Прес-конференція у голови: про свідомість, об’єднання громад, реформу УЖКГ та зама-невдаху

Сьогодні в кабінеті міського голови Валентина Козярчука  відбулася чергова зустріч можновладців з представниками ЗМІ. На «порядок денний» було винесено три нагальні питання: формування громадянського суспільства, адмінреформа та реформа житлово-комунального господарства міста. Проте поговорити встигли і про інше…
Щодо першого, то на думку міського голови це є одним із головних завдань не тільки влади міста, а й так званої «четвертої» влади, тобто представників засобів мас-медіа. Тут мер звернувся до журналістів, мовляв, якраз наша спільна робота може дати дієвий результат. Наголосив на тому, що вони «з командою» вже підготували чимало звернень до прокуратури (в тому числі Генеральної), правоохоронних органів, звернулися у всі усюди від губернатора до Президента, але процеси протікають дуже мляво. От він і  сподівається, що саме представники місцевих ЗМІ «підхоплять» надану їм інформацію і почнуть «рити» в пошуках істини. Далі, Валентин Козярчук поділився своїм баченням того, що таке свобода суспільства і яку принципову позицію мають займати в її формуванні саме журналісти.
От тільки сам Валентин Валентинович прізвищ не називає (постійно повторюючи, що нічого не боїться), мовляв, тут треба бути обережним…
Начальник організаційного відділу виконкому Михайло Касьянов, користуючись нагодою, знову закликав світловодів до активної участі у процесі формування громадського бюджету. Якщо цей процес (реалізація ініціатив простих мешканців) пройде вдало і це оцінять представники влади, то наступного року і кошти будуть більшими (в цьому році – 50 тисяч), і підтримка міської ради вагомішою.
Торкнулися питання ефективності роботи міліції. В цьому напрямку міський голова констатував, що керівництво правоохоронних органів йому не підпорядковане і нині надає лише звіт про те, що відбувається на території міста. А змінити ситуацію на краще може лише адміністративна реформа, яка надасть можливість формувати муніципальну поліцію, яка буде нести відповідальність перед територіальною громадою, а не великим начальством у далеких від Світловодська кабінетах.
Так і перейшли до адмінреформи. Загальні тези проведення цього великого об’єднання громад озвучив секретар міської ради Юрій Сапянов, мовляв закон спонукає (підштовхує) сусідні громади до добровільного об’єднання – тобто міську та сільські ради добровільно утворити одну-єдину. Але слово «добровільне» втрачає своє значення, якщо звернути увагу на той факт, що через 2 роки (вже менше) їх (громади) об’єднають так чи інакше. Тож, на разі, на сесію міськради запропоновано проект про звернення до сільських рад про утворення такої громади. Далі, можновладці будуть проводити виїзні зустрічі з мешканцями району та проводити інформаційну роботу. Та здається мені, що втрачати нинішній вплив на території не хоче ніхто, тому і будуть тягти (царювати) до останнього. Та, поживемо-побачимо…
Останнє питання стосувалося ще однієї реформи – комунальної. Як пам’ятаєте, ЖЕКи доживають останні місяці, а далі мешканці багатоквартирних будинків мають визначатися: створювати ОСББ, ставши господарями свого житлового фонду, чи віддатися на розсуд певної керуючої компанії (так звана служба єдиного замовника), яка найматиме приватні фірми, аби вирішити ваші житлові проблеми.
З даного питання надали слово профільному заступнику Анні Нестеренко.
Заступниця міського голови пояснила, що питання наразі одне із найбільш актуальних і вони, влада, закликають громаду активно долучатися до процесу реформування ЖКГ.
«Нині існує тенденція, – зазначила А.Нестеренко, – що все в місті належить громаді і наше реформування проходитиме в такому ключі: якщо це власність громади, то давайте тоді разом господарювати».
Анна Нестеренко повідомила, що при виконкомі вже створена робоча група, яка безпосередньо буде займатися питання реформування житлово-комунального сектора міста і її особисто радує активність громадян, з якою ті намагаються взяти участь і бути корисними в даному напрямку.
Трохи більше про реформу ЖКГ у Світловодську читайте згодом, адже після прес-конференції наше видання поставило заступнику міського голови з питань ЖКГ, ще декілька питань з цієї теми.
Також, в ході прес-конференції було піднято ще декілька актуальних питань. Зокрема, стосовно першого зама, точніше, перебування на ній затвердженого сесією Олексія Гайдабури. міський голова зізнався, що дійсно, після «хвилі» в Інтернеті вони перевірили ці факти і отримали дані із Міністерства юстиції про «погашену» судимість  Гайдабури.  В. Козярчук викликав «зама-невдаху» і пояснив, якби той повідомив про все сам і до призначення,  було б все зрозуміло. Але приховавши подібні факти, той створив «неправильну і нештатну ситуацію». Гайдабурі запропонували звільнятися, чим він наразі і займається.
Щодо запитання «як далі?», мер зазначив, що 18 лютого буде сесія і якщо депутати проголосують – буде заступник.
Знову торкнулися теми зустрічі із освітянами. Відчуття у міського голови склалося, що він спілкувався із людьми, які «… геть мене не розуміють і шість разів задавали одне і те ж питання…» (цит.). Валентин Козярчук знову торкнувся питання не зекономленого опалення в період, коли школярі були на вимушених канікулах, зазначивши, що «внятної» відповіді так і не отримав. А це 300 тисяч грн. бюджетних коштів. Коли піднялося питання, що вчителі взагалі залякані в нашому місті певними посадовими особами (ми теж нікого не боїмося, але прізвища називати не будемо), то голова зазначив, що в числі інших «…є і нормальні вчителі…» і «…разом треба боротися…» чи то за щось, чи то проти чогось, а він готовий всіх захищати.
Серед іншого, мер зазначив, що за допомогою компанії «ВК і К» придбали обладнання, яке допоможе транслювати засідання сесій міської ради в режимі он-лайн. І перша спроба буде вже 18 лютого. Це правильно, театр – улюблене мистецтво мас, або «Кіно для нас найважливіше із мистецтв».
Микола ШВЕРНЕНКО.

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин