Підприємці слухали, як міський голова готовий «вивертати назовні» і «топтати» переконаннями

23 лютого у сесійній залі адмінбудівлі місцеві підприємці, промисловці, члени міського відділення УСПП, члени Ради директорів міста зістрічалися з міським головою Валентином Козярчуком.

Міський голова пояснив, що запросив всіх, аби в процесі спілкування разом віднайти шляхи вирішення наболілих питань, поговорити про сплату податків до міського бюджету та надання посильної допомоги з вирішення певних проблем. Також запропонував присутнім говорити відверто про свої проблеми.

Цікавим був виступ власника торгової марки «Королівський смак» Віктора Короля: «Перевірок було без ліку: без масок, в масках, з різними «корочками» і санкціями. Кожен новий очільник «чогось» вважає таке підприємство «джек-потом» і намагається заробити. Доводиться втрачати купу часу і ресурсів, аби відбиватися від таких «перевірок» на міцність на всіх рівнях». До речі, в цьому ключі висловив подяку нардепу Олесю Довгому, мовляв, якби не він, то «…мене роздавили б вже, як клопа…» .

«Те, що я плачу податки (37 млн. тільки за минулий рік), те що я створюю нові робочі місця,  зазначив Віктор Король, нікому в нашій державі не потрібно.»

Далі він відверто зізнався, що йому доводиться іноді йти неординарними шляхами, бо якщо працювати чесно – в нашій країні нічого не збудуєш.

Валентин Козярчук подякував Віктору Михайловичу за його допомогу у розвитку території, зокрема зазначив, що готовий приїхати і вчитися, як можна відремонтувати дороги за 370 тисяч. На це В. Король висловив несподівану думку: «Я вірю, що Валентин Валентинович працюватиме чесно і не візьме собі жодної копійки, та з огляду на реалії сьогоднішнього життя варто замислитися – чи потрібен нам чесний міський голова?» І як наслідок запропонував: «Якщо ми можемо зібрати на ремонт доріг всього мільйон, то може варто його відвезти як «дань» в Київ, аби «вибити» на ремонт всіх доріг міста мільйонів п’ятнадцять?»

Звичайно всі посміялися, але, як то кажуть, в кожному жарті…

Лев Брагінський, в свою чергу, висловив переконання, що бути чесними наразі не має особливого сенсу, апелюючи одним питанням: «Скажіть мені, хто сидить?» (він мав на увазі, кого із явних порушників і корупціонерів засудили і «посадили» в спеціально призначені для того місця). Мовляв, до чого ви нас закликаєте, коли «по-чесному» ніяк не виходить: «Коли всі «сядуть», будемо говорити про податки!».

В ході спілкування піднімали комунальні питання, зокрема проблеми у житлово-комунальному секторі, як то обслуговування прибудинкових територій, прибирання снігу та вивіз сміття. Тут мала місце ще одна несподіванка: директор Комбінату комунальних послуг Олександр Плахотній довів до відома присутніх, що буквально годину тому района адміністрація поставила місто перед фактом: сміттєзвалище, яким сьогодні користуються, з 29 лютого зачиняється і не прийме більше жодної машини. Що робити далі – наразі не відомо.

Крім того, повертаючись до чистоти в місті, Олександр Антонович зазначив, що у нього на руках є список із 50 приватних підприємств (багато яких, до речі, розташовані на головній вулиці міста), які роками відмовляються підписувати договір на вивіз сміття. То про яку чистоту ми говоримо?

Далі знову говорили про спільну участь всіх у розбудові міста і міський голова зазначив, що сьогодні вони з колегами та однодумцями вже бачуть певний шлях, яким треба йти до втілення мети.

«Хто не буде допомагати – розтопчу!», – заявив Валентин Козярчук. Напевне, він мав на увазі щось на кшталт: «хто буде заважати працювати на користь громади»… Проте, чи маємо ми моральне право коментувати слова міського голови?

Леонід Керекеша заклив присутніх інвестувати в своє місто. Він вважає, що міське УСПП має виробити план дій: хто що робить, в якому сегменті допомагає місту фінансами. І контролювати цей процес. А тих, хто не виконує своїх зобов’язань – на «перо», в сенсі, оприлюднити в засобах масової інформації. На що міський голова зазначив, що не збирається нікого примушувати: «Можна переконати, але змусити – ні» (ну от, а то «розтопчу, розтопчу»…).

Виступ Михайла Бур’янського, президента міського відділення УСПП, про те, як він «вибивав» гроші під фінансування державної програми по житловому будівництву, чомусь викликав у міського голови обурення. Мовляв, він знає щось про «інший бік медалі» і якщо доведеться «буде вивертати назовні». Що він мав на увазі, поки не зрозуміло. М. Бур’янський на його слова включив «не розумію, про що ви…»

Всі трохи випустили пару і повернулися до нормального спілкування.

Черговий виступ Л.Брагинського стосувався діяльності депутатів обласної ради-представників міської громади. Мовляв, чому їх зараз нема? Он є Іван Марон, який багаторазово представляв Світловодськ на обласному рівні. Хай молоді депутати в нього повчаться, як треба відстоювати інтереси міста: «Його досвід та енергія нових молодих обласних обранців принесе місту дивіденди» (я навіть уявив собі в той момент вираз обличчя «свободівця» Степури – «картіна маслом»).

Олег Щербина, заступник головного лікаря Світловодської ЦРЛ, скористався нагодою, аби звернутися до підприємців та промисловців із проханням допомогти облаштувати меблями дитяче відділення лікарні, бо кошти на це у міському бюджеті відсутні.

Наостанок, слово надали генеральному директору ТДВ «ОДЕБП» Івану Марону, який у своїй промові закликав міського голову їхати «вибивати кошти» зверху: «Там гроші є. Їх просто треба «вибивати». Знаю, вам важко зараз, але інакше нічого не вийде».

Голова подякував всім за присутність і висловив побажання, що наступна зустріч буде чисельнішою. На тому й закінчили.

Микола Шверненко.

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин