Яценюк: Бюро розслідувань не запрацює з березня

Прем’єр обговорить з президентом питання повноцінного запуску нового органу

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк сумнівається, що з 1 березня Державне бюро розслідувань (ДБР) зможе повноцінно розпочати роботу. На нараді з антикорупційних розслідувань він заявив, що збирається обговорити це питання з президентом Петром Порошенком.

“1 березня Державне бюро розслідувань не запрацює, бо ми навіть конкурс не проведемо. І навіть якщо теоретично призначати керівника, то це не означає, що ми відразу наберемо весь штат на відкритих конкурсах”, – сказав Яценюк.

Прем’єр також доручив міністру юстиції Павлу Петренкові провести міжвідомчу нараду на тему реальності термінів запуску ДБР.

У свою чергу начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк закликав внести зміни до закону про Держбюро, інакше з 1 березня 2016 року може бути зупинено розслідування справ про злочини проти активістів Революції гідності і справ високопоставлених чиновників.

За словами Горбатюка, саме Державне бюро розслідувань як орган “створено тільки для того, щоб звітувати перед Європою, що ми його створили, оскільки виписаний законопроект не досконалий і не несе в собі навантаження, які повинен нести цей орган”.

Зокрема він нагадав, що в останній момент із закону були прибрані без обговорення норми про розслідування діяльності злочинних організацій, вбивств. “Воно стає порожнім органом, його реально треба допрацьовувати”, – сказав Горбатюк.

ua.korrespondent.net

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин