Торецькі трембіти залунали над Світловодськом

Сьогодні волонтери торецької (колишній Дзержинськ) організації «Твоє нове місто» завітали до нас з акцією «Трембіти з Торецька». Ці небайдужі люди родом з міста, яке нещодавно було під окупацією проросійських бойовиків. Ставши знов вільними, вони мов наново народились і відчули свій український дух і силу.

Мета акції – відтворити спаплюжений «варварами» дух на Донбасі. Озброївшись трембітами, волонтери їдуть із самих Карпат, саме там зі смереки були зроблені ці інструменти. А прямують вони до свого рідного краю, по дорозі заїжджаючи в міста, де їх зустрічають місцеві активісти та волонтери, які грають на трембітах, по черзі передаючи на схід український дух свого міста. А побували активісти вже в Івано-Франківську, Верховині, Львові, Києві, Одесі…

Голова організації Володимир Єлець розповів про те, що вони хочуть підійти до самого фронту і задмухати у трембіти так, щоб за лінією фронту їх почули українські полонені та розвідники і величною піснею інструменту були осяяні духом цілої країни. А  російські окупанти і сепаратисти зрозуміли, що наш козацький дух вічний і незламний!

Історія трембіти сягає давніх віків, коли чабани на гірських полонинах спілкувались між собою, використовуючи її гучний і тривожний звук. Усі присутні чоловіки мали змогу спробувати пограти на цьому незвичайному інструменті. І ось трембіти залунали і над Світловодськом, над водами Дніпра. Наостанок присутні зробили загальне фото і записали назву нашого міста на прапорі, який активісти везуть із собою додому.

Дмитро Шевчук.

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин