Михайло БУР’ЯНСЬКИЙ: про враження від зустрічі з міським головою, промисловий потенціал міста та низьку активність влади

Після зустрічі міського голови із представниками промисловості та бізнесу Світловодська, у багатьох присутніх залишилося чимало питань, на які, ні міський голова, ні інші виступаючі не дали відповідей. Та й висловитися в повній мірі можливість надали не кожному. Особливо дивує те, що до числа останніх потрапив і співведучий зустрічі – президент міського відділення УСППР Михайло Бур’янський. Проте, наше видання готове вислухати і надати слово кожному. Тож, до вашої уваги наша розмова з Михайлом Миколаєвичем.

 

Які враження від зустрічі підприємців і промисловців із міським головою Валентином Козярчуком:

На привеликий жаль, ми не отримали від цієї зустрічі того, що очікували. Фактично, крім розповідей про Польщу та поїздки до далекого і близького зарубіжжя, ми нічого конкретного не почули. Попередньо у нас із головою був обговорений план і перелік питань, які ми мали озвучити. Але по факту отримали монолог міського голови, де не було жодної конкретики щодо шляхів подолання тієї кризової ситуація, яка склалася сьогодні в промисловості та серед малих і середніх підприємств міста.

Сьогодні ми маємо повальне закриття підприємницької діяльності: тільки за минулий рік кількість бізнесових одиниць міста зменшилася на 400 осіб. Ця негативна тенденція триває і понині. Доказом тому є закриті приміщення не тільки на окраїнах Світловодська, а й в центральній частині міста. Промисловість знаходиться в такому ж стані: більшість діючих підприємств ледве животіють, зводячи кінці з кінцями.

 

Яке Ваше бачення виходу зі становища?

Вихід із цієї ситуації міська влада і спілка підприємців та промисловців повинні шукати разом. Але пропозицій від міського голови ми знову не почули. Черговий раз мова йде не про створення умов для розвитку підприємництва в місті, а скоріше про обкладення додатковими поборами поки ще діючих представників бізнесу. На жаль, інших пропозицій щодо наповнення міського бюджету, наразі у міського голови немає.

Ми завжди говорили про те, що тільки у тісній співпраці міської влади і бізнесу можна досягти вагомих кроків у розвитку регіону. На сьогоднішній день ми передали міському голові пакет документів, які допоможуть йому орієнтуватися у напрямку побудови співпраці з промисловцями, підприємцями, малим та середнім бізнесом. По-перше, це підписання соціальної угоди: кожен підприємець, відкриваючи свій бізнес, підписує угоду, де чітко прописується його вклад у розвиток інфраструктури міста. Це має бути, як любить говорити міський голова, прозоро і на однакових умовами для всіх.

По-друге, необхідно терміново вивчити, які залишки промислового потенціалу у нас (у міста) сьогодні залишились і розробити план розвитку промисловості, в якому будуть зазначені можливості та технічна база кожного підприємства, створено карту вільних земельних ділянок, тощо. Ці плани мають бути надіслані в усі бізнесові та дипломатичні місії, вручені кожному представнику потенціального інвестора, який опиниться в нашому регіоні, бути у вільному доступі в Інтернеті і так далі. Такі плани існують в багатьох містах України і Кіровоградщини зокрема. В нас же такими даними не володіє навіть виконком. Нормальний же інвестор, про якого так багато говорять, навряд чи приїде до нас, випадково ткнувши пальцем в Світловодськ на мапі України.

І це проблема не тільки діючої влади, адже останнім міським головою, який дійсно переймався промисловою політикою міста, був покійний Волков Володимир Миколайович. Він розумів, що без розвитку промисловості не буде розвитку міста.

 

Коли востаннє до міста приїжджав інвестор, який просив ознайомити його з міськими підприємствами?

Такого я не пам’ятаю взагалі за останні 25 років. Менше того, на рівні області постійно проводились інвестиційні форуми за участі закордонних представників, де підприємства Кіровоградської області презентували свої можливості. Долинка, Мала Виска, не кажучи про Олександрію чи Кіровоград, виставляли там цілі стенди. Зі Світловодська не було нікого. В крайньому випадку – представник виконкому.

 

Які стосунки між Валентином  Козярчуком та УСППР були за часів, коли він був керівником одного з найпотужніших підприємств Світловодщини?

Фактично, ніякі. Скільки ми не проводили акції зі збору коштів на ремонт доріг чи інших подібних соціальних проектів, за останні 15 років, які я очолюю міське відділення УСППР, жодного разу компанія «ВКіК» в цих заходах участі не брала.

 

Що, на вашу думку, сьогодні має робити міська влада для розвитку промисловості міста?

Сьогодні через незрозумілі для мене причини, міська влада усунулася від роботи із арбітражними керуючими по тих підприємствах, які ще не повністю розпиляли і вивезли (наприклад, Радіозавод, Чисті метали). Це нонсенс, адже ці люди фактично вирішують питання, пов’язані з розвитком (чи занепадом) нашого регіону без участі владних структур. Міські очільники мають бути першими зацікавленими особами в тому, щоб підприємства «не пускались під ніж».

Крім того, не видно особливої діяльності влади в напрямку залучення для Світловодська державних програм, зокрема, щодо покращення якості доріг: Об’єднання «Дніпроенергобудпром» може забезпечити місто високоякісними бетонними дорогами, як ми вже маємо по вулиці Бойко. Але, то виявляється особисті проблеми Марона і в жодному випадку не міської влади. Чому, адже подібна державна програма забезпечить роботою і відповідно, заробітною платою 120-150 працівників міста на півтора-два роки? А місто повернуло б частину коштів (немалих!) у вигляді відшкодування ПДВ.

Дивує низька активність влади в напрямку залучення у місто інших програм, які фінансуються із державного бюджету. Так, на сесії Світловодської міської ради була прийнята програма розвитку малого і середнього бізнесу – але скоріше для галочки, адже вона не підкріплена фінансово (багато державних програм, на кшталт згаданої, вимагають часткової участі місцевих бюджетів). Під цю програму держава надає підприємцям безвідсоткові кредити. Але більшість підприємців міста навіть не знають про її існування і Світловодськ є одним із небагатьох міст, які протягом останніх чотирьох років взагалі не отримує жодної копійки коштів на підтримку малого та середнього бізнесу в рамках цієї програми. Проте, вона успішно реалізується в інших містах області та України в цілому.

Ще попередньою владою розроблено більше 22 проектів, які мають фінансуватися із обласного та державного бюджету. З незрозумілих для нас  причин, жоден з них не отримав підтримки під час формування бюджету області на 2016 рік. І якщо найближчим часом команда міського голови  разом з нашими обласними депутатами, не внесуть коригування до обласного бюджету (наприклад, за допомогою члена бюджетної комісії обласної ради Р.Степури), то цього року наші підприємці знову залишаться поза цими програмами і відповідно, без коштів на підтримку бізнесу.

На своїх зустрічах міський голова неодноразово озвучував питання забудови двох гуртожитків («Калькулятора» та Радіозаводу). До речі, перший гуртожиток включений в перелік об’єктів на фінансування з обласного бюджету розвитку. Проте, існує маса й інших програм, зокрема через міністерства оборони чи молоді і спорту, наприклад, програма «Житло для військовослужбовців». Але ж для цього треба їхати в Київ і шукати шляхи, як потрапити в цю програму. Тим більше, що технічна документація на цей будинок готова майже повністю. Так само і по будинку по Павлова, 6-а. Так, щоб досягти результату, потрібно витратити купу нервів і часу, але самі гроші не з’являться.

 

Останнім часом досить активно піднімається тема недобудованого корпусу першої школи. Прокоментуйте можливість добудови чи демонтажу суто по-діловому, без лірики.

Якщо без лірики, то питання поки що патове: вкладати кошти і добудовувати її ніхто сьогодні не візьметься. Але і з демонтажу ми не отримаємо ніякого прибутку, адже розібрати будівлю вийде дорожче, ніж вдасться реалізувати за отримані будматеріали.

Микола ШВЕРНЕНКО.

Про автора

Публікації по темі

1 Коментар

  1. Ольга

    Так, ні фінансування бізнесу не буде, ні інвестори не зявляться поки не буде конкретної програми розвитку бізнес клімату в регіоні. Некомпетентність команди і веде місто в крах!!!!

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин