Володимир Лисак: «Я вважаю, що робота з дітьми – це основа основ…» Інтерв’ю з директором Спорткомплексу

dscf0839Ми взяли інтерв’ю у директора Спортивного комплексу ім. А. Тузовського – висококласного тренера з баскетболу, педагога і хорошої людини Лисака Володимира Олексійовича. Він охоче погодився на розмову і щиро відповів на усі запитання.

Доброго дня, Володимире Олексійовичу, розкажіть нашим читачам про роботу спорткомплексу, про те, чим він живе останні роки.

Доброго і вам дня! Я вдячний за те, що ви стали ініціатором цього интерв’ю. Скажу відверто, що воно давно назріло. Хоча б тому, що у деяких людей немає розумінняя того, що таке спорткомплекс. Спорткомплекс імені Анатолія Тузовського – це спортивний комплекс, який був побудований заводом Чистих металів у радянські часи, і він спочатку був установою, в якій займались лише робітники заводу. Ну а потім його в 96-му році, якщо не помиляюся, передали на баланс міського бюджету і він став комунальною власністю. Це установа зі своїм статутом, це в першу чергу спортивна установа. Наша перша задача – це надавати можливість жителям міста якісно займатися спортом та фізичною культурою в стінах нашого закладу. Тобто, ми надаємо можливість арендувати наші зали, наші приміщення, де люди можуть займатися тими видами спорту, які вони люблять. Ну, здебільшого це футбол, баскетбол, волейбол – це стосовно ігрового залу, а що стосується решти приміщень, то у нас є секція дзюдо, в постійній аренді знаходиться зал важкої атлетики, де люди займаются пауерліфтингом і працюють з навантаженнями, також працює малий спортивний зал, де жінки проводять тренування шейпінгу, аеробіки, у нас арендує зал боксерський клуб «Легіон»…

Я хочу сказати, що ми проводимо велику роботу з дітьми. І я вважаю, що робота з дітьми – це основа основ, тому що для кожного дорослого спорту тренуються з малечі. Також у нас арендує приміщення Світловодський політехнічний коледж, де студенти коледжу проводять свої заняття (тому що свого немає). Ну і деякі підприємства, наприклад Кременчуцька ГЕС, арендують приміщення для занять спортом їх працівників. Але є час дитячий і пріоритетний, коли ми запускаємо займатися діток, а є час для дорослих. Час до половини восьмої вечора ми віддаємо дітям, а час, який є пізніше – для більш дорослих верств населення, вони арендують приміщення і займаются.

А яка загальна кількість секцій у спорткомплексі?

Що стосується дитячих секцій, які входять до міського управління молоді та спорту – тут у нас працює інструктор-методист Сергій Лисицький і більшу частину часу, це з половини другої до половини восьмої години вечора з понеділка по п’ятницю, весь час завантажений дитячими секціями: займається КДЮСШ №1, тренери Андрій Скворцов і Юрій Василенко проводять тренувальні заняття, тренер Рудольф Матвєєв веде секцію дзюдо, я також працюю у спортивній школі тренером з баскетболу… Тобто у нас цей час зайнятий дітьми, він надається дітям безкоштовно. Це наша соціальна сфера і це дуже добре, що наші діти можуть приходити і безкоштовно відвідувати зал, розвиватися й потім відстоювати честь нашого міста на змаганнях.

А які справи з наповнюваністю секцій? Вони заповнені по-максимуму, чи ні?

Є спортивна школа, і за секції КДЮСШ відповідає директор Василь Мороз, а що стосується орендаторів, то до них будуть всі ходити, бо за це платять гроші. Щодо наших секцій по футболу й баскетболу, то вони щільно заповнені, бажаючих багато. Взагалі, дітей бажаючих займатися спортом у нас достатньо. Я вже мовчу про результати, які вони показують на змаганнях різних рівнів, кожен житель Світловодська знає про досягнення наших юних спортсменів.

У цьому році будувалася котельня, яка опалюватиме спорткомплекс. Зараз вона вже експлуатується, і що Ви скажете з цього приводу та як оціните її роботу?

Я можу сказати, що це була ідея від нашої міської влади, і безпосередньо з подачі нашого мера Валентина Козярчука до нас зайшов приватник зі своїм проектом. Міні-котельня – це пілетний котел, який має опалювати будівлю спортивного комплексу, прилеглої спортивної школи і давати тепло для роботи басейну, який знаходиться на нашій території. На сьогоднішній день котельня працює в тестовому режимі, що дає нам можливість повністю опалювати спортивний комплекс і спортивну школу.

Стосовно роботи басейну, то всі ми, звісно, сподіваємось, що він буде працювати. На даний момент Костенко Сергій Олексійович, це директор цього ПП «Вектор», підганяє усі технічні можливості. Вода в басейні вже набрана, ми зараз проводимо процес очистки, фільтрації води, щоб привести її до належного ладу, щоб вона візуально і по своїй консистенції відповідала усім санітарним нормам. Також ми провели велику роботу по ремонту чаші басейну. Тут зазначу, що численні питання ми вирішували своїми силами. А що стосується нагріву води, то це вже технічні питання, які стосуються цього інвестора. Тобто усе направлено на те, щоб це було, бо ми усі прекрасно розуміємо, що басейн – це благо і велика користь для здоровя наших людей.

Скажіть, чи має спорткомплекс якісь проблеми? Які Ваші побажання як директора щодо майбутньої роботи?

Ну, я ніколи ні на кого не скаржусь. Але об’єктивно, фінансування нам не вистачає. От стосовно нашого міського стадіону і навіть того спортивного майданчику, який у 2004 році був побудований і який ми самі привели до ладу. Самостійно звертаючись до небайдужих людей, ми практично повністю самі зробили ремонт за спонсорські гроші. І я хочу, не кидаючи ні в кого каміння, сказати, що ми постійно робимо усіляку роботу і про це не кричимо. Але в моєму розумінні, як директора колективу, ми робимо дуже багато для підтримки будівлі у належному стані! Ми звертаємось до людей і вони йдуть назустріч, і цю спільну роботу видно. Насамперед виражаю велику подяку народному депутату Олесю Довгому, бізнесмену Віктору Королю, ГО «Дом» і батькам, чиї діти займаються у нас. Спільними силами відремонтували малий спортивний зал на першому поверсі, зробили ремонт на балконі великої зали, в залі дзюдо, стіни біля східців обшили вагонкою, поставили лавки, навіть 2 роки тому повністю замінили зміст фільтрів у басейні. Віктор Михайлович Король надав нам допомогу і ми повністю очистили фільтр, завдяки чому ми тепер маємо якісну воду в басейні. Але ніякого бюджетного фінансування на це ми не отримували.

Ми за спорт переживаємо, ми його пильнуємо і розвиваємо! У нас в залі проходить багато заходів, а нещодавно ми за допомоги народного депутата Олеся Довгого і Короля Віктора Михайловича поставили там сучасне табло. Повірте, тепер ми можемо проводити змагання будь-якого рівня!

А які нагальні проблеми ви маєте зараз?

Єдине я скажу, що у нас в спорткомплексі 50 відсотків вікон – це старий склопрофіліт, який необхідно замінити. Якщо ми вже встановили котельню і вона працює, то треба міняти склопакети, які впускають холод через щілини. Програма енергозбереження включає в себе заміну всіх вікон, тому це, я вважаю, треба вирішити в першу чергу. Але ми не в змозі це зробити, бо це дуже великі гроші…

Останнім часом стоїть відкрите питання обєднання міського управління освіти з управлінням молоді та спорту. Це також вас стосується, тому хотілося б почути й Вашу думку відносно цього.

Дивіться, в радянському союзі спорт був інструментом пропаганди, тому СРСР всюди перемагав на змаганнях. У 96-му році в Атланті на Олімпійських іграх Україна зайняла, якщо я добре пам’ятаю, 10-те місце. Останні Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро показали, що ми спустилися дуже низько, стали 33-ми, якщо не помиляюся. Зрозуміло, що спортом усі займатися не будуть. І будь-яка місцева влада, якщо матиме спільне управління освіти, молоді та спорту й матиме вибір, куди посилати більше, а куди менше ресурсів, то звісно буде віддавати більшість на освіту, бо це колективно – освіта необхідна усім. Це не умисно, але в такому разі спорт залишиться на узбіччі й буде фінансуватися за остаточним принципом.

У нас і так мало хто працює, повірте. Тренери спортшколи отримують ще менше, ніж заробляють вчителі. Вони навіть не отримують оздоровчих коштів, а навантаження годин у них більше, ніж у загальноосвітній школі. А що таке звозити дітей на змагання? Це велика відповідальність! Якщо ти поважаючий себе тренер, то ти маєш показати, чому ти навчив дітей. Вибачте, але Світловодськ не саме процвітаюче в економічному плані місто України. Але як тоді наші спортсмени показують такі високі результати на обласних, всеукраїнських та європейських змаганнях? Виходить, що наші тренери в школах перевершують свою роботу і випереджають інших. Я думаю, потрібно зібрати разом усіх тренерів, педагогів і разом обговорити питання обєднання, тому що поки нас ні про що не питали.

Що б Ви побажали нашим читачам?

Я закликаю усіх займатися спортом, фізичною культурою, бути здоровими, сильними! Знаєте, в стародавній Греції були Афінська і Спартанська школи, так я бажаю, щоб наші люди були сильними, як спартанці, і розумними, як афіняни. Адже багато наукових досліджень говорять про те, що люди, які займаються фізичною культурою, краще розвиваються і є розумнішими.

Дякую за розмову, пане Володимире, гарного Вам дня!

Дмитро Шевчук.

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин