Прес-конференція міського голови: є чим похвалитися, але роботи ще дуже багато

dscf930916 жовтня відбулася прес-конференція Світловодського міського голови з представниками місцевих ЗМІ. Як і завжди, мер почав розмову з того, що його команді вже вдалося зробити. Згадав ямковий ремонт доріг, збільшення доходної частини бюджету, успішне залучення кількох інвесторів. Висловив подяку Валентин Козярчук народному депутату Олесю Довгому, який останнім часом активно допомагає нашому місту, зокрема нещодавно подарував Спорткомплексу електронне табло та надав немалу допомогу для реконструкції інфекційного відділення ЦРЛ.

Перший заступник міського голови Олена Балюк донесла до відома цифри, щодо збору прямих податків: 55, 3 млн. грн. зібрано за 9 місяців 2016 року. «Це на 17,1 млн. грн. більше, ніж зібрано було за цей період у тому році», – відмітила Олена Вікторівна. За її словами, головне досягнення нинішньої влади – це те, що було зібрано незаплановані 12,4 млн. грн., які вже розподілені і працюють на благо міста. Завдячувати за це слід контролю за надходженням податків, таких,  як податок на доходи з фізичних осіб, акцизний збір, а також засіданням та виїзній роз’яснювальній роботі відповідних комісій. Проведено 635 рейдів на підприємства, в результаті яких  41 працівник був офіційно оформлений на роботу роботодавцем. Слід віддати належне нинішній владі за цю роботу.

Далі хотілося б порівняти те, що звучало на минулій конференції 28 липня і цього разу. Наприклад, 28 липня заступник міського голови з питань ЖКГ Нестеренко доносила до відома, що триває узгодження домовленостей щодо ремонту будинку на Приморській, 24. Зі слів Анни Андріївни прозвучало, що роботи планують почати скоро, десь після 15 серпня. Нині початок жовтня і роботи починають тільки зараз. Чи не здається Вам, що слова дещо розійшлися з ділом?

Горезвісне питання об’єднання двох управлінь з 28 липня лишається невирішеним. Остання сесія міської ради втретє «завернула» це рішення, але Валентин Валентинович цього разу похвалився деякими зрушеннями. Журналістів було ознайомлено з висновком держфінінспекції, у якому було зазначено про порушення більше ніж на три з половиною мільйони гривень, а також рекомендується  переглянути міському голові доцільність перебування начальника управління освіти на займаній ним посаді. Слід погодитись, що певні зрушення по вирішенню питання МУО є, і це помітно радує пана Козярчука. Але поки що реальних корисних заходів не проведено.

Проект розбудови скверу на Бульварі молодіжному, про який згадували в липні, мабуть, досі розробляється, тому що ніяких слів з цього приводу не звучало. А ремонт доріг, обіцяний мером минулого разу, проводиться. На даний момент ремонтують третю об’їзну дорогу.

У питаннях, які преса задала міському голові, підіймалися такі теми: лавки громадського бюджету, регулювання культурно-масових заходів, питання перебування М. Письменного на посаді КП «Житлосвіт-2012», питання благоустрою міського кладовища та звітності ГО «Зоозахист і турбота» за використані ними бюджетні кошти.

Кореспондентам пояснили, що Громадським бюджетом займалася громадська рада, тому мер і його зами мало що можуть пояснити з приводу лавочок, в адресу яких звучать нарікання від мешканців міста (їх вбачають незручними). Влітку від містян надходили скарги на гучні нічні дискотеки, які заважали спати вночі, це питання набуло резонансу в соціальних мережах, а результатом цього став запит міськдепа Оксани Гуцаленко. Міський голова запевнив присутніх, що усі питання будуть регулюватися міською радою, і ніяким чином права громадян не будуть утиснені. Щодо Письменного Козярчук відповів, що як тільки той вийде з лікарняного, його буде звільнено. Адже порушення, виявлені нещодавньою перевіркою, не можуть пройти безслідно: на території КП «Житлосвіт-2012», директором якого є пан Микита, в нічний час було виявлено багато машин, які не відносяться ніяким чином до цього комунального підприємства. На міському кладовищі нині в окремих місцях багато бур’яну та сміття, яке через те, що немає сміттєвих баків, скидають купу, утворюючи стихійне сміттєзвалище. На це питання Анна Нестеренко відповіла, що у цьогорічному бюджеті не передбачено ні копійки на благоустрій кладовищ, а бюро ритуальних послуг, які раніше відраховували певні кошти від поховань міській раді на утримання цвинтарю, нині цього не роблять через те, що депутати вбачили у цьому корупційну схему. Головна комунальниця висловила надію на те, що у наступному бюджеті нарешті вдасться закласти кошти на догляд за кладовищем. Громадській організації «Зоозахист і турбота» було перераховано 31 тис. 266 грн. на стерилізацію безпритульних собак, на жаль,звітів нам не було надано. Наступного тижня ми плануємо ознайомитися з ними у заступника начальника УЖКГ Віктора Боровського в зв’язку з тим, що у соцмережах з’являється резонансна інформація щодо фактичної роботи вищезазначеної громадської організації.

Дмитро Шевчук.

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин