“Позачергова сесія: невеселий Козярчук, проблемний “Світловодськпобут” і невизначена доля власівської культури

24 грудня у концертній залі Міського Будинку культури пройшло пленарне засідання 4-ї позачергової сесії Світловодської міської ради.

Напевно, місце проведення сесії неабияк вплинуло на місцевих обранців, і коли міський голова Валентин Козярчук оголосив сесію відкритою, більшість із депутатів почули це як «Хай почнеться шоу!».

І шоу почалося вже під час формування порядку денного. Суть в тому, що окрім винесених на розгляд затвердження заступника з комунальних питань та внесення змін до структури ВК, міський голова зажадав додати ще й питання призначення першого заступника, кандидатуру якого готовий був представити прямо під час пленарного засідання. Міські обранці вирішили не поспішати і в ході п’ятнадцятихвилинних спорів і обговорень вирішили взагалі зняти кадровий блок питань з розгляду сесії, як такий, що не є нагальним і не підпадає під категорію «розглядуваних» на позачерговій сесії.

Очевидно, 10-хвилинна настановча промова міського голови перед початком сесії щодо того, що в місті не відбуваються певні економічні і соціальні процеси саме через кадрову неукомплектованість виконкому не справила на депутатів ніякого враження. Навпаки, дехто з обранців висловив думку, що це просто «гра на камеру».

В той же час пропозиції депутата Маліцького включити до розгляду проект рішення про приєднання власівської культури до міської, та депутата Лукинського про внесення змін до міського бюджету 2015 року були прийняті цілком нормально і включені до порядку денного.

Також включили до розгляду запропонований епатажним депутатом Юрієм Сапяновим, який з причеплиним на чоло ліхтариком, трохи нагадував образ сталкера із одноіменної книги братів Стругацьких, проект стосовно створення комісії з вивчення діяльності СП ТОВ «Світловодськпобут». Хоча варто зазначити, що в напівтемній залі засідань дійсно важко щось розгледіти чи прочитати документ.

Коли вже вирішили, як остаточно має виглядати проект порядку денного (перелік питань, які будуть винесені на голосування), сталася заминка з тим, як саме голосувати – поіменно чи ні. Вирішувати це питання взялися депутати Чаричанський (голова відповідної комісії) та Сапянов (можливо, як найдосвідченіший серед обранців, а можливо  тому, що йому видніше – у нього ж є ліхтар на лобі!).

Нарешті визначилися: за уточнення, пропозиції чи проекти за основу голосування проводити за кількістю голосів (як і раніше – підняттям руки), за проект в цілому – поіменно.

Тож, порядок денний затвердили і почали розгляд питань.

Спочатку проголосували «за» зміни до комплексної програми запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного, природного та соціального характеру. Також позитивно затвердили зміни до програми розвитку земельних відносин в місті та затвердили програму економічного і соціального розвитку Світловодська на 2016 рік. А от, щодо надання пільг  на сплату за землю на 2016 рік державним установам, які є неприбутковими та в повному обсязі фінансуються з державного бюджету, не набрало необхідної кількості голосів. Зокрема, більшість депутатів не погодилися з тим, що «Укрзалізниця» підпадає під цю категорію установ.

Питання про міський бюджет 2016 року теж не знайшло одноголосної підтримки міських обранців. Запрошений (чи сам прийшов) на сесію депутат обласної ради Руслан Степура взагалі зазначив, що його голосувати не обов’язково, мовляв, давайте дочекаємося відставки уряду Яценюка, затвердження державного бюджету – а тоді вже приймемо і міський. Але бюджет на голосування поставили і «за» проголосували всі депутати за виключенням фракції «Свобода» (свободівець Степура не дарма виступав і його колеги по політичній силі у міськраді колективно утримались від голосування).

Далі проголосували за внесення змін до міського бюджету 2015 року, суть яких полягає в тому, що лікарня зекономила 56 тис. грн. на опаленні (грудень видався теплим) і просить перенести ці кошти на придбання інсуліну, а освіта – 535 тисяч грн. (теж зекономлених) – на заробітну плату, що дозволить закрити грудень у повному обсязі. Депутати одноголосно «за».

Стосовно культурних закладів Власівки, міська рада прийняла дещо неочікуване, запропоноване депутатом Маліцьким, рішення: нічого не приймати взагалі, а Власівській селищній раді рекомендувати скасувати рішення про передачу закладів культури селища до міста Світловодська. Як буде далі власівська культура,  наразі не зовсім зрозуміло. Що ж, на цьому тлі слова заступника голови губернатора, який гостював у Світловодську минулого тижня, що Світловодськ і Власівка – єдина громада, набувають дещо іншого забарвлення…

А далі настав час розгляду додаткового питання по СП ТОВ «Світловодськпобут». Головна ідея проекту рішення – термінове створення комісії з депутатів та числа активних громадян міста, яка вивчатиме і перевірятиме протягом місяця діяльність підприємства-опалювача. Питання стало гостро вже давно, але особливої актуальності додав ще й той факт, що співвласники підприємства («Політрейд») та представники попереднього керівництва виграли два судових  процеси і мають законні підстави для повернення контролю на СП ТОВ «СП». А ще буквально вчора стало відомо, що борги підприємства становлять не заявлені під час «зачистки» колишніх директорів більше 25 мільйонів грн. боргів, а цілих 45. Тому треба терміново знову перевіряти і приймати міри. До того ж і міський голова додав «нервів» до даної теми, повідомивши, що міські котельні перебувають у кредитній заставі «Укрінбанку» і голова наглядової ради фінустанови буквально днями повідомив, що 6 мільйонів кредиту та 1,5 мільйонів боргу – це привід для продажу майна «Світловодськпобуту». Як буде опалюватися місто без котелень – розумієте самі.

Слушне зауваження зробив депутат Степанець, зауваживши, що сьогодні у цьому конфлікті беруть участь чотири сторони: колишнє керівництво СП ТОВ «Світловодськпобут», яке хоче повернутися, нинішнє, яке будь-якою ціною хоче утриматися, власники автономного опалення, які мріють аби «СП» взагалі не існувало та звичайні городяни-користувачі послуг з централізованого опалення. І вирішувати ситуацію треба, в першу чергу, на користь останніх.

Після тривалого обговорення комісію таки створили і надали дозвіл залучити до її складу активних городян. Відверто кажучи, запропонований депутатом Сапяновим перелік осіб дещо спантеличує, хоча він і наполягає, що це відомі у місті люди, кваліфіковані і поважні. Це враження дещо псується від спортивних штанів одного з цих «відомих і поважних», який особисто був присутній на сесії і з усією повагою заявив депутатам: «Ви чьо тут, ващє?!».

Що ж, чекаємо на результати цієї перевірки. Тільки хочеться висловити сподівання, що перевірено буде не тільки діяльність «попередників», а й нині діючого керівництва, адже збільшення суми боргу досить суттєве, чи не так. Відповідальність за свої дії має у рівній мірі понести кожен, хто причетний до цього бедламу.

Власкор.

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин