Кардинально: Рада схвалила законопроект про відкликання депутатів місцевих рад

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” (щодо відкликання депутатів місцевих рад)” (№3693).

Рада підтримала проект закону у першому читанні / Фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 227 із 331 народного депутата, зареєстрованого в сесійній залі.

Перед цим було близько 10 сигнальних голосувань за цей законопроект, під час яких не було необхідних 226 голосів, щоб ухвалювати рішення.

Законопроектом передбачено скасувати норму, яка передбачає, що громадяни України мають право вносити пропозицію про відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою не раніше, ніж через рік з моменту набуття таких повноважень.

Законопроект був доповнений поправкою з голосу народного депутата від «Батьківщини» Сергія Власенка про те, щоб у перехідних положеннях було зазначено, що “дія цього закону поширюється виключно на членів партій – депутатів місцевих рад, обраних на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року станом на момент реєстрації”.

Годину тому, під час сигнального голосування один з авторів законопроекту, лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко наголосив, що цим проектом пропонується надати право партіям достроково припиняти повноваження депутатів місцевих рад. Депутат зазначив, що йдеться про депутатів, які, за його словами, «фактично зрадили виборців, як це відбулося в Кривому Розі, коли 5 депутатів від Радикальної партії продалися, зрадили виборців і фактично освятили ті фальсифікації, які були в Кривому Розі». За його словами, «аналогічна ситуація є в кожній партії».

Ляшко зазначив, що цей законопроект уточнює законодавчі положення щодо відкликання депутатів місцевих рад. Він нагадав, що на сьогодні “імперативний мандат для депутатів місцевих рад набуває чинності через рік після проведення виборів”.

“Ми вважаємо, що немає потреби чекати року, поки вони дискредитують партію і зраджують виборців, розтягуючи землю, розтягуючи майно, тому треба прибрати норму про те, що імперативний мандат набирає чинності через рік. Він має набирати чинності відразу”, – наголосив Ляшко.

Законопроектом надається право відкликання депутата місцевої ради керівному органу партії, який погоджував рішення відповідних зборів (відповідної конференції) про висунення виборчого списку кандидатів до відповідно ради.

Своєю чергою народний депутат від “БПП” Віктор Чумак наголосив, що цей законопроект – “це спроба перекласти проблеми поганого партійного будівництва на депутатів, це спроба свої власні помилки по підбору кадрів, формуванню партійних осередків, формуванню списків, вирішити за рахунок виборців і за рахунок депутатів”.

Він зазначив, що увага лідерів партій має бути зосереджена на якості виборчих списків.

Низка депутатів на засіданні парламенту наголосила, що ухвалення такого закону призведе до волюнтаризму партійних лідерів, які позбавлятимуть депутатства неугодних їм людей.
Источник: PRпортал

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин