Новий податок на нерухомість від уряду Яценюка. Платити, з’їхати, знести або спалити?

В оприлюдненому нещодавно Міністерством фінансів проекті змін до Податкового кодексу пропонується ввести загальне оподаткування нерухомості, причому без пільг, які діють зараз. Передбачається, що власники квартир площею понад 300 кв. метрів і будинків площею 500 кв. м повинні будуть заплатити фіксовану суму в 25 тис. грн у рік. Для всіх інших українців, які мають меншу площу, визначати ставку податку Мінфін пропонує місцевим радам в межах від 0 до 3 відсотків від мінімальної заробітної плати (з 2016-го складе 1378 грн) за 1 квадратний метр площі.
В Європі цей податок не прив’язується до площі, а до ринкової вартості нерухомості. І це справедливо, адже передбачається, що власники більш дорогих апартаментів в змозі виділити велику суму на поліпшення умов життя в регіоні. Розрахунок податку від квадратних метрів, від числа вікон, дверей або димоходів — чистісінької води середньовіччя.
У Кабміні Яценюка підрахували, що зміна правил оподаткування нерухомості дозволить стягнути в місцеві бюджети додатково близько 40 млрд. грн. При цьому міністерство не опублікувало повний текст документа, обмежуючись лише загальними коментарями і короткою презентацією. Для комерційної нерухомості (склади, промислові будівлі та офісні площі і т. д.), яка досі не оподатковувалася, також запропоновано ввести оподаткування.
«Мінфін не передбачає ніяких пільг для громадян, незалежно від доходів — всі рівні. Теоретично, це повинно стимулювати українців, у яких „дуже велика“ нерухомість або володіють декількома квартирами, продавати надлишки. У міністерства навіть є надія, що це зможе стимулювати ринок нерухомості, який зараз практично завмер», — констатує президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
Також, фахівці не сумніваються, що яценюківські зміни в Податковий кодекс все-таки будуть прийняті у Верховній Раді.
За матеріалами antikor.com.ua

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин