ПТУ №5: питання ніби вирішено, але неприємний осад залишився

Одним із питань, розглянутих сьогодні на засіданні Громадської ради, було питання фінансування та функціонування взагалі,  на території міста, професійно-технічного училища №5. Як наше видання писало раніше, з початку цього року фінансування закладу профтехосвіти було покладено на міський бюджет. А ми добре пам’ятаємо слова міського голови Валентина Козярчука, що бюджет 2016 «як Трішкин кафтан» – тріщить по шву.

От і вирішила активна частина громади розібратися, як же ж бути далі.

Та на щастя, буквально за декілька годин до початку зустрічі, Верховна Рада Україна, визнавши власну помилку, внесла зміни до державного бюджету і передбачила на фінансування українських ПТУ близько мільярда гривень.

Тож,  все вирішилося на краще і питання перестало бути актуальним? Аж ні, у всіх, як то кажуть, накопичилося…

В першу чергу присутні заслухали доповідь директорки навчального закладу Світлани Осики.

«Ми дуже раді, що питання вирішилося на рівні Верховної ради,  зазначила  вона,  але, як то кажуть, присмак залишився».

Минулого року, за словами Світлани Федорівни, витрати складали 4 млн., куди увійшла заробітна плата, стипендії, харчування дітей із малозабезпечених сімей. Але сюди не входили кошти на матеріали та енергоносії, необхідні для виробничого навчання. Адже не можна підготувати кухаря  без продуктів харчування і не вмикаючи газову плиту, не можна навчити професії слюсаря, чи зварювальника без електродів та витрат на електроенергію. Наприклад, минулого року лічильник «намотав» 20 тисяч кіловат (і це в режимі економії!).

Стосовно кількості учнів та співвідношення «наші – не наші»,  Світлана Осика доповіла, що наразі в ПТУ навчається 11 чоловік з інших областей, 44 – з району та 153 дитини (75%) зі Світловодська. Щодо професій, то всі вони актуальні на сьогоднішній день. Зокрема, по газозварювальникам навіть існує дефіцит: замовлення більше, ніж випуститься цього року. Коли кажуть, що місту не потрібні трактористи, то просто виявляють свою необізнаність, адже «чистих» трактористів училище не випускає – кожен з них має ще дві професії: водія категорії «С» (безкоштовно) та слюсаря-ремонтника.

Та й взагалі, перелік професій, які отримують учні ПТУ, досить великий і кожна з них – це актуальна на сьогодні спеціальність.

Крім того, як зазначила Валентина Ковшар, ПТУ – єдиний заклад в місті, який може займатися навчанням і вихованням так званого «важкого контингенту» молодих людей.

«Якби не цей заклад, не його педагогічний колектив, – зазначила вона, – то ці діти, не маючи куди себе подіти, завдали б нашому начальнику міліції чимало клопоту. А так є люди, яким не байдужа їхня доля, люди, які опікуються такими підлітками і роблять з них не тільки спеціалістів, а й виховують соціально».

Не подумайте, що мова йде про всіх учнів ПТУ – там вчиться багато розумних світлих голів, але зі словами В. Ковшар погодилися і самі вчителі, мовляв, контингент дійсно непростий. Хай краще сидять за партами, ніж бродять містом в пошуках «пригод».

Тож, члени Громадської ради погодилися з тим, що питання про існування училища в місті взагалі є некоректним і недолугим: ПТУ було, є і буде.
Микола ШВЕРНЕНКО.

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин