Суспільство – Світловодська Газета Новини міста Світловодськ Tue, 24 Jul 2018 12:51:42 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.8 Номери автомобілів в Україні по областях: хто звідки /?p=7380 /?p=7380#respond Tue, 24 Jul 2018 12:51:42 +0000 /?p=7380 Номери машин по областях України – одна з найбільших таємниць на наших дорогах. Хто і навіщо зашифровував коди наших регіонів, нам не дізнатись ніколи, як не зрозуміти нам і логіку цього дійства. На щастя, розшифровка кодів – не секрет.

Нинішній формат держномерів для легкових автомобілів був прийнятий в Україні в 2004 році, з невеликою корекцією в 2015-му, коли поле кольорів українського прапора в лівому краю номера було замінено на синій колір з невеликим синьо-жовтим прапорцем на ньому. Реєстраційна табличка несе на собі чотиризначний власне номер автомобіля і два буквених індекси перед і після нього.

Відношення до регіону приписки машини має тільки перша група з двох літер, інші символи відносяться до власне реєстраційного номеру

Перша пара букв якраз і позначає код регіону, до якого приписано транспортний засіб. Друга пара букв, яка завершує напис на табличці – це серія номера, яка дозволяє розширити в майбутньому кількість реєстрацій.

При цьому використовуються тільки ті літери української кирилиці, які мають аналоги в латинському алфавіті – нібито через те, щоб машина могла без проблем виїжджати за кордон. Таких букв в українському алфавіті всього дванадцять: А, В, Е, I, К, М, Н, О, Р, С, Т, Х.

Українські номери зразка 1995 – 2004 р. визначали приналежність до регіону за цифровим кодом. Логіка присвоєння – розташування областей за алфавітом

Діючі літерні індекси регіонів зразка 2004 року чомусь морфологічно не пов’язані з назвами областей, для ідентифікації місця реєстрації автомобіля коди необхідно заучувати або користуватись наведеною тут таблицею.

Код 2004 г.

Код 2013 г.

Регион

AA

КА

м. Київ

AB

КB

Вінницька область

AC

КC

Волинська область

AE

КE

Дніпропетровська область

AH

КH

Донецька область

AI

КI

Київська область

AM

КM

Житомирська область

AO

КO

Закарпатська область

AP

КP

Запорізька область  AT

КT

Івано-Франківська область

AX

KX

Харківська область

BA

HA

Кіровоградська область

BB

HB

Луганська область

BC

HC

Львівська область

BE

HE

Миколаївська область

BH

HH

Одеська область

BI

HI

Полтавська область

BK

HK

Рівненська область

BM

HM

Сумська область

BO

HO

Тернопільська область

BT

HT

Херсонська область

BX

HX

Хмельницька область

CA

IA

Черкаська область

CB

IB

Чернігівська область

CE

IE

Чернівецька область

Серії для “недоторканних” власників в різні роки скасовували і знову вводили в ужиток

Номери машин по областях в Україні, крім вищеописаних звичайних для легкових автомобілів, можуть бути ще кількох типів – тимчасові, автобусні, дипломатичні, поліцейські, військові, волонтерські та інші. Багато з них мають свою кодифікацію, свої варіації виконання і власну історію, і можливо, ми поговоримо про них наступного разу.

Джерело: https://auto.24tv.ua/

]]>
/?feed=rss2&p=7380 0
Про що всі говорять сьогодні? /?p=7372 /?p=7372#respond Fri, 06 Jul 2018 06:16:32 +0000 /?p=7372 Про Порошенка. “Центр протидії корупції”, Transparency International Україна та “Автомайдан” подали до суду на президента через порушення закону та призначення на посаду аудитора Національного антикорупційного бюро Павла Жебрівського.
Про справу Труханова. Суд дозволив правохоронцям звернутись до швейцарського банку за документами компанії, на яку нібито виводили кошти, розкрадені на ремонті одеських доріг.
Зокрема, кошти нібито переводились на рахунки компаній Comatrans SA та Edco Finance Ltd, відкриті у швейцарському банку.
НАБУ вказує фігурантами справи чотирьох представників партії “Довіряй ділам”, яку очолює мер Одеси Геннадій Труханов. Двоє з них слідство називає бенефіціарами ТОВ “Ростдорстрой”.
Про створення автокефальної церкви. 31% українців висловилисяза створення в країні автокефальної помісної православної церкви, 20% – проти.
Як показало дослідження, решті населення це або байдуже (35%), або вони не мають певної відповіді (14%).
Про держбюджет. Дефіцит державного бюджету в січні-травні 2018 року становив 9,2 мільярда гривень, тоді як минулого року держбюджет за цей період був зведений з профіцитом 26,5 мільярда гривень.
Про падіння цінності гривні. Національний банк пояснює зниження купівельної спроможності гривні з 1996 року в 14 разів кризовими періодами, які супроводжувалися сплесками девальвації та інфляції.
Про засуджених у Греції українців. У Греції перебуває понад 150 громадян України, затриманих або засуджених за перевезення нелегальних мігрантів, українська влада вирішує питання їхнього повернення на батьківщину.
Про польські закони. Сейм Польщі ухвалив зміни до оновленого закону про Інститут національної пам’яті, скасувавши статтю, що передбачає кримінальну відповідальність за приписування польському народу злочинів нацистів.
Варто зазначити, що у вилучених статтях йдеться лише про “публічне приписування польському народу відповідальності за злочини Третього рейху”. Згадка про “злочини українських націоналістів” лишається, як і відповідальність за це.
Про Юрія Бойка. Голова фракції “Опозиційний блок” йде у президенти. Публічно він поки це не афішує, але наші джерела у його оточенні все нам розповіли.
Що вже відомо?
Над Бойком працює ціла команда політтехнологів, підбором яких займався колишній глава канцелярії Януковича Сергій Льовочкін. Є інформація, що Льовочкін очолить виборчий штаб Бойка.
Бойка ведуть одразу дві групи спеціалістів – українські та американські технологи. Американці відповідають за стратегію кампанії та роботу з електоратом. Українські технологи курують імідж клієнта, розробляють меседжі та слогани.
Амплуа Бойка буде схожим на образ екс-президента Леоніда Кучми – “хазяйновитий директор заводу”. У той же час своїми манерами Бойко має нагадувати Януковича.
Але головна мета компанії – не президентство. За задумом Льовочкіна, високий рівень підтримки Бойка на президентських виборах підживить рейтинги “Опозиційного блоку” і допоможе їм завести у парламент свою більшість вже на виборах Ради.
Можна детальніше?
Читайте наш текст: “Червоний директор” по-новому. Хто і як готує Бойка до президентських виборів
Про Антикорупційний суд. У Верховній Раді кажуть, що знайшли простіший спосіб внести в закон про Антикорупційний суд поправку, яку вимагають США і МВФ.
“У нас є більш легкий шлях, ніж реєструвати новий законопроект. Законопроект №7441 розглянуто в першому читанні, це – зміна до закону про судоустрій і статус суддів у зв’язку з прийняттям закону про Вищий антикорупційний суд”, – заявив спікер парламенту Андрій Парубій.
“Тобто у нас є можливість цю правку внести до другого читання розгляду законопроекту №7441, що може дати шанс ще на цій сесії її ухвалити”, – додав він.
Про туризм. Близько 160 українських туристів не можуть вилетіти додому з відпочинку на іспанському острові Мальорка.
29 червня стало про відомо про сотні українських туристів, які кілька діб перебували в аеропорту Монастір  і не могли вилетіти з Тунісу додому.
Компанія-туроператор Oasis Travel відповідальність за ситуацію, що склалася з рейсами авіакомпанії Bravo Airways, поклала на авіаперевізника.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін закликає притягти до відповідальності компанії, які у цьому винні.
Про транзит. Президент Росії Володимир Путін продовжив на піврокуобмеження при транзиті вантажів з України в Казахстан і Киргизію.
Про саміт Україна-Грузія-НАТО. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на саміті НАТО в Брюсселі наступного тижня блокуватиме будь-яке рішення за підсумками зустрічі з Україною та Грузією.
Про Балуха. Підконтрольний Кремлю суд в Криму розглядає справу про нібито побиття українським активістом Володимиром Балухом начальника ізолятора тимчасового тримання Валерія Ткаченко.
Прокурор звинувачення просить для Балуха 4 роки колонії загального режиму з урахуванням першої кримінальної справи.
Про затримання. На виїзді з Маріуполя правоохоронці затримали так званого “прокурора” окупованих районів Донецької області.
Про російську армію. Президент РФ Володимир Путін присвоїв частинам своєї армії назви українських міст. Так, 6-й танковий полк російської армії отримав почесне найменування “гвардійський Львівський”, 68-й танковий полк – “гвардійський Житомирсько-Берлінський”, а 163-ій танковий полк – “гвардійський Ніжинський”.
Назви українських міст включено в почесні найменування полків у пам’ять про участь частин у звільненні цих міст в роки т.зв. “Великої вітчизняної війни”
Про ОПЗ. “Одеський припортовий завод” до 12 липня приймає заявки для відбору нового партнера для давальницької переробки газу в мінеральні добрива.
Про Apple Pay. Приватбанк відкрив можливість платити Apple Pay клієнтам будь-якого українського банку.
Про тарифи. 12 народних депутатів просять суд визнати незаконною та скасувати постанову НКРЕ “Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік”.
Про нові авіасполучення. Одним з першочергових напрямків, який мають намір відкрити для авіаперельотів зі Львова, є столиця Португалії – Лісабон.
Про морські порти. Держаудитслужба перевірила роботу державного підприємства “Адміністрація морських портів України” з 2015 року по 2017 рік та виявила порушень на сотні мільйонів гривень.
Про транзит газу. Компанія “Газпром” подала новий позов щодо розірвання чинних контрактів на поставку та транзит газу через Україну, і почалося формування трибуналу Стокгольмського арбітражу.
Про зникнення копійок. З 1 липня підприємства торгівлі та сфери послуг у випадку відсутності монет дрібних номіналів будуть проводити заокруглення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари, роботи і послуги.

Джерело:

]]>
/?feed=rss2&p=7372 0
Поляки порахували гроші українських заробітчан /?p=7358 /?p=7358#respond Wed, 09 May 2018 18:22:10 +0000 /?p=7358 Працюючі в Польщі іноземці у 2017 році здійснили переказів за кордон на суму 13 млрд злотих, (понад 3,5 млрд доларів США).

Таку статистику наводить Національний банк Польщі (НБП).

Згідно зі статистикою польського центробанку, в географічній структурі минулого року переважали перекази в Україну. Так, в останньому кварталі минулого року вони досягли 3,1 млрд злотих (близько 900 млн доларів) і склали 90,5% від загальної суми переказів.

Роком раніше працівники з України відправили додому в загальному 2,3 млрд злотих. З них 90,4%, або 11,7 млрд злотих (понад 3,2 млрд доларів) було відправлено в Україну. Видання зазначає, що зазначена сума майже вдвічі перевищує показники 2016 року.

Нагадаємо, вже кілька років поспіль українських трудових мігрантів називають головним інвестором країни.

Джерело: http://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/poliaky-porakhuvaly-hroshi-ukrainskykh-zarobitchan-229306.html

]]>
/?feed=rss2&p=7358 0
Не все так погано в наших освітян, або «Знай наших!» /?p=7351 /?p=7351#respond Sun, 06 May 2018 12:01:11 +0000 /?p=7351 Нещодавно в соціальних мережах міста Прес-служба Світловодського міського голови

(https://www.facebook.com/pres.sv.mg/posts/1970592719652235)  розмістила фотодобірку з відповідним  інформаційним  дописом про те,  що  в  закладах освіти,  зокрема  в  деяких  ДНЗ  спостерігається  просто  занепад  якийсь…  В  чому,  звичайно  ж,   винний  начальник управління освіти  Г. Френкель.

З  цього  приводу  ваш  кореспондент зателефонував  до Геннадія  Френкеля,  аби таки дізнатися «шо  за бардак»  твориться  в його господарстві?!  Під час  короткої  розмови,  освітянський  очільник  спростував  всі  звинувачення  адресовані йому  міським  головою  Валентином  Козярчуком  через  його  Прес-службу, а  натомість  відіслав  нас  до  сайту  управління  освіти  Світловодська http://svitlosvit.com.ua/news/akciya-kvitui-ukraina-po-zakladam-osviti-trivae.html,  де  висвітлено  роботу  закладів  освіти  по  їх  благоустрою,  яка  проводиться  постійно  на  протязі  багатьох  років  і  без  розпорядження  міського  голови,  в  межах  своїх  можливостей  та  відповідного  фінансування…

А  от  про  фінансування  освітянської  галузі  та  її  проблеми,  Геннадій  Френкель пообіцяв  поспілкуватись  з  нашим  виданням  в  найближчий  час  вже  більш  розлого  та  предметно.

Що  ж,  далі  буде…

Дмитро  Волковий.

]]>
/?feed=rss2&p=7351 0
Приготуватись жити по-новому! В Україні введуть новий податок /?p=7348 /?p=7348#respond Sun, 06 May 2018 06:58:13 +0000 /?p=7348 Якщо законопроект приймуть, підприємці і прості споживачі будуть платити за утилізацію побутових відходів.

Найближчим часом Верховна Рада розгляне законопроект, що розширює сферу застосування екологічного податку.

Згідно із законопроектом, екологічний податок будуть платити підприємці, які виробляють або імпортують товари в упаковках (або самі упаковки). Залежно від матеріалів, з яких вони зроблені, плата за кілограм становитиме від 0,84 до 6,18 грн.

З простих споживачів буде стягуватися податок на розміщення побутових відходів. Зараз він теж є, але його розмір становить 4,02 грн. Депутати пропонують підняти його до 80 грн за кілограм.

http://patrioty.org.ua

]]>
/?feed=rss2&p=7348 0
Парасюк — Порошенку: Якщо Ми Повернемо Гроші, Які Були Вкрадені Вами І Вашим Оточенням, То Ми Самі Зможемо Давати Позички МВФ /?p=7343 /?p=7343#respond Thu, 03 May 2018 18:28:50 +0000 /?p=7343 Петро Олексійович, якщо ми повернемо гроші, які були вкрадені вами і вашим оточенням, то ми самі зможемо давати позички МВФ.
Будувати економіку на боргах — це як лікувати алкоголізм горілкою.
Якби ви витрачали гроші МВФ для розвитку економіки — це одна справа, а так, ви частину вкрадете, використавши схему рефінансування ваших банків, а іншою частиною перекриєте дефіцит бюджету. А чого дефіцит? Бо в державі немає змін, немає рефор, немає ефективної боротьби з корупцією.
Вам гроші не позичають не через блокаду, а через ваш «професіоналізм».
Мало того, що ви у людей забрали вудочки, так ви ще й заборонили доступ до річки. Таких як ви економістів треба ізолювати від суспільства, а тим більше від влади.
Тому я як народний депутат ніколи не голосував за будь-які міжнародні запозичення або за їхню фейкову реструктуризацію.
Не буду казати про бідних і дурних, але країна з таким потенціалом не має бути жебраком.

Джерело:  bbcccnn.co

]]>
/?feed=rss2&p=7343 0
Церкви, коні, ковбаса: Що таять в собі декларації українських топ-чиновників (відео) /?p=7337 /?p=7337#respond Thu, 03 May 2018 05:23:14 +0000 /?p=7337 Депутати навчились приховувати своє розкішне життя, переписуючи майно на родичів.

Депутати люблять готівку, – йдеться в сюжеті Фактів ICTV.

Найбільше кешу серед народних обранців у Ігоря Котвіцького – близько 300 мільйонів гривень.

А ось Іван Вінник навпаки найбільший боржник Ради. Він вказав у декларації, що винен банкам – 316 мільйонів гривень.

Брати Добкіни задекларували цілу купу коштовностей, автомобілів та колекцію мисливської зброї, яка зберігається у сейфах італійського виробництва.

А ось брати Дубневичі – активно вкладають у нерухомість. У них задекларовані десятки квартир і будинків на Львівщині, а також величезні земельні угіддя.

Серед депутатів є багато любителів мистецтва. У Тарути задекларована колекція антикварних виробів, ікон та картин.

А ось Михайло Поплавський задекларував торгові марки ковбаса Ректорська та ковбаса Професорська, а також авторські права на свої пісні та кліпи.

Сім’я Гєллєра задекларувала футбольний клуб та породистих коней, а ось у Папієва є власна капличка, про яку він говорити не захотів.

Проте депутати вже навчились приховувати своє розкішне життя. Вони почали переписувати майно на родичів.

Найбільш скромний міністр Супрун – виявляється одна з найбагатших у нинішньому Кабміні. У неї на рахунках в Україні і США більше 100 мільйонів гривень.

А ось найбільш скандальною виявилась декларація Данилюка. У пресі з’явилась інформація про його квартиру та будинок у Лондоні, яку міністр фінансів не вказав у переліку своєї нерухомості.

У міського голови Дніпра Філатова в декларації ціла колекція автомобілів, вертоліт, катер і навіть квиток на політ у космос вартістю у майже півтора мільйона гривень.

Не відстає і мер Харкова. У Кернеса ціла колекція годинників. Переважно швейцарського виробництва. А ось нерухомості, судячи з декларації, практично немає.

Чого лише не вигадають чиновники, щоб приховати свої статки. Вони частенько занижують вартість майна, або їм дійсно щастить купувати квартири і авто практично за безцінь.

Так багато дорогих авто куплено за 149 тисяч гривень. Це значно менше ніж ринкова вартість.

http://ustymenkooleh.patrioty.org.ua

]]>
/?feed=rss2&p=7337 0
До виборів: Соціологи дізналися, кому найбільше довіряють українці (інфографіка) /?p=7331 /?p=7331#respond Wed, 02 May 2018 08:52:54 +0000 /?p=7331 Найвищим рівнем довіри серед громадян користуються нові обличчя в українській політиці: співак Святослав Вакарчук та актор Володимир Зеленський. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”, повідомляють Патріоти України.

Вакарчуку довіряють 33% опитаних, не довіряють – 47%, Володимиру Зеленському довіряють 32%, не довіряють – 50%. Трохи більше чверті українців довіряють Анатолію Гриценку, а не довіряють 49%.

 Найвищий рівень недовіри громадян мають Арсеній Яценюк 86%, президент Петро Порошенко – 82%, Олег Тягнибок – 78%, Олег Ляшко – 75%, Юлія Тимошенко та Володимир Гройсман – по 74%.

Не довіряють українці також Вадиму Рабіновичу (69%), Андрію Садовому (62%), Валентину Наливайченку (59%) та Юрію Бойку (55%).

 

 Джерело: http://patrioty.org.ua
]]>
/?feed=rss2&p=7331 0
Вот оно, настоящее человеческое желание помочь. Спасибо! /?p=7323 /?p=7323#respond Tue, 24 Apr 2018 18:32:21 +0000 /?p=7323

]]>
/?feed=rss2&p=7323 0
До двух лет тюрьмы за получение продуктов и фотографирование бюллетеня. Как Кабмин предлагает ужесточить избирательное законодательство /?p=7316 /?p=7316#respond Mon, 23 Apr 2018 19:02:19 +0000 /?p=7316 В Верховную Раду внесен законопроект об усилении ответственности за нарушения избирательного законодательства. Кабмин предлагает наказывать граждан за получение от кандидатов продуктов питания или спиртных напитков – от штрафа до двух лет тюрьмы. За рассказ о собственном голосе на избирательном участке грозит штраф до 3,4 тыс. грн, а кандидаты могут получить до шести лет лишения свободы за подкуп избирателей или конкурентов. “ГОРДОН” рассказывает о главных нововведениях, предложенных правительством.

Незаконная агитация

Как было

За агитацию в запрещенные сроки или другие нарушения ограничений предусмотрен штраф в размере от 510 до 850 грн. Для должностных лиц штраф составляет от 850 до 1,4 тыс. грн.

Как предлагают

Размер штрафов увеличивается до 1,7–3,4 тыс. грн и 3,4–5,1 тыс. грн соответственно. Также к незаконной агитации теперь относится предоставление избирателям, предприятиям или организациям денег, товаров, услуг, работ, льгот и других активов или ценностей, если их стоимость не превышает 3% минимальной зарплаты (112 грн). За это предусмотрен штраф в размере 3,4–5,1 тыс. грн.

Предоставление гражданам или компаниям таких же активов стоимостью более 112 грн считается уже не незаконной агитацией, а подкупом избирателей.

Исключение составляют товары, на которых изображена партийная символика или данные кандидата. При этом их стоимость тоже не должна превышать 112 грн.


Ужесточение ответственности за подкуп

Как было

Предложение или дача взятки избирателю наказывается ограничением свободы на срок до трех лет или лишением свободы на тот же срок с запретом занимать определенные должности от одного до трех лет.

Как предлагают

Наказание за подкуп станет более строгим: до трех лет ограничения свободы или до шести лет тюрьмы с запретом занимать определенные должности на срок до пяти лет.

Подкуп продуктами питания и спиртным

Как было

Уголовная ответственность для избирателя за получение взятки уже предусмотрена (от штрафа до двух лет тюрьмы), однако сейчас неправомерной выгодой считаются только “деньги или другое имущество, льготы, услуги, преимущества или нематериальные активы”.

Как предлагают

Согласно новому законопроекту, к неправомерной выгоде также отнесут продукты питания и спиртные напитки независимо от их стоимости. Кроме того, избирателю грозит уголовная ответственность за получение товаров без партийной символики или имени кандидата, ценных бумаг, кредитов, работы, лотерейных билетов и других активов, если их стоимость превышает 3% от минимальной зарплаты (112 грн).

За это нарушение предусмотрен штраф от 1,7 до 5,1 тыс. грн, исправительные работы или лишение свободы на срок до двух лет.

Подкуп кандидатов


Пример использования кандидатов-однофамильцев на внеочередных парламентских выборах 2014 года в Оболонском районе Киева. Фото: evreiskiy.kiev.ua

Пример использования кандидатов-однофамильцев на внеочередных парламентских выборах 2014 года в Оболонском районе Киева. Фото: evreiskiy.kiev.ua

 


Как было

Ответственность не предусмотрена.

Как предлагают

В Кабмине заявляли, что введение этой нормы коснется так называемых технических кандидатов или “двойников”, которых финансируют другие участники выборов. Новый законопроект предусматривает одинаковую ответственность и за подкуп избирателей, и за подкуп кандидатов – вплоть до шести лет тюрьмы.

Кандидатам, получившим взятку за участие или отказ от участия в выборах, грозит такое же наказание, как и проголосовавшим по заказу избирателям – от штрафа до двух лет тюрьмы.

Освобождение от ответственности за сообщение о преступлении

Как было

Амнистия для участников преступлений не предусмотрена.

Как предлагают

Новый законопроект освобождает от уголовной ответственности участников любого преступления, связанного с подкупом избирателей или кандидатов, если они добровольно сообщили правоохранителям о правонарушении и помогли его раскрыть. На организатора преступления этот пункт не распространяется.

Незаконное использование и вброс бюллетеней

Как было

За похищение бюллетеня, предоставление избирателю заполненного документа или неоднократное голосование предусмотрена уголовная ответственность. Штраф от 1,7 до 5,1 тыс. грн или ограничение свободы на срок до трех лет.

Как предлагают

В статью добавляется термин “вброс бюллетеней”, а максимальное наказание ужесточается: до двух лет исправительных работ, до трех лет ограничения свободы или до двух лет тюрьмы. Кража или уничтожение бюллетеня выводится в отдельную норму.

Сокрытие или уничтожение бюллетеней

Как было

Подобное нарушение упоминается в 158-й статье Уголовного кодекса. Предусмотрено наказание от штрафа до трех лет ограничения свободы.

Как предлагают

Норма выводится из Уголовного кодекса. Теперь за сокрытие, уничтожение или вынесение собственного бюллетеня за пределы помещения для голосования предусматривается административная ответственность – штраф в размере 1,7–3,4 тыс. грн.


Фото: ЕРА

Уничтожение или кража собственного бюллетеня теперь не является уголовным преступлением. Фото: ЕРА

 


Разглашение информации о своем голосе

Как было

В Административном кодексе норма отсутствует, а в законах о выборах президента и местных выборах приравнивается к нарушению тайны голосования.

Как предлагают

Избирателю, который публично рассказал на участке, за кого он проголосовал, теперь грозит административная ответственность – штраф от 1,7 до 3,4 тыс. грн.

Нарушение тайны голосования

Как было

За раскрытие информации о волеизъявлении избирателя предусмотрен штраф в размере 1,7–5,1 тыс. грн, исправительные работы до двух лет или ограничение свободы до трех лет. Если нарушение совершил член избиркома или лицо с использованием своего служебного полномочия – возможно лишение свободы на срок до трех лет.

Как предлагают

Наказание ужесточается. Теперь за нарушение тайны голосования грозит 5,1–8,5 тыс. грн штрафа, до трех лет ограничения свободы или до двух лет тюрьмы.

Если нарушение совершил глава, замглавы, секретарь или другой член избирательной комиссии, кандидат, представитель партии, официальный наблюдатель или другое служебное лицо – он может получить до пяти лет тюрьмы. Также к нарушению тайны голосования теперь относится фотографирование или видеофиксация своего голоса в кабинке.

16 апреля законопроект передали на рассмотрение в профильные комитеты парламента. Они должны утвердить свой вывод в течение 30 дней, после чего документ рассмотрят в сессионном зале Верховной Рады или вернут на доработку.

Во время представления законопроекта в Кабинете Министров 11 апреля замминистра внутренних дел Татьяна Ковальчук утверждала, что он также разрешит правоохранителям вести негласные следственные действия – в том числе, например, задерживать организаторов подкупа без санкции суда. Однако в тексте законопроекта такие изменения не указаны.

]]>
/?feed=rss2&p=7316 0