Святкування Дня соборності у Світловодську. Фоторепортаж

Відомо, що 22 січня викарбуване в історії українського державотворення як визначний день. Саме цього числа у 1919 році на Софійському майдані в Києві було оголошено універсал про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину, соборну Україну!

На щастя, у наші дні цю подію відзначено як державне свято, відтак вся Україна, не виключаючи Світловодськ, у цей день святкує. Міська влада відзначила свято урочистим покладанням квітів біля пам’ятника Тарасу Шевченку в п’ятницю, 20-го січня. На жаль, вже не вперше виконавча влада святкує свята не в той день, коли належить, а в той, коли їм зручно.

А от самого 22-го числа світловодськими «свободівцями» була організована урочиста хода до кременчуцької ГЕС, де містяни, взявшись за руки та розтягнувшись на ширину річки (Дніпро проходить саме через шлюз), заспівали Славень. У процесі дійства свої промови виголосили депутат міської ради Олександр Попічко та депутат обласної ради і керівник світловодської міської організації ВО «Свобода» Руслан Степура. Останній, коментуючи проведений захід говорив про свято: «Всі повинні це пам’ятати , розказувати з покоління в покоління, ну і саме головне в цей день – виходити і засвідчувати своє єднання. Усі українці від сходу до заходу, від півдня на схід, об’єднавшись, взявшись за руки, символічно засвідчувати свою єдність, не зважаючи на свої політичні погляди, вподобання і таке інше…».  Хода була благочинна, усі зібрані кошти будуть передані на допомогу воїнам українсько-московського фронту.

В рамках святкування Дня соборності, чоловіки, здебільшого колишні воїни АТО, провели естафету «22pushupchallenge». Цей челендж покликаний підтримати солдат, що повертаються з бойових дій і, не справляючись з реаліями цивільного життя, чинять самогубство. Світловодці прийняли клич, віджалися 22 рази і передали естафету далі. Сподіваємось, що ця акція «облетить» всю Україну і принесе користь, підтримавши морально наших захисників та зберігши їм життя.

Дмитро Шевчук.

Фото: Дмитро Шевчук, Богдан Дроздов

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин