Передостання сесія 6-ї каденції: галас піднімається, або скоро вибори

IMG_8971На момент початку роботи сімдесят п’ятої сесії Світловодської міської ради шостого скликання у залі був присутній 31 депутат. Робота місцевих обранців розпочалася із урочистої події: від імені Кіровоградської облдержадміністрації та обласної ради міський голова Юрій Котенко з нагоди Дня підприємця України (вже минулого) вручив грамоти найбільш гідним представникам  цієї сфери діяльності: Анні Лук’яненко (керівник міської мережі магазинів «Оптовичок»), Олександру Коханюку (ПП «Паляниця») та Едуарду Івашині.

Після цього ухвалили остаточний порядок денний роботи сесії і приступили до розгляду депутатських запитів.

Першим до колег звернувся Юрій Богдан, який звернув увагу присутніх на проблеми мешканців будинку №3 по вул. Чапаєва, де працівники СП «Світловодськпобут», після ремонту теплових мереж, не відновили тротуари, по яким люди заходять до під’їзду. Також підняв питання ремонту доріг у дворі будинків 2-б та 2-в по вул.Бойка, де скільки не засипають щебенем чи битим асфальтом, жодного сенсу – з часом все вимивається і яма з’являється знову.

Депутат Микита Письменний закликав докласти більше зусиль до усунення провалля, яке виникло біля будинку 20 по вул. Бульвар Дніпровський. Діру частково накрили бетонною плитою, але цього явно недостатньо.

Наступний його запит стосувався ненормованої роботи дискотеки у пансіонаті «Славутич», мовляв, вона працює ледве не до 5-ї ранку і заважає нормально жити мешканцям прилеглих будинків. Крім того, під вікнами нещасних ледь не щоночі відбуваються «розбірки» із застосуванням відповідної лексики та фізичної сили. До цього запиту приєдналися ще декілька депутатів. Але головна думка звернення – не закривати дискотеку, а просто перенести її на інший бік території пансіонату, протилежний від житлового масиву і навести лад у самому середовищі відпочиваючих.

Запити Надії Прасол стосувалися безпеки та зручності руху поблизу та в напрямку НВК №4. Зокрема, мова йшла про парковку попід відділенням банку, через яку (точніше, через автівки, які її займають) дуже обмежується огляд проїжджої частини. Діти ризикують потрапити під колеса автомобілів, які «летять» (цитата) повз шкільне подвір’я. А ще депутат Н.Прасол переймається долею мешканців вул.Крупської, які тривалий період мають проблеми зі сміттям та освітленням.

Далі слово взяв депутат Михайло Бур’янський. В першому своєму запиті він просив виконком усунути ями на дорозі до міського кладовища. Йому обіцяли зробити вже давно, але дій – нуль. Міський голова тут же поцікавився у присутнього на засіданні директора КПП В.Білана, коли вже ж вони «соізволять» засипати ці ями. Відповідь – до кінця тижня. Депутати дали терміну 10 днів. Що ж, подивимось…

Наступний запит М.Бур’янського знову у сфері діяльності КПП: з ІІ-ї об’їздної після злив вода бурхливими потоками стікає на вулиці Українську та Колгоспну. Виправити ситуацію можна за допомогою екскаватора і протягом одного дня. Чергове «доколє» було адресовано Володимиру Білану, на що той запевнив, що роботи йдуть саме зараз.

«Ну-ну» , сказав депутат і перейшов до наступного запиту: стосовно судової справи щодо викрадення з території КПП бронзового пам’ятника вождю світового пролетаріату після демонтажу. Наразі триває суд над підозрюваним, але засідання не відбулося, так як представники виконкому на ньому були відсутні. Михайло Миколайович запропонував раді обрати уповноваженого представника і делегувати представляти у суді інтереси громади. Депутати натяк зрозуміли і дозволили Михайлу Бур’янському бути таким представником. Звичайно, якщо той має таке бажання… А він має.

Таїса Гончаренко черговий раз підняла проблему безпритульних собак, які загрожують здоров’ю мешканців міста. З цього приводу начальник житлово-комунального управління Віктор Самоляк відповів відразу, мовляв, грошей на боротьбу з тваринами дали (себто, виділили із міського бюджету) аж 20 тисяч грн., а по нинішнім розцінкам вартість відлову однієї собаки близько 1000 грн. От і рахуйте на скільки собак вистачить. Для нашого міста – це крапля в морі. При чому схема така: спеціалісти приїздять, відловлюють, усипляють стерилізують і… знову випускають тварину на наші вулиці. Одним словом, це ситуація, коли боротьба за права тварин перетворилася у боротьбу проти людей. Депутати Т.Гончаренко та Н.Прасол почали звинувачувати головного комунальника у некомпетентності та окозамилюванні, але надати слушну пропозицію, що робити насправді («Ви мудрі, от і скажіть» – цитата), не змогли. Як каже сучасна молодь: «Пічалька»…

Далі Таїса Іванівна торкнулася питання руху головною вулицею міста вантажного транспорту, який руйнує з таким болем і потугами відновлене дорожнє покриття. Міський голова зазначив, що дана проблема на контролі і вирішується спільними зусиллями із представниками ДАІ.

Депутат Василь Мороз озвучив колегам колективне звернення виборців, які мешкають у будинку 3 по вул. Нагірній, де під’їзд руйнується на очах, а комунальники не поспішають виконувати свої посадові обов’язки.

Всі запити поставлено на контроль і направлені відповідним виконавцям.

Нарешті настала черга відповідей на ДЗ. Та, зважаючи на те, що часу, відведеного регламентом на запити, залишалось дуже мало, розглянути встигли лише декілька, та й ті – залишено на контролі, тобто, поки не вирішено.

Далі депутати перейшли до розгляду питань порядку денного сесії. Спочатку взяли до відома звіт про виконання міського бюджету за І півріччя 2015 року і внесли до нього (бюджету 2015) зміни.

В переліку питань соціально-економічного розвитку, комунальної власності та соціального захисту населення затвердили перелік технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста, внесли зміни до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для здійснення експертної оцінки вартості коммайна територіальної громади міста та зміни до програми соціальної підтримки сімей учасників АТО, поранених, загиблих військовослужбовців на 2014-2015 роки.

В блоці питань врегулювання архітектурно-земельних відносин розглянули 30 проектів і майже всі проголосували «за». Виключенням стали тільки ті, які потребують додаткового уточнення даних. Зокрема, питання поновлення договору  оренди земельної ділянки по вул. Калініна, де наразі розташовано супер-маркет «Маркетопт». Суть проблеми полягає в тому, що магазин займає дещо більшу земельну ділянку, ніж було офіційно дозволено. З одного боку питання можна класифікувати як самозахват, з іншого – такі випадки не поодинокі і часто (роль відіграють зацікавленість мешканців прилеглих територій та користь для міста від об’єкту) все зводиться до сплати штрафних санкцій і поновлення договору оренди. Зокрема, голова земельної комісії, депутат Михайло Литвиненко зазначив, що «Маркетопт» потрібний місту, про що говорять самі світловодці, і питання треба вирішувати позитивно. А поки його відправлено на доопрацювання.

Бурхливим стало обговорення питання концепції реформування сфери обслуговування житлового фонду та прибудинкових територій, яке більшість депутатів не «проголосували» навіть за основу. Депутати Л.Безрукава та М.Сопільняк заходилися в усьому звинувачувати «правосєків» та «Власівців» (хоча мали на увазі правобережжя та Власівчан), мовляв, через вас реформування ЖКГ так і не відбудеться в нашому місті. Зокрема, було озвучено, що не варто було відновлювати на Власівці медичну амбулаторію, а на ті кошти краще б витратили на ремонт доріг. Цікаво, а мешканцям Власівки обходитися без медичної допомоги взагалі, чи як? Брати ж на себе відповідальність за те, що саме вони входили в ініціативну групу реформаторів і «дореформували» ЖЕКи до нинішнього стану надактивні виступаючі не захотіли. І коли Михайло Бур’янський намагався пояснити, що знову голосувати за «кота в мішку» депутати не будуть, бо ніяк не дочекаються звіту про попередню реформу, перейшли на банальний галас та особисті образи. Шкода, що напередодні чергових виборів люди знову вдаються до голосних, але неефективних гасел і образ, замість конструктиву. Тільки правди в тих гаслах – нуль.

До речі, відзвітувати про роботу нових ЖЕКів визвався перший заступник міського голови Сергій Філоненко: «Ніяка!», – заявив він з трибуни.

Ну і наостанок депутати схвалили грошову допомогу мешканцю міста М.Ковалю, який опинився в скрутних життєвих умовах. На цьому питання порядку денного пленарного засідання було вичерпано. Міський голова Юрій Котенко оголосив сесію закритою.

 

Власкор.

У розділі : Новини, Суспільство

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин