Закон про вибори: ЦВК застерігає, що 2010 рік здасться «мірилом демократії»

4c0356cb48fcabe17ec03b90e1997ccfВиборча система, закладена в підтриманому в першому читанні законопроекті про місцеві вибори, є умовно пропорційною і не передбачає відкритих списків, тому парламент не повинен ухвалювати такий закон у цілому.

Про це під час Міжнародної конференції «Чи відбулася виборча реформа?» заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, повідомляє Укрінформ.

«Цю систему я умовно називаю пропорційною системою, бо там пропорційною є тільки сама назва. Ці нововведення (законопроект про місцеві вибори №2831-3 – ред.) я б не рекомендував парламенту приймати. Тим більше, з огляду на те, що в нас залишилося зовсім мало часу до місцевих виборів», – сказав Магера.

За його словами, підтриманий в першому читанні законопроект містить низку вад та некоректно виписаних формулювань. Зокрема, Магера зауважив, що є питання до бюлетеня, розташування в ньому назв партій, а також питання до періоду формування територіальних та окружних виборчих комісій тощо.

«За моїм глибоким переконанням, місцеві вибори 2010 року – це були найгірші вибори, принаймні за останні 10 років, але треба виходити з реальних речей: ми можемо зараз вийти в ще гіршу ситуацію, коли ми отримаємо цей закон, який зараз ухвалений за основу. Якщо він буде в такому вигляді працювати на місцевих виборах, повірте, нам вибори 2010 року здадуться мірилом демократії»,- наголосив заступник голови ЦВК.

Водночас, він підкреслив, що не знає країни, в якій би застосовувалася виборча система, запропонована  в законопроекті №2831-3.

У свою чергу, координатор виборчих програм Громадської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська підтвердила, що підтриманий Верховною Радою законопроект про місцеві вибори не має жодна інша країна світу. «Ця система не є ані пропорційною з відкритими списками, ані німецькою, про що нас постійно переконують автори законопроекту», – підкреслила вона.

Источник: PRпортал

 

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин