Урочисте вшанування українських символів

23 серпня – День Державного прапора України. І це не звичайні слова, це не звичайне свято. Багато  українців поклали своє життя за національну гідність, за український прапор, який є одним з найголовніших символів нашої нації. Цього року  у цей день, зранку, під адмінбудинком відбувся святковий мітинг, на якому урочисто підняли національний синьо-жовтий стяг та прапор нашого міста Світловодська. Честь підійняти прапор була надана воїнам антитерористичної операції Олексію Лядову і Олександру Літвінову. Потім міський голова Валентин Козярчук привітав громаду зі святом та символічно вручив паспорти 16-річним громадянам України. Хлопці і дівчата, які отримали в цей святковий день свій головний документ, – майбутнє нашої країни, і їм відбудовувати нашу державу на шляху до Європейської сім’ї.

В пам’ять про загиблих героїв та в честь 25-ї річниці незалежності України було відкрито меморіальну дошку Героям небесної сотні Майдану, хвилиною мовчання присутні віддали їм честь. Пам’ятаймо подвиг наших Героїв України, поважаймо їх боротьбу і смерть. Сподіваємось, що біля меморіальної дошки Небесної сотні незабаром з’явиться стенд і з нашими земляками-світловодцями, які віддали своє життя, захищаючи прапор, цілісність і суверенітет нашої держави в боротьбі з окупантом. Щоб кожен світловодець знав і пам’ятав поіменно наших героїв-земляків.

А ввечері, у сквері міського Палацу культури відбулося вшанування ще одного символу нашої країни – конкурс «Моя вишиванка-2016». У конкурсі взяли участь усі бажаючі незалежно від віку. Захід був добре організованим: були компетентні судді, справжні призи, а учасників розподілили за окремими номінаціями: «Сучасна вишиванка», «Сімейний спадок», «Стилізована вишиванка», «Вишиванка для малечі» і «Вишиванка вишита власноруч».

Ведучий Павло Маліцький чудово провів конкурс. А в той час, коли незалежне журі підбивало підсумки, глядачі мали змогу насолодитись співом Світловодських музичних колективів. Присутні були у захваті від краси вишиванок та милозвучних українських пісень. Ще б пак! Кожен знає, що наша національна культура – найкраща!

Нарешті визначили переможців і нагородили їх солодкими караваями. Але кожна вишиванка було по-своємугарна і особлива. Здається, що нікого не обділили, адже навіть не вигравши каравай, учасники отримали масу емоцій та задоволення від дружньої, святкової атмосфери.

Дмитро  Шевчук.

Про автора

Публікації по темі

Залишити коментар

Адреса вашої електронної пошти не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язкове)

Розсилка новин