Прес-конференція міського голови: коли «Нафтогаз» підпише контракт?

dscf052224 жовтня Світловодський міський голова організував прес-конференцію, яка стосувалась того ж самого гострого питання теплопостачання. В ході розмови Валентин Козярчук і Юрій Сапянов виглядали дуже серйозними і навіть в певній мірі збентеженими, на що є серйозні причини – договір з «Нафтогазом» досі не підписано. Міський голова закликав усіх представників ЗМІ висвітлити подану ним інформацію максимально об’єктивно і намагатися якомога менше її коментувати, бо ситуація вкрай серйозна і громада має знати усе, що відбувається.

«На сьогодні із 244 будинків тільки в 10 на ранок не було подано тепло», – цією фразою розпочав зустріч із журналістами Валентин Козярчук. «Садочки і лікарні підключені, школи зараз на канікулах, ми їх будемо розганяти з середи, щоб уже в неділю приміщення були теплі і діти почали з понеділка нормальний навчальний процес», – додав він згодом. До речі, це не найгірша ситуація з опаленням будинків, у Києві, наприклад, також не всюди є тепло…

Станом на 24 жовтня тільки 4 міста по всій Україні не підписали контракт з монополістом НАК «Нафтогаз України» на постачання блакитного палива, Світловодськ – одне з них. Далі пан Валентин розповів історію від початку його перебування на посаді міського голови. Спершу дізнався від керівника «Укрінбанку» Клименка В. О., що в банку під заставу наших котелень раніше було взято кредит на 6 мільйонів гривень, відсотки не були сплачені  і в додаток до 6 мільйонів набігла пеня більш як на півтора мільйона. Потім, за словами мера, рішенням міської ради було створено комісію по перевірці  СП «Світловодськпобут», тоді  депутати і він особисто почали вивчати дану ситуацію. Дізналися, що колишнє керівництво підприємства, залишаючи свої посади, викрало бухгалтерську документацію на паперових носіях і знищило сервер, що призвело до втрати деякої інформації. А 15 лютого вночі сталася спроба рейдерського захоплення «Побуту», яка, на щастя громади, виявилась невдалою. Після цього за ініціативою депутатів було скликана позачергова сесія, на якій було висловлено недовіру колишньому директору «Побуту» Володимиру Михайлику і члену Наглядової ради від “Політрейду” Олександру Яременку. Закінчивши опалювальний сезон у квітні, з’ясувалося, що підприємство за період 2015-2016 року добре спрацювало, скоротивши заборгованість за газ на 12 мільйонів і погасивши 1 мільйон пені.

Далі було прийнято рішення про вихід з учасників СП ТОВ «Світловодськпобут» (процедура виходу ще триває), скасовано рішення виконкому, яке, підігравши шахрайському плану тодішнього керівництва, перевело міські котельні, приміщення і обладнання з комунальної у приватну власність. Міський голова зазначив, що вони намагались піти назустріч «Політрейду» і вирішити проблему мирним та вигідним для Світловодської громади шляхом. Але на 4 офіційні листи до гендиректора вищеназваного підприємства не прийшло жодної відповіді.

На даний час найгостріше питання у тому, щоб підписати договір на постачання газу від «Нафтогазу». Але НАК відмовляється підписувати контракт з нині займаючим посаду директора «Побуту»,  Дмитром Дмитришиним, натомість, підписувати документи з колишнім Володимиром Михайликом, вони згодні. На такий крок Валентин Козярчук не піде – запевнив він журналістів. Неодноразово доводилось їздити до Києва, але поки значних результатів немає…

Якщо до 1 листопада не буде підписано договір на постачання природного газу, то «Світловодськпобут» буде змушений  виплачувати штраф у розмірі 200% від спожитого газу. Нагадуємо, рішення щодо  початку опалювального сезону, що призвело до несанкціонованого споживання газу, приймала обласна комісія з надзвичайних ситуацій. Слідкуємо за розвитком подій.

Дмитро Шевчук.

 

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин