Що робити з недобудованою першою школою громадськість не визначилася

101Одним з основних питань, яке винесли на розгляд сьогоднішнього засідання Громадської ради, звучало так: що робити з недобудованою спорудою першої школи? Справа в тому, що за словами заступника міського голови з питань ЖКГ Анни Нестеренко, міський бюджет кожного року втрачає на утриманні цього «довгобуду» купу грошей, зокрема у 2015 році витрати на охорону та енергоносії склали 99 тисяч грн., в цьому році витрати зросли до 150 тисяч. Під час підрахунків, проведених у 2013 році, встановили, що для того, щоб добудувати нове приміщення школи, треба витратити 15 млн. 833 тисячі грн. Сьогодні, як ви самі розумієте, ця сума значно зросла, адже американський долар зріс утричі. Тому міська влада звертається до представників громадськості із питанням: що робити далі, адже в подальшому викидати такі гроші недоцільно.  Як варіант, бетонну коробку можна розібрати і продати отримані будматеріали.

В ході обговорення заслухали представників виконкому, депутатів міської ради, представників батьківського комітету ЗОШ №1.

Виникло декілька пропозицій щодо подальшої долі зазначеної будівлі  наприклад: розібрати будівлю на матеріали та реалізувати їх, а за рахунок отриманих коштів профінансувати ремонт нинішньої будівлі першої школи, яка вже давно знаходиться в незадовільному стані.

Було і декілька нереальних пропозицій – знайти інвестора, який вкладе гроші в добудову, а потім почне заробляти. Пояснили, що згідно чинного законодавства це неможливо (ну, не можна зі школи зробити швейну фабрику!). Пропозиція секретаря міськради Юрія Сапянова переобладнати будівлю під житлове приміщення і надати житло педагогам, які нині не забезпечені житлом, теж не реальна, бо, по-перше, це «влетить в копієчку» (тобто, обійдеться ще дорожче, ніж добудувати школу), а по-друге, не може бути житлове приміщення в безпосередній близькості біля діючого навчального закладу.

В світі всього сказаного цілком доречно (ну, нарешті!) прозвучала пропозиція Анни Нестеренко спочатку прорахувати зі спеціалістами, скільки взагалі може отримати місто від оборудки з демонтажем: раптом «шкірка вичинки не варта».

Зрештою, вирішили звернутися до виконкому прорахувати всі варіанти, а потім влаштувати зустріч представників влади з батьківським та педагогічним колективами ЗОШ №1. Можливо так сторони зможуть дійти згоди і прийняти остаточне рішення.

Тож, слідкуємо за розвитком подій.

Микола  Шверненко.

 

 

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин