Проблеми з теплопостачанням у Світловодську: що було і що маємо…

1455557967_svitlovodskpobut-13Останні два тижні світловодці мерзнуть по домівках. На цьому тижні нарешті запрацювали котельні і опалення пішло по трубам до будинків.Але через численні розриви труб частина житлових будинків, три дитсадки, коледж і ЦРЛ станом на п’ятницю лишалися без тепла. Люди дуже збентежені. Та це не єдина проблема пов’язана з опаленням у Світловодську. Рішення розпочати в області опалювальний сезон було прийнято Кіровоградською облдержадміністрацією ще 13 жовтня, тоді як у нашому місті сезон почався 17 жовтня. На це є певні юридичні проблеми, які наша виконавча влада не змогла вирішити вчасно, та й взагалі досі не вирішила.

Світловодськ забезпечується теплом від створеного у 2001 році спільного підприємства товариства з об’єднаною відповідальністю «Світловодськпобут», засновниками якого були Світловодська міська рада і ТОВ «Політрейд» (м. Київ). Як було доведено кілька років тому, СП створено незаконно і впродовж більше десятка років керівництво «Побуту» разом із ТОВ «Політрейд» грабували світловодську громаду, в результаті чого наше теплопостачальне підприємство «назбирало» багатомільйонну заборгованість перед НАК «Нафтогаз України».

dscf5218Новоспечена «Команда» на чолі з Валентином Козярчуком, яка вже майже рік перебуває за кермом Світловодська, зіткнувшись з такими «плодами» своїх «папєрєдніків», почала виправляти ситуацію.

14 січня цього року міська рада скасувала рішення виконкому №998.899 від 2007р., таким чином зробивши значний крок для повернення міських котелень у власність територіальної громади. Також,  міська рада прийняла рішення про вихід із засновників «Світловодськпобуту, на що нинішній міський голова часто робить акцент, розповідаючи про досягнення його «Команди».  До речі, за останній рік заборгованість «Побуту» перед «Нафтогазом» скоротилась на 12 мільйонів (з приблизно 35 існуючих), завдяки численним відрядженням мера до Києва. Планували створити нове енергетичне підприємство, «розгребти» усі проблеми, відсудити протизаконні рішення суду відносно «Побуту»… Але далі, мабуть, закінчився порох в порохівницях. Станом на 23 жовтня досі не підписано контракт на забезпечення газом для опалення нашого міста.

dscf0415Через це питання скликалися 22-га і 23-тя позачергові сесії, навіть приїздив заступник очільника ОДА Сергій Коваленко, який повідомив, що область готова надати фінансову допомогу для погашення заборгованості у виплаті зарплат робітникам «Світловодськпобуту». А в п’ятницю, 21 жовтня міський голова разом із секретарем міської ради їздив до Києва, до кабміну спілкуватися з віце-прем’єром, тож є сподівання, що верхівка державної влади допоможе нашому місту, щоб опалювальний сезон змогли успішно провести…

Та велика проблема криється у тому, що нинішній міській виконавчій владі просто не під силу вирішувати такі складні проблеми. Займатися питаннями «Побуту» мав би заступник міського голови з питань ЖКГ та юристи виконавчого комітету, а не міський голова, їздячи у відрядження. Але, їм не вистачає професіоналізму, більш того, нинішній головній комунальниці Нестеренко бракує й відповідної освіти… Тому містяни страждають від такої роботи виконавчої влади: ніби працюють, але явно недопрацьовують. З нетерпінням чекаємо листопадового звіту міського голови про результати року його перебування на посаді.

На даний час силами працівників «Світловодськпобуту», комбінату комунальних послуг і небайдужих підприємців проводяться ремонтні роботи на теплотрасах і опалення потроху доходить до людей.

Дмитро Шевчук.

Фото: Ігор Котляров, Дмитро Шевчук

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин