Юрій Сапянов: «Практику нелегальних забудов будемо припиняти»

В попередній публікації ми піднімали тему нелегальних забудов. Це питання варте уваги, тому що споруд , побудованих нелегально, у Світловодську досить багато, а несплата податків за нерухомість негативно відзначається на міському бюджеті. Контроль за цим веде міська влада, тому для детальнішого ознайомлення з цим питанням, ми прийшли до Світловодської міської ради. Начальник УЖКГ Анна Нестеренко перебуває на лікарняному, але на робочому місці був секретар міської ради Юрій Сапянов, і він погодився прокоментувати це питання. Пан Юрій говорив наступне:

Громадяни знають, що земля та її надра належать їм. Громадяни міста Світловодська теж знають, що комунальна власність і земля – це власність територіальної громади, нікого іншого. Власність ця набувається тільки лише за рішенням органу, на який покладено повноваження в галузі земельних відносин – це міські ради.

Так звані забудовники вважають, що вони знайшли інший шлях, або метод  легалізації тих всіх будівель, які ви бачили і в інших місцях. Тобто, це увійшло в систему і продовжується тривалий час. Ось що я хочу зазначити: це відбувалось завдяки «бездіяльності» посадових осіб місцевого самоврядування та органів, на які покладено контроль за використанням земельних ресурсів і будівництвом. Якимось чином вони не бачили, чи не хотіли бачити, я не даю оцінку, те, що відбувається в місті. Я підозрюю, що «поганий зір» якимось чином винагороджувався.

Тепер з приходом нової команди, яка назвала одне з найперших гасел «Світловодськ без корупції», є бажання поставити це в законне русло, протидіяти легалізації тих схем, які вже побудовані без жодного рішення ради, а деякі рішення були підмінені судами, рішенням суддів. Ця дискусія триває довго, але цьому треба поставити край.

Ще я хочу наголосити ось на чому: якщо це земля комунальної власності, наша міська земля, земля територіальної громади, то доступ до неї повинні мати всі, а не лише ті посадовці, які мають найближчий доступ до інформації і документів. Що я маю на увазі? Зайняли ці ділянки посадовці, які були наближені до управління земельних ресурсів – я не хочу зараз кидати тінь на сьогоднішніх посадовців – які працювали у відділі архітектури і будівництва, в управлінні економіки, юристи виконкому і архітектурно-будівельний контроль. Тобто, майже окрема група людей, знаючи усі «лазівки» і «проволочки», забудовувала де хто хотів, де хто бачив, а тепер намагаються всі питання вирішити в судах.

Знаєте, мені попався один документ – рішення суду, але не через нашу канцелярію, а взагалі іншим шляхом, де суд зобов’язав міську раду розглянути питання щодо затвердження проекту землеустрою на деякі гаражі та земельні ділянки. Це ще питання дискусійне – будемо вимагати від юристів подання апеляційних і касаційних скарг. Я не хочу тут в чомусь звинувачувати суд – це питання довге… Тому що, коли я на тому тижні пішов до суду і ознайомився з матеріалами справи, то там не було ні письмового заперечення, ні заяви про те, щоб розглядали справу без представника міської ради. Навіть людина-позивач працює зараз в юридичному відділі, і доручення було дано особою, так би мовити забудовником, на людину, яка працює в юрвідділі. Тобто тут, як бачите, багато дивного. Щоправда, там, в журналі судового засідання немає підтвердження, що він(виконкомівець) приймав участь, але повістки і доручення в матеріалах справи є. Знову наголошую на тому, що «поганий зір», можливо, якимось чином міг би мати зиск.

Як з цим боротися? Ми, наша команда, будемо на днях робити щільну інвентаризацію усіх земель, які є вільні, заводити їх в таку реєстраційну карту, і повідомляти людям, що отакі землі є для побудови приватного будинку, такі для садового будівництва, інші, наприклад, під гараж. Громадяни мають бути в рівних умовах і отримувати земельні ділянки.

Це буде важкий процес. Ми знаємо, що, можливо,  і на вас  будуть направляти якусь критику люди, які вже встигли щось зробити. Але хто з простих громадян пішов у ці стіни, де ми зараз сидимо, і отримав  позитивний дозвіл на будівництво гаражу, дачного будинку чи котеджу? Мабуть, таких ні ви, ні я не знаємо. Але в мене є безліч рішень ради про надання саме цим посадовим особам земельних ділянок, і багато інших рішень: я їх збираю. Тобто, в підтвердження своїх слів у мене є докази.

Розумію, що буде дискусія, але таку практику треба припиняти,і мені приємно, що й в інших містах пішла така сама хвиля розслідувань і перевірок. Нехай зараз там все побудоване, але в мене питання: як так сталося, що на землях, які визначені на категорії транспорту, промисловості та зв’язку, побудували гаражі, а потім виявляється, що це не гаражі, а маєтки. І тепер їх мають перевести в категорію житлових громадських забудов без рішення влади на це. Це просто неможливо і протизаконно.

Добре, що зараз депутатський корпус прийшов, скажімо, не такий «заможній», менше директорського корпусу, якому було, мабуть, однаково хто і які землі захоплював. Зараз і комісії, і виконавчі органи вивчають це питання прискіпливо і будуть вжиті заходи.

Дмитро Шевчук.

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин