“Чемодан, вокзал, Россия”: У Верховній Раді пропонують позбавляти громадянства за сепаратизм

Сьогодні, 16 березня, депутати Верховної Ради України розглянуть законопроект №1297 “Про позбавлення громадянства України осіб, які вчинили злочини проти основ національної безпеки України”. Про це повідомляє офіційний сайт українського парламенту.

“Судом може бути припинено громадянство особи, яка є громадянином України, і вчинила злочин, передбачений статтями 109 – 114-1 Кримінального кодексу України. Громадянство особи припиняється в порядку, встановленому Законом України “Про громадянство України”. Громадянство особи, припинене на підставі цієї статті, може бути відновлено через п’ять років з дня його припинення”, – сказано в тексті законопроекту.

Згідно із законопроектом, рішення суду про позбавлення громадянства за злочини проти основ національної безпеки вступає в силу після підписання відповідного указу Президентом України. У той же час, правозахисники критикують законопроект, заявляючи про те, що він суперечить нормам Конституції та міжнародного права.

“Сподіваюся, депутатам не прийде в голову завтра голосувати за законопроект 1297 про позбавлення громадянства. Не буде як у Франції, і не читайте рішення Венеціанської комісії як можливу аналогію в українських реаліях. Перш ніж приймати такий закон, почитайте Конституцію України, якщо різні міжнародні норми не важливі для вас.

Будь-яке рішення спрямоване на позбавлення громадянства або на позбавлення пов’язаних з громадянством прав повинно бути прийнято на індивідуальній основі в кримінальному процесі, має бути забезпечено право на справедливий суд, рішення має задовольняти принципам пропорційності. У нас же планується повальна відповідальність пенсіонерів і дівчаток-адміністраторів груп вконтакте. При цьому, за справжніми випадками державної зради, пособництва тероризму не ведеться розслідування, а значить, шансів “позбавити” їх громадянства у нас не буде. Більш того, у нас такі “випадки” потім ще й займають гарні посади”, – написала з приводу законопроекту правозахисник Олександра Дворецька.

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин