«Запевняю громаду, що так просто злити її інтереси не вдасться», – Юрій Сапянов. Інтерв’ю з секретарем міської ради

Юріє Олександровичу, вчора Ви опублікували у мережі «Фейсбук» відкритий лист до Світловодського міського голови, судячи з тексту якого, у міській раді та виконавчому комітеті існує криза, або навіть конфлікт. Цьому передує несподіване підписання міським головою протоколу про призначення нового директора СП ТОВ «Світловодськпобут» на умовах «Політрейду». Що Ви можете сказати з цього приводу?

Те, що Ви спочатку запитали, звичайно, в першу чергу стосується міського голови і було б справедливо питати це в нього. Оцінку його діям дасть громада у діалозі, який він має завтра(12.11.2016) провести. А щодо мене, то я на цьому тижні перебував на лікарняному, сьогодні його тільки мені закрили. І вчора мені подзвонила стурбована громадськість та колектив побуту, які стурбовані тим, що на підприємстві ходять ті самі особи, які довели підприємство до того стану, що був. Починають робити якісь вказівки, репліки, недобрі натяки – це обурило колектив. Я, звичайно, прибув вчора на підприємство наприкінці дня, добре, що про це дізналися ще семеро депутатів і теж не залишилися осторонь проблем колективу. І я вперше не міг дивитись в очі колективу; з опущеними очима я говорив їм про ту ситуацію, яка мені відома. Бо пам’ятаю, як я їм говорив та обіцяв, що міська рада робить усе, щоб зберегти майно, підтримати директора, який дійсно скоротив заборгованість на 13 мільйонів, має великий авторитет в колективі при тій ситуації, що півроку не сплачували заробітну плату, блокувалися рахунки, але колектив вистояв і розпочав опалення.

На те, що нас шантажували і говорили, що не буде газу, я ніколи не звертав увагу, і не звертатиму, оскільки чітко знаю положення Конституції. Адже природні копалини, ресурси, надра – усе належить народу України, і тільки народ має право розпоряджатися цим, а не якісь там приватні компанії. З тією ситуацією про непостачання газу, або постачання з коефіцієнтом 2 я раніше не погоджувався, і зараз не погоджуюсь. Оскільки це надра народу, і якщо в час скрути приватні компанії намагаються нажитися з подвійним «наваром», то це називається мародерством, аморальністю і злочином. Ці обставини склалися не з вини наших громадян, не з вини депутатів міської ради, а я, як секретар міської ради, в чиїх повноваженнях першочергово прописано дотримання виконання рішень міської ради, намагаюсь це контролювати. Рішення, яке вам відоме про те, що було створено комісію за заявою профспілки колективу, що робилося розкрадання майна, виведення його в приватну власність, передача цих котелень в іпотеку, виведення цих коштів, накопичення серйозних боргів, закупка коштовних автомобілів і яхт, яких тепер на підприємстві немає, безтоварні операції, якісь насоси і компресори, по яким зараз ведуться кримінальні справи і суди, але жоден з яких не доведено до кінця. Чомусь так відбувається… Тепер мені знову не дивно і зрозуміло те, що смерть правозахисника Віталія Куцевича не випадкова, тому що за його заявами судом визнано незаконність рішення міської ради №519 про створення цього спільного підприємства…

Що відбувається зараз? Колектив дійсно вірив міській раді, коли приходив під наші стіни ще в літку, просив сприяння та перекривав ГЕС, намагаючись привернути увагу до себе. Але дотяглося до опалювального сезону, і досі договори на газ чомусь не підписані, хоча нам давно розказували профільні заступники міського голови, що все добре і все прекрасно. Але по факту договори не підписані. Для чого це робиться? Я не знаю. Згодом ми, мабуть, дізнаємось, або цьому дадуть оцінку правоохоронці.

І знову ж, хочу заспокоїти громаду, що депутати, з якими я мав зв’язок у телефонному режимі, не стоять осторонь цієї проблеми. Ми всіма силами будемо забезпечувати місто теплом і повертати наше майно у комунальну власність. Прикро, що не всіма процесами керує міський голова, а десь якісь радники – про це я коротко написав свої домисли у фейсбуці, може хтось спростує мої слова. Я знаю, що деякі серйозні документи чомусь не доходять до міського голови. Коли я був на останній нараді першого листопада в Кропивницькому разом із міським головою, там були голова ОДА, його заступник, начальник обласної СБУ та його заступник, прокурор області, начальник управління юстиції. Там нам показали документи, що жодних загроз щодо постачання газу для Світловодська немає, рішення комісії обласної щодо техногенної ситуації вказує, що загроз немає. Вони писали листи. І якби ці листи були доведені до міського голови і до депутатського корпусу, то цієї ситуації б не сталося. Можливо у міського голови здали нерви, не буду давати оцінки. Але він сам у п’ятницю поїхав у Київ – тут і Політрейд знайшовся – і було підписано протокол. Зупинятися на ньому не варто, бо коли я взяв копію протоколу і намагаюся дати оцінку, я знову не хочу зупинятись на міському голові, але це дуже сумний документ. Тут не дотримані місячні терміни на запрошення, про порядок денний, який буде розглядатися… То нам п’ять разів повідомляли, що ми маємо з ними зустрітися, але вони не йдуть назустріч, а тепер якось терміново знайшовся якийсь зв’язок – або нам щось не говорили, або не договорювали, а можливо, якісь інші підстави… Знову кажу, що скоро все стане на свої місця.

Вчора я поставив пост у фейсбуці, за що отримав критику від колег, мовляв, «…потоки хароші…», «…Сапянов рветься керувати містом і хоче відставки міського голови..». Я в кінці написав, що у всіх моїх передвиборчих обіцянках першим пунктом написано, що я не прийматиму участь у голосуванні за відставку міського голови. Це мої обіцянки, за що мене народ, можливо, і обирав. Це для ясності.

І дійсно, на останніх сесіях Козярчук заявляв, що Дмитришин – прекрасний керівник, який дійсно відповідає всім вимогам, тому його будемо відстоювати, не впустимо тих людей, яким міська рада одноголосно висловила недовіру. Тепер дві доби ці люди ходять по підприємству, я сьогодні теж заходив на підприємство, бачив, що вони там просто прогулюються, і бачив, як ці люди кидають якісь натяки, якісь репліки (я м’яко кажу), і колектив помітно стурбований.

Я випадково зустрівся з новим директором. Знаєте, я не дуже ставлю свою значимість, але на його тон і висловлювання, що він має справу тільки з міським головою, а міська рада тут ні до чого, а її секретар тим паче, я зауважив, що співвласником цього підприємства є міська рада, яка тимчасово дала повноваження Козярчуку представляти її інтереси в деяких моментах. І все. А це – власність громади, власність ради, і депутат, згідно статусу, не тільки має право, але й зобов’язаний у разі порушення законодавство або якихось загроз приймати активну участь і перешкоджати зловживанням і неправомірним діям.

От тут, звертаючись до протоколу, знову стає смішно. Наскільки класно в ньому написано, що Михайлика звільняють з роботи 4 листопада 2016 року, і таким самим чином звільняють Дмитришина, але не вказано, по якій статті, за що та з якого числа. Знаєте, це безглуздий документ, десь він «скльопаний» кимось, але цікаво, що підписаний він головою зборів Світланою Анатоліївною Калмиковою, про яку міський голова казав, що вона просто бухгалтер. А секретар зборів, як Ви думали, Валентин Валентинович Козярчук. І все. От сумна історія. Що було – бачили, що буде далі – побачимо. Але знову запевняю громаду, що так просто злити її інтереси не вдасться, і зараз, як ніколи, депутатський корпус майже єдиний.

Є дещо ще. У цьому протоколі написані цікаві речення про те, щоб провести аудит з шістнадцятого року. А в мене виникає питання: а чому не з дванадцятого, не з тринадцятого? А тільки за той рік, коли працював Дмитришин, якого згідно протоколу мають звільнити. Тепер ще одне питання: як ми виховуємо людську свідомість і який це аморальний вчинок, що люди, які не крадуть, іншим не дають красти, будуть звільнені, а стимулюються тільки ті, які десь щось беруть, везуть «откати», десь комусь щось допомагають! Це дуже поганий приклад, тому що у людей вбивається сумлінність, вбивається совість, вбивається працездатність, моральність і все інше. І це жахливо.

Записав Дмитро Шевчук

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин