Робота контрольних депутатських комісій вкрай неефективна

Таку думку озвучив депутат від Партії пенсіонерів, голова планово-бюджетної постійної депутатської комісії Світловодської міської ради Юрій Лукинський під час пленарного засідання 10-ї сесії.

Таку реакцію викликала інформація міського голови з приводу того, що працює депутатська комісія, яка має визначитись із тим, чи треба подавати регресивні позови на дії попереднього міського голови у зв’язку із незаконним звільненням певних посадових осіб. Тобто, мова йде про те, що контрольна депкомісія шукає склад злочину у тому, як Юрій Котенко звільнив керівників ЖЕКів Микиту Письменного та Євгена Кармаліту, начальницю відділу економіки Наталю Гаврилюк та водія Віктора Осташова. Мовляв, якщо знайде – то рада подаватиме на Котенка до суду з регресивними позовами (мова йде про відшкодування коштів за рахунок колишнього голови, які витратив міський бюджет на виплату компенсацій незаконно звільненим особам).

«Скільки можна створювати ці комісії, коли ефективність від їхньої діяльності вкрай низька!» – не втримався Юрій Леонідович.

Його підтримав колега із Опозиційного блоку Марк Сіромаха, який зазначив: «Що там вирішує комісія ­– абсолютно не зрозуміло. Є незаконні звільнення, є чимала сума коштів, які міський бюджет має відшкодувати звільненим особам за рішеннями судів – що вам ще потрібно? Є факти правопорушень, що вже являється приводом до подання регресного позову.»

Додаткового невдоволення роботою перевіряючої комісії стало ще й те, що міський голова В. Козярчук, все ж таки вимушений був поновити на роботі колишнього керівника, незаконно звільненого попереднім мером, Микиту Письменного на посаді директора КП «Житлосвіт 2012», звільнивши діючого керівника. Та не факт поновлення Микити Павловича обурив депутатів, а те, що звільняючи діючого керівника Олександра Письменного (за іронією долі вони ще й тезки за прізвищем! – авт.), підприємство має виплатити йому три посадові оклади компенсації (так вказано в контракті, підписаному колишнім міським головою), це близько 35 тисяч гривень! Нічого собі такий оклад, правда?

Наступний звіт про діяльність комісії, який викликав обурення депутатів, стосувався вивчення обставин розвалу виробничих будівель заводу «калькулятор», пропажі пам’ятника Леніну та продаж на металобрухт плавзасобів СКЮМу. Слухаючи доповідача Вадима Степанця про результати діяльності спеціальної контрольної комісії, знову не втримався Марк Сіромаха: «Аби прийти до таких висновків, які ви нам зачитуєте, не треба було чекати чотири місяці. Їх можна було написати за півгодини не виходячи з цієї зали!»

«СГ».

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин