Гайдабуру відсторонено від виконання обов’язків першого заступника, ЦНАП допоможе збільшити надходження до бюджету, маслозавод незабаром знову запрацює

29 січня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Світловодської міської ради. Члени виконкому розглянули низку питань життєдіяльності міста.

Розпочали свою роботу із затвердження міського плану заходів на цей рік щодо наповнення бюджету та його раціонального використання. Питання сесійне, тому від ВК треба було лише його погодження.  Проте міський голова Валентин Козярчук скористався нагодою поділитися з членами виконкому своїми думками з цього приводу.

Мер розповів про свої плани найближчим часом ініціювати зібрання усіх керівників підприємств та міських підприємців, з якими буде проводити бесіди на тему сплати податків. Мовляв, основне джерело надходжень до бюджету – це сплата податків і допоки ми (тобто – міський голова з виконкомом) не навчимося збирати податки – не будемо нормально функціонувати (це вже про нас – міську громаду). Навів приклад Польщі, де ще 20 років тому той, хто не платив податків, був ледве не героєм, а нині – це ізгой. Далі трохи поговорили про нашу недостатньо розвинену громадянську свідомість та складну українську ментальність і зрештою, проголосували «за».

Далі мали розглянути низку питань стосовно формування складу комісій для розгляду питань у соціальній сфері міста, але міський голова попросив відкласти їх (питання) до наступного виконкому. Справа в тому, що очолювати всі ці комісії має перший зам міського голови, але Валентин Козярчук підписав розпорядження про відсторонення від виконання службових обов’язків Олексія Гайдабури «до перевірки певних питань». Що саме перевіряють по Гайдабурі – офіційно не відомо, проте кажуть, що Google пропонує декілька пікантних натяків.

Тому доповідач, начальник управління соціального захисту Олена Балюк, представила на розгляд виконкому лише декілька питань, зокрема, про затвердження положення про виділення одноразової матеріальної допомоги для тих, хто звертається особисто до міського голови та про надання матеріальної допомоги сім’ям учасників АТО.

Наступне питання стосувалося штатів виконавчого комітету і наповнення бюджету. Через зміни в законодавстві, повноваження реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, реєстрації речових прав на нерухоме майно передаються від органів юстиції до органів місцевого самоврядування, або ж, нотаріальним конторам. Кожна реєстраційна дія коштує грошей (це називається адмінзбором), тому цей напрямок є суттєвим джерелом  наповнення міського бюджету. Але, для ефективної роботи виконком має бути укомплектований відповідними спеціалістами.

Доповідач з питання начальник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Наталя Молчанова винесла на розгляд членів виконкому попереднє погодження проекту рішення (питання сесійне), яким передбачено введення до структури виконавчого комітету чотирьох посад: 2 держреєстраторів юросіб і фізосіб-підприємців та 2 реєстраторів нерухомого майна.

Наталя Григорівна пояснила, що у випадку коли люди скористаються послугами реєстраторів органів місцевого самоврядування, міський бюджет (тобто Світловодськ) отримає 100% адмінзбору, якщо ж люди звернуться до нотаріуса – 0%, так як 60 % адмінзбору отримає сам нотаріус, а 40% – держбюджет (тобто Київ). Окремо доповідач наголосила, що держреєстратори додаються до структури виконавчого комітету, а у ЦНАП вони будуть розташовані суто географічно.

Далі управління житлово-комунального господарства ознайомило членів виконкому із переліком правил утримання тварин у Світловодську. Серед іншого мова йшла і про безпритульних собак, а саме – про пункт стерилізації, в якому собак утримуватимуть період, необхідний для стерилізаційних процедур та кліпсування. Після цього тварин знову випускатимуть на вулиці міста. Вартість стерилізації однієї собаки складає близько 350 грн. Також поговорили про відповідальність власників за своїх тварин, про наявність намордників та місць для вигулу чотириногих друзів як явища взагалі, як все круто «там», і не круто «тут» і т.п.

Наступним знову обговорювали багатостраждальну ревівську амбулаторію. Повторювати все заново не буду, зазначу лише те, що члени виконкому визнали, що проектно-кошторисну документацію треба затверджувати, а от з фінансуванням поки що біда. Можливо, якийсь інвестор, чи спонсор допоможе. В принципі, питання теж сесійне, тому далі буде…

Оргвідділ виніс на розсуд виконкому два проекти рішення міської ради: про порядок розгляду електронних петицій міськрадою та виконкомом і про звернення щодо створення світловодської об’єднаної територіальної громади. Щодо петицій, то пропонується брати до уваги лише ті, які наберуть за 3 місяці не менше 100 підписів. Про звернення до мешканців Світловодщини щодо об’єднання більше говоритимуть на сесії, проте варто зазначити головне – якщо добровільного об’єднання не станеться, то через 2 роки (максимум) нас об’єднають примусово.

Далі розглянули питання економічного блоку, в яких надали декілька дозволів на продовження терміну оренди чи укладання відповідних договорів. А от питання призупинення індексації орендної плати на 2016 рік відправили на доопрацювання, так як членам виконкому, зокрема Ірині Козак, не сподобалася трактовка певних пунктів. Приведуть до відповідності – виконком проголосує.

Також на доопрацювання відправили питання про пільги на плату за землю державним установам. Можновладці так і не погодилися з тим, що «Укрзалізниця» неприбуткова організація. Та й ми теж не погоджуємося, чи не так?

У перерві між розглядом питань, Валентин Козярчук повідомив присутнім радісну новину: Світловодський маслосиркомбінат викупила компанія «Український агропромисловий холдинг». Тож, незабаром підприємство знову запрацює. А це означає і надходження до бюджету, і робочі місця для світловодців.

Додатково розглянули питання про заохочення голів квартальних комітетів. Їх у місті 19 осіб і кожен «отримає своє»: залежно від об’єму роботи та території, якою опікується конкретний квартальний, їм заплатять від 245 до 765 грн. Правда цікаво, а згідно яких  нормативів і хто визначає  відповідний  обсяг виконаної  роботи квартальним?

Далі питання стосувалося продовження терміну безоплатного користування когенераційної установки «Світловодськпобутом». Слово «безоплатне» викликало певні заперечення у членів виконкому, але в ході обговорення консенсусу так і не дійшли. Тому і це питання відправлено на доопрацювання.

І наостанок подали «гаряче» – питання юридичної відповідності проекту рішення, проголосованого виконавчим комітетом 21 січня стосовно виплат працівникам галузі освіти. Міський голова Валентин Козярчук наполягав на тому, що начальник управління освіти Геннадій Френкель «банально дезінформував» (цитата) виконком і змусив прийняти незаконне рішення. Проте, в ході тривалого обговорення і вислухавши пояснення самого Геннадія Френкеля, виконком вирішив не поспішати із висновками і надати час для того, аби управління освіти і юрвідділ виконкому розібралися в цьому питанні і доповіли під час наступного засідання. (Докладніше читайте в матеріалі «На засіданні виконкому: міський голова звинуватив начальника управління освіти у підставі».)

Микола Шверненко.

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин