їзді в Войнівку контрольний пункт ветеринарної служби нагадує, що тривожна риса перейдена.

 Тут, вперше в Кіровоградській області, виявлено спалах африканської чуми свиней вчора, 16 березня, пише “Моя Олександрія”.

Навколо населеного пункту встановили чотири дезбар’єра. На пропускних пунктах цілодобово чергують ветлікарі, дезінфекціоніст, поліція і рятувальники.

В’їхати в Войнівку можна вільно. Автомобілі перевіряють на виїзді. Оглядають багажник і миють дезрозчином колеса і днище. За вчорашній день пройшло 349 машин.

Приватна ферма Григорія Підгорного, оголошена неблагополучною зоною, знаходиться від села за три кілометри. За словами ветлікарів, таке віддалення врятувало Войнівських свинок від поголовного знищення.

Безпосередньо до ферми прохід заборонено, це нульовий рубіж. Видно будову, де містилися заражені тварини. На сьогоднішній день свиней умертвили за допомогою ін’єкції і спалили. Працюють трактори, які знімають верхній шар грунту.

Працівник районного ветеринарного управління обробляє ферму дезінфекційним розчином квадрат за квадратом.

78-річний Григорій Підгорний, власник нещасливої ​​ферми, підраховує збитки. П’ятнадцять голів померло і чотирнадцять – умертвили. Плюс вивозять і спалюють корми. За підрахунками господаря, збиток складає 650 тисяч гривень.

На думку Підгорного, свині заразилися від диких родичів.

 Начальник районної ветмедицини Станіслав Лумянік попереджає, що надалі на цьому місці розводити худобу заборонено.

На виході з неблагополучної зони присутнім обробляють взуття.

Щодо домашніх свиней войнівцям запропонували два варіанти: або зарізати для власного вживання, або централізовано здати на м’ясокомбінат. Селяни вибрали перше.

Джерело: “Моя Олександрія”.

 

У розділі : Новини, Суспільство

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин