Людина праці – Світловодська Газета Новини міста Світловодськ Tue, 24 Jul 2018 12:51:42 +0000 uk hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.8 Не все так погано в наших освітян, або «Знай наших!» /?p=7351 /?p=7351#respond Sun, 06 May 2018 12:01:11 +0000 /?p=7351 Нещодавно в соціальних мережах міста Прес-служба Світловодського міського голови

(https://www.facebook.com/pres.sv.mg/posts/1970592719652235)  розмістила фотодобірку з відповідним  інформаційним  дописом про те,  що  в  закладах освіти,  зокрема  в  деяких  ДНЗ  спостерігається  просто  занепад  якийсь…  В  чому,  звичайно  ж,   винний  начальник управління освіти  Г. Френкель.

З  цього  приводу  ваш  кореспондент зателефонував  до Геннадія  Френкеля,  аби таки дізнатися «шо  за бардак»  твориться  в його господарстві?!  Під час  короткої  розмови,  освітянський  очільник  спростував  всі  звинувачення  адресовані йому  міським  головою  Валентином  Козярчуком  через  його  Прес-службу, а  натомість  відіслав  нас  до  сайту  управління  освіти  Світловодська http://svitlosvit.com.ua/news/akciya-kvitui-ukraina-po-zakladam-osviti-trivae.html,  де  висвітлено  роботу  закладів  освіти  по  їх  благоустрою,  яка  проводиться  постійно  на  протязі  багатьох  років  і  без  розпорядження  міського  голови,  в  межах  своїх  можливостей  та  відповідного  фінансування…

А  от  про  фінансування  освітянської  галузі  та  її  проблеми,  Геннадій  Френкель пообіцяв  поспілкуватись  з  нашим  виданням  в  найближчий  час  вже  більш  розлого  та  предметно.

Що  ж,  далі  буде…

Дмитро  Волковий.

]]>
/?feed=rss2&p=7351 0
Професіографічні екскурсії на підприємства Світловодщини. /?p=7325 /?p=7325#respond Wed, 25 Apr 2018 19:00:52 +0000 /?p=7325 Днями в рамках обласної Декади профорієнтаційних майстер – класів для молоді за ініціативи Світловодського міськрайонного центру зайнятості   відбулися професіографічні екскурсії до Спільного українсько-болгарського багатопрофільного підприємства «НАК» та Кременчуцької ГЕС. Метою заходів  було ознайомлення учнів з роботою підприємств та основними вимогами, які ставить виробництво до працівників. Молоді люди мали нагоду побачити на  власні очі роботу ринкоутворюючих підприємств регіону.

Завідуюча виробництвом СУББ ТОВ «НАК» Медяник Оксана Федорівна  провела екскурсію для старшокласників НВК «Загальноосвітня школа –  I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад»  Великоандрусівської сільської ради.  Діти дізналися про  історію, структуру та продукцію підприємства, побували на тваринницькому комплексі, який побудований за європейськими вимогами. Також, ознайомилися з напрямками робіт та  перспективами розвитку виробництва, умовами праці, основними професіями підприємства. Молоді люди побачили процес виробництва м’яких сирів за особливоюболгарською технологією.  Увагу учнів звернули на  високоточне новітнє обладнання, яке потребує високої кваліфікації обслуговуючого персоналу. Адже, саме завдяки  професіоналізму працюючих, їх  сумлінному ставленню  до виконання своїх обов`язків підприємство створює корисну молочнупродукцію, яка  користуються популярністю та має  великий ринок збуту.Наприкінці заходу старшокласники отримали можливість посмакувати різними сортами сирів.

Десятикласники Світловодської загальноосвітньої школи №3 побували на Кременчуцькій ГЕС,яка є третьою ступінню каскаду ГЕС на р. Дніпро.  Про її роботу розповів заступник директора Кудлай Станіслав Володимирович. На макеті діти побачили принцип роботи гідроелектростанцій, які використовують  енергію водного потоку,дізналися від фахівця про енергетичне обладнання. що розташоване у машинному залі, гідроагрегати, пристрої керування й контролю над роботою ГЕС та багато іншого.

Організація таких професіографічних зустрічей формує у молоді позитивне ставлення до робітничих професій, розширює світогляд учнів, допомагає  усвідомити необхідність отримання якісної освіти,  щоб мати можливість працювати на цікавій, відповідальній та стабільній роботі.

Світловодський міськрайонний центр зайнятості виражає свою щиру вдячність керівникампідприємств Медянику О.Г. та Яременку С.О за організацію екскурсій,розуміння важливості профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю. 

О. Пипич,   начальник відділ  активної підтримки безробітних   

 

 

]]>
/?feed=rss2&p=7325 0
У СВІТЛОВОДСЬКУ ВІДБУВСЯ ЯРМАРОК ПРОФЕСІЙ /?p=7250 /?p=7250#respond Mon, 13 Nov 2017 17:57:04 +0000 /?p=7250 З метою створення умов для реалізації прав молоді на вільний розвиток особистості, на працю, на вибір професії, формування позитивного ставлення молоді до професій, що користуються попитом на ринку праці, та в рамках обласного  місячника профорієнтації молоді  «Професійні горизонти» фахівцями Світловодського міськрайонного центру зайнятості спільно з управлінням освіти виконавчого комітету міської ради, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та Великоандрусівської сільської ради  в приміщенні міського палацу культури було проведено масовий профорієнтаційний захід «Ярмарок професій».Учасниками заходу були  учні  9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів міста та району, шкіл-інтернатів,  професійно-технічного училища,  студенти Світловодського політехнічного коледжу ЦНТУ,  молодь з числа безробітних, батьки, вчителі  – всього  близько 500 осіб.

Свої навчальні заклади презентували  представники Національного фармацевтичного університету м.Харкова, Харківського національного університету радіоелектроніки, Черкаського державного технологічного університету, Кіровоградської льотної академії, Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка, вищого професійного  гірничо-будівельного училищам.Горішні Плавні, Світловодського політехнічного коледжу ЦНТУ, професійно-технічного училища №5 м.Світловодська та Університету Економіки м.Бидгощ, Польща). Учасники заходу отримали інформацію щодо можливості здобуття тієї чи іншої професії,  правил прийому до навчального закладу, перспектив подальшого працевлаштування, умов проживання в гуртожитках та інш.  Виступи викладачів супроводжувалися переглядом слайдів та відеоматеріалів. А вище професійне гірничо-будівельне училище м.Горішні Плавні презентувала  учнівська агітбригада. Яскравий, емоційний виступ  дуже сподобався учасникам заходу.
В ході ярмарки працювали консультпункти центру зайнятості, в яких  запрошені знайомилися з  описами професій, затребуваних на сучасному ринку праці, професіями майбутнього, мали можливість пройтипрофдіагностичнетестування, виконати інтерактивні вправи, переглянути  профорієнтаційні відеоролики.

             Всі бажаючі мали змогу отримати індивідуальні консультації від представників навчальних закладів і спеціалістів центу зайнятості, скористатися буклетамита інформаційними листівками.

                На заході були присутні  члени гуртка юних журналістів Центру дитячої та юнацької творчості, які відпрацьовували навички з фотографування та ведення репортажів. 

Проведення таких заходів вже стало доброю традицією в Світловодську, оскільки допомагає молоді зорієнтуватися у світі професій, зробити  правильний вибір професії та навчального закладу.

 

Начальник відділу активної підтримки безробітних О.Пипич

]]>
/?feed=rss2&p=7250 0
До уваги роботодавців та шукачів роботи! /?p=7237 /?p=7237#respond Mon, 13 Nov 2017 17:42:56 +0000 /?p=7237 Світловодський міськрайонний центр зайнятості запрошує вас до участі у
Ярмарку вакансій та послуг служби зайнятості,
який відбудеться 21 листопада 2017 року
з 10:00 до 12:00 за адресою:  м. Світловодськ,
пров.Нагірний 3
 
Якщо Вам потрібні кваліфіковані робітники, то взявши участь у заході,  матимете можливість вибрати саме тих фахівців, яких шукаєте. Обираючи кращих, Ви зміцнюєте кадровий потенціал вашого підприємства, створюючи цим умови для його процвітання.
Якщо Ви шукаєте роботу або бажаєте змінити місце роботи чи знайти більш перспективну трудову зайнятість, запрошуємо відвідати захід, скористатися можливістю одночасно запропонувати свої професійно-кваліфікаційні характеристики багатьом роботодавцям та отримати гідну роботу.
 
За допомогою спеціалістів центру зайнятості Ви отримаєте інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням  БЕЗКОШТОВНО!
 7-29-34, 7-29-80, 7-28-65.
]]>
/?feed=rss2&p=7237 0
Допомогли здійснити мрію /?p=7225 /?p=7225#respond Tue, 17 Oct 2017 15:46:24 +0000 /?p=7225 Багато з тих, хто був змушений покинути свою малу батьківщину  і  починати все  спочатку вже на новому місці, обирають для себе підприємницьку діяльність.  Започаткування власної справи дає змогу  не лише  фінансово забезпечувати власне життя, а й здійснити свої задуми та мрії.
 Поліна О., мешканка Луганської області, з початку бойових дій  переїхала до Кіровоградської області.  За фахом економіст, має досвід  продавця та оператора комп’ютерного набору. Але їй завжди хотілося мати творчу роботу, де можна було б реалізувати  свої здібності до малювання.  Це бажання привело Поліну на курси манікюру та педикюру.  Закінчивши курси, стала шукати роботу в салонах краси.  За допомогою у  працевлаштуванні звернулася і до Світловодського міськрайонного центру зайнятості. Під час профконсультації  дізналася про можливість отримати одноразову допомогу по безробіттю для  започаткування підприємницької діяльності. Далі був семінар «Як розпочати свій бізнес?», консультування з питань оподаткування підприємницької діяльності, робота над бізнес-планом та його захист, і,  врешті-решт,  мрія жінки здійснилася – вона  відкрила  власний манікюрний кабінет.  Як економіст,  детально розрахувала свою бізнесову стратегію: демократичні ціни, святкові знижки, акції для постійних клієнтів. Крім того, господиня  кабінету  планує за рахунок створення затишної атмосфери з пропозицією безкоштовної  склянки чаю чи кави, індивідуального підходу  до кожного відвідувача створити постійну клієнтську базу, чого ми їй щиро бажаємо. Сподіваємося також, що працівниці Світловодського  центру зайнятості теж стануть клієнтами пані Поліни. 

 

 О. Пипич, начальник відділу активної підтримки безробітних

]]>
/?feed=rss2&p=7225 0
Профорієнтаційне літо /?p=7136 /?p=7136#respond Fri, 07 Jul 2017 18:57:18 +0000 /?p=7136 Профорієнтаційне літо в Світловодську   було насичено різноманітними заходами, які проходили в пришкільних оздоровчих  таборах  та міському парку культури.  Майже    500  школярів 1-6 класів здійснили захоплюючу подорож у світ професій завдяки фахівцю з профорієнтації Бугрим О.П., яка з притаманною їй творчістю підійшла до розробки змістовних, цікавих профорієнтаційних заходів у розважальній формі. Починаючи з 1 червня, Ольга Петрівна побувала у 8 пришкільних таборах міста,  3 таборах на базі  позашкільних навчальних закладів, зустрілася з вихованцями  табору  Андрусівської ЗОШ. Молодші школярі приймали участь в розгадуванні загадок про професії, пригадували прислів’я та приказки про працю та  розповідали про їх зміст, із задоволенням приймали участь в конкурсі на кращий малюнок  на асфальті.  Учням  середньої ланки   були запропоновані вікторини на кращого знавця професій, рольові ігри, ребуси. Більшість  заходів  проходили у вигляді командних змагань. Час, відведений для них, минав дуже швидко, весело та з користю. Діти не тільки розширили свою уяву про світ професій, але й відчули дух змагання, пережили різноманітні емоції, зарядилися гарним настроєм.

Таким чином, спеціалісту центру зайнятості вдалося через ігрові моменти донести дітям інформацію про актуальні професії регіону, зробити робітничі професії більш привабливими для них, хоча б на крок наблизити дітей до усвідомленого вибору майбутньої професії відповідно до своїх уподобань, здібностей та потреб ринку.

 

Начальник відділу активної підтримки

Світловодського МРЦЗО. Пипич

]]>
/?feed=rss2&p=7136 0
Особливості проведення робіт у спекотну пору року! /?p=7132 /?p=7132#respond Fri, 23 Jun 2017 06:00:25 +0000 /?p=7132    У літню пору, коли підвищена температура повітря, важливо правильно організувати режим праці. При температурі повітря понад 30 °С працездатність людини починає падати, погіршується самопочуття. За такої високої температури практично все тепло, що виділяється, віддається у навколишнє середовище при випаровуванні поту.

Вода та солі, які виносяться із організму людини із потом, повинні заміщуватися, оскільки їхнього втрата призводить до згущення крові та порушення діяльності серцево-судинної системи.

Зневоднення організму на 6% викликає порушення розумової діяльності, зниження гостроти зору. Зневоднення на 15…20% призводить до смертельного наслідку.

Втрата солі позбавляє здатності утримувати воду в організмі, що викликає порушення діяльності серцево-судинної системи. За високої температури повітря та при дефіциті води в організмі посилено витрачаються вуглеводи, жири, руйнуються білки. Тривалий вплив високої температури у поєднанні зі значною вологістю може призвести до накопичення теплоти в організмі й до гіпертермії – стану, при котрому температура тіла піднімається до 38…40°С. При гіпертермії, як наслідок, тепловому ударі спостерігається головний біль, запаморочення, загальна слабкість, спотворення кольорового сприйняття, сухість у роті, нудота, блювання, потовиділення. Пульс та частота дихання прискорюється, в крові зростає вміст азоту та молочної кислоти. Спостерігається блідість, посиніння шкіри, зіниці розширені, годиною виникають судоми, втрата свідомості.

Згідно з п.2.9 «Санітарних норм мікроклімату виробничих приміщень» ДСН 3.3.6.042-99  для профілактики перегрівання працюючих в умовах спекотного мікроклімату організовують раціональний режим праці та відпочинку (стосується як офісів, виробничих приміщень, так і відкритих територій). У теплий період року при легкій роботі (офісна робота) максимально допустима температура повітря не повинна перевищувати 280С, при важкій роботі (виробничі цехи) максимально допустима температура повітря не повинна перевищувати 260С.

В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років.

При мікрокліматичних умовах, що перевищують допустимі параметри, внутрішньозмінний режим праці та відпочинку організовують за рахунок тривалості робочого часу.

Так, якщо температура повітря 35 °С і вище, тривалість роботи працівників на відкритих місцевостях має складати 15-20 хв., після чого має бути відпочинок не менше 10-12 хв. в охолоджуваних приміщеннях. Допустима загальна тривалість термічного навантаження за робочу зміну для осіб, які використовують спеціальний одяг для захисту від теплового випромінювання, — не більше 4-5 год., для осіб без спеціального одягу — 1,5-2 год. В охолоджуваних приміщеннях температура повітря має бути 24-25 °C, аби уникнути негативного впливу на організм великого перепаду температур. Якщо температура повітря сягає вище 37 °С, не рекомендується проводити роботи на відкритому повітрі. Робота за такої температури належить до небезпечних (екстремальних). За таких умов години роботи слід перенести на ранок або вечір. В умовах підвищеної температури рекомендується допускати до роботи осіб не молодше 25 і не старше 40 років. Для захисту від надмірного теплового випромінювання необхідно використовувати спеціальний одяг або одяг з натуральних тканин. Аби запобігти зневодненню організму, рекомендується дотримуватися питного режиму: пити воду часто і потроху. Під час виконання робіт середньої тяжкості за температури повітря більше 30 °С потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину (одну склянку кожні 20 хвилин). Для відновлення водяного балансу рекомендується вживати підсолену (0,5% NаCl) воду (4…5 л на людину за зміну). Температура питної води, напоїв, чаю має бути + 10-15 °С. Разом з потом з організму людини активно виділяються солі та мікроелементи. Тому за підвищеної температури повітря рекомендовано вживати підсолену воду, мінеральну лужну воду, кисломолочні  напої (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, вітамінізовані напої, киснево-білкові коктейлі.

Особливу увагу хочу звернути на виконання робіт в закритому просторі: колодязях, колекторах, тунелях тощо так як саме при підвищеної температурі підвищується вірогідність виділення шкідливих парів і  газів.

 

Сергій Якименко, головний страховий

експерт з охорони праці відділення

ВД ФССНВ в Олександрійському районі.

]]>
/?feed=rss2&p=7132 0
Турнір знавців професій /?p=7105 /?p=7105#respond Mon, 24 Apr 2017 11:46:30 +0000 /?p=7105  

В рамках обласної Декади профорієнтації «Від мрії до професії» в Світловодському міськрайонному центрі  зайнятості відбувся  турнір знавців професій між  командами шкіл-інтернатів № 1 та №2.Учасниками команд стали  учні 9-х класів. Захід пройшов  за участю Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді –давнього соціального партнера Світловодського центру зайнятості.  Спеціалісти відділу активної підтримки безробітних підготували для учасників та вболівальників цікаві випробування: розгадування кросвордів, відгадування прислів’їв про працю, вікторини,  тощо. Команди показали свою обізнаність щодо типології  професій, основних  вимог  професій до людини. В той час, коли учасники команд з неабияким запалом  брали участь у різноманітних конкурсах, вболівальники не лише активно їх підтримували, але й  реально заробляли їм додаткові бали. Захід пройшов весело, цікаво, чим і сподобався  як учасникам, так і вболівальникам.  На згадку про  зустріч  всі учасники команд отримали невеличкі подарунки від центру зайнятості.

Наприкінці зустрічі учні та вчителі висловили вдячність за цікавий і корисний захід та побажання зробити такі змагання традиційними.

Начальник відділу активної підтримки безробітних               О. Пипич

]]>
/?feed=rss2&p=7105 0
Світловодські школярі завітали до місцевої поліції /?p=7100 /?p=7100#respond Sun, 23 Apr 2017 17:52:48 +0000 /?p=7100

В рамках обласної декади профорієнтації молоді «Від мрії до професії» Світловодським міськрайонним центром зайнятості була організована екскурсія до Світловодського відділу поліції Головного Управління Національної поліції України в Кіровоградській області для вихованців центру військово- патріотичного виховання.

Екскурсія мала як профорієнтаційний, так і профілактичний характер. Інспектор ювенальної превенції Світловодського відділу поліції Яна Пашагор’єва розповіла про специфіку діяльності структурних підрозділів поліції, розповіла підліткам про професію поліцейського, навчальні заклади Міністерства внутрішніх справ України та умови прийому до лав поліції. Особливу увагу звернула на те, що поліція – не караючий орган, а правозахисний.

Начальник чергової частини розповів про порядок реєстрації повідомлень та заяв про правопорушення, реагування на них. В актовій залі заступник начальника Світловодського відділу поліції Віктор Мельник продемонстрував присутнім зброю, роз’яснив правила застосування та використання спеціальних засобів, якими керуються в роботі працівники органів внутрішніх справ.

Кожен учасник екскурсії міг потримати в руках засоби активної оборони у вигляді наручників, касок, зброї для проведення спецоперацій, бронежилетів.

Учні залишились задоволеними, висловили подяку працівникам поліції, а деякі – виявили бажання в подальшому працювати в правоохоронних органах.

|  О. Бугрим, провідний фахівець з профорієнтації відділу активної підтримки безробітних Світловодського міськрайонного центру зайнятості

]]>
/?feed=rss2&p=7100 0
Володимир Лисак: «Я вважаю, що робота з дітьми – це основа основ…» Інтерв’ю з директором Спорткомплексу /?p=6019 /?p=6019#respond Fri, 04 Nov 2016 07:02:22 +0000 /?p=6019 dscf0839Ми взяли інтерв’ю у директора Спортивного комплексу ім. А. Тузовського – висококласного тренера з баскетболу, педагога і хорошої людини Лисака Володимира Олексійовича. Він охоче погодився на розмову і щиро відповів на усі запитання.

Доброго дня, Володимире Олексійовичу, розкажіть нашим читачам про роботу спорткомплексу, про те, чим він живе останні роки.

Доброго і вам дня! Я вдячний за те, що ви стали ініціатором цього интерв’ю. Скажу відверто, що воно давно назріло. Хоча б тому, що у деяких людей немає розумінняя того, що таке спорткомплекс. Спорткомплекс імені Анатолія Тузовського – це спортивний комплекс, який був побудований заводом Чистих металів у радянські часи, і він спочатку був установою, в якій займались лише робітники заводу. Ну а потім його в 96-му році, якщо не помиляюся, передали на баланс міського бюджету і він став комунальною власністю. Це установа зі своїм статутом, це в першу чергу спортивна установа. Наша перша задача – це надавати можливість жителям міста якісно займатися спортом та фізичною культурою в стінах нашого закладу. Тобто, ми надаємо можливість арендувати наші зали, наші приміщення, де люди можуть займатися тими видами спорту, які вони люблять. Ну, здебільшого це футбол, баскетбол, волейбол – це стосовно ігрового залу, а що стосується решти приміщень, то у нас є секція дзюдо, в постійній аренді знаходиться зал важкої атлетики, де люди займаются пауерліфтингом і працюють з навантаженнями, також працює малий спортивний зал, де жінки проводять тренування шейпінгу, аеробіки, у нас арендує зал боксерський клуб «Легіон»…

Я хочу сказати, що ми проводимо велику роботу з дітьми. І я вважаю, що робота з дітьми – це основа основ, тому що для кожного дорослого спорту тренуються з малечі. Також у нас арендує приміщення Світловодський політехнічний коледж, де студенти коледжу проводять свої заняття (тому що свого немає). Ну і деякі підприємства, наприклад Кременчуцька ГЕС, арендують приміщення для занять спортом їх працівників. Але є час дитячий і пріоритетний, коли ми запускаємо займатися діток, а є час для дорослих. Час до половини восьмої вечора ми віддаємо дітям, а час, який є пізніше – для більш дорослих верств населення, вони арендують приміщення і займаются.

А яка загальна кількість секцій у спорткомплексі?

Що стосується дитячих секцій, які входять до міського управління молоді та спорту – тут у нас працює інструктор-методист Сергій Лисицький і більшу частину часу, це з половини другої до половини восьмої години вечора з понеділка по п’ятницю, весь час завантажений дитячими секціями: займається КДЮСШ №1, тренери Андрій Скворцов і Юрій Василенко проводять тренувальні заняття, тренер Рудольф Матвєєв веде секцію дзюдо, я також працюю у спортивній школі тренером з баскетболу… Тобто у нас цей час зайнятий дітьми, він надається дітям безкоштовно. Це наша соціальна сфера і це дуже добре, що наші діти можуть приходити і безкоштовно відвідувати зал, розвиватися й потім відстоювати честь нашого міста на змаганнях.

А які справи з наповнюваністю секцій? Вони заповнені по-максимуму, чи ні?

Є спортивна школа, і за секції КДЮСШ відповідає директор Василь Мороз, а що стосується орендаторів, то до них будуть всі ходити, бо за це платять гроші. Щодо наших секцій по футболу й баскетболу, то вони щільно заповнені, бажаючих багато. Взагалі, дітей бажаючих займатися спортом у нас достатньо. Я вже мовчу про результати, які вони показують на змаганнях різних рівнів, кожен житель Світловодська знає про досягнення наших юних спортсменів.

У цьому році будувалася котельня, яка опалюватиме спорткомплекс. Зараз вона вже експлуатується, і що Ви скажете з цього приводу та як оціните її роботу?

Я можу сказати, що це була ідея від нашої міської влади, і безпосередньо з подачі нашого мера Валентина Козярчука до нас зайшов приватник зі своїм проектом. Міні-котельня – це пілетний котел, який має опалювати будівлю спортивного комплексу, прилеглої спортивної школи і давати тепло для роботи басейну, який знаходиться на нашій території. На сьогоднішній день котельня працює в тестовому режимі, що дає нам можливість повністю опалювати спортивний комплекс і спортивну школу.

Стосовно роботи басейну, то всі ми, звісно, сподіваємось, що він буде працювати. На даний момент Костенко Сергій Олексійович, це директор цього ПП «Вектор», підганяє усі технічні можливості. Вода в басейні вже набрана, ми зараз проводимо процес очистки, фільтрації води, щоб привести її до належного ладу, щоб вона візуально і по своїй консистенції відповідала усім санітарним нормам. Також ми провели велику роботу по ремонту чаші басейну. Тут зазначу, що численні питання ми вирішували своїми силами. А що стосується нагріву води, то це вже технічні питання, які стосуються цього інвестора. Тобто усе направлено на те, щоб це було, бо ми усі прекрасно розуміємо, що басейн – це благо і велика користь для здоровя наших людей.

Скажіть, чи має спорткомплекс якісь проблеми? Які Ваші побажання як директора щодо майбутньої роботи?

Ну, я ніколи ні на кого не скаржусь. Але об’єктивно, фінансування нам не вистачає. От стосовно нашого міського стадіону і навіть того спортивного майданчику, який у 2004 році був побудований і який ми самі привели до ладу. Самостійно звертаючись до небайдужих людей, ми практично повністю самі зробили ремонт за спонсорські гроші. І я хочу, не кидаючи ні в кого каміння, сказати, що ми постійно робимо усіляку роботу і про це не кричимо. Але в моєму розумінні, як директора колективу, ми робимо дуже багато для підтримки будівлі у належному стані! Ми звертаємось до людей і вони йдуть назустріч, і цю спільну роботу видно. Насамперед виражаю велику подяку народному депутату Олесю Довгому, бізнесмену Віктору Королю, ГО «Дом» і батькам, чиї діти займаються у нас. Спільними силами відремонтували малий спортивний зал на першому поверсі, зробили ремонт на балконі великої зали, в залі дзюдо, стіни біля східців обшили вагонкою, поставили лавки, навіть 2 роки тому повністю замінили зміст фільтрів у басейні. Віктор Михайлович Король надав нам допомогу і ми повністю очистили фільтр, завдяки чому ми тепер маємо якісну воду в басейні. Але ніякого бюджетного фінансування на це ми не отримували.

Ми за спорт переживаємо, ми його пильнуємо і розвиваємо! У нас в залі проходить багато заходів, а нещодавно ми за допомоги народного депутата Олеся Довгого і Короля Віктора Михайловича поставили там сучасне табло. Повірте, тепер ми можемо проводити змагання будь-якого рівня!

А які нагальні проблеми ви маєте зараз?

Єдине я скажу, що у нас в спорткомплексі 50 відсотків вікон – це старий склопрофіліт, який необхідно замінити. Якщо ми вже встановили котельню і вона працює, то треба міняти склопакети, які впускають холод через щілини. Програма енергозбереження включає в себе заміну всіх вікон, тому це, я вважаю, треба вирішити в першу чергу. Але ми не в змозі це зробити, бо це дуже великі гроші…

Останнім часом стоїть відкрите питання обєднання міського управління освіти з управлінням молоді та спорту. Це також вас стосується, тому хотілося б почути й Вашу думку відносно цього.

Дивіться, в радянському союзі спорт був інструментом пропаганди, тому СРСР всюди перемагав на змаганнях. У 96-му році в Атланті на Олімпійських іграх Україна зайняла, якщо я добре пам’ятаю, 10-те місце. Останні Олімпійські ігри в Ріо-де-Жанейро показали, що ми спустилися дуже низько, стали 33-ми, якщо не помиляюся. Зрозуміло, що спортом усі займатися не будуть. І будь-яка місцева влада, якщо матиме спільне управління освіти, молоді та спорту й матиме вибір, куди посилати більше, а куди менше ресурсів, то звісно буде віддавати більшість на освіту, бо це колективно – освіта необхідна усім. Це не умисно, але в такому разі спорт залишиться на узбіччі й буде фінансуватися за остаточним принципом.

У нас і так мало хто працює, повірте. Тренери спортшколи отримують ще менше, ніж заробляють вчителі. Вони навіть не отримують оздоровчих коштів, а навантаження годин у них більше, ніж у загальноосвітній школі. А що таке звозити дітей на змагання? Це велика відповідальність! Якщо ти поважаючий себе тренер, то ти маєш показати, чому ти навчив дітей. Вибачте, але Світловодськ не саме процвітаюче в економічному плані місто України. Але як тоді наші спортсмени показують такі високі результати на обласних, всеукраїнських та європейських змаганнях? Виходить, що наші тренери в школах перевершують свою роботу і випереджають інших. Я думаю, потрібно зібрати разом усіх тренерів, педагогів і разом обговорити питання обєднання, тому що поки нас ні про що не питали.

Що б Ви побажали нашим читачам?

Я закликаю усіх займатися спортом, фізичною культурою, бути здоровими, сильними! Знаєте, в стародавній Греції були Афінська і Спартанська школи, так я бажаю, щоб наші люди були сильними, як спартанці, і розумними, як афіняни. Адже багато наукових досліджень говорять про те, що люди, які займаються фізичною культурою, краще розвиваються і є розумнішими.

Дякую за розмову, пане Володимире, гарного Вам дня!

Дмитро Шевчук.

]]>
/?feed=rss2&p=6019 0