Ще раз про субсидію: процедуру оформлення допомоги спрощено

Управління праці та соціального захисту населення міста Світловодська повідомляє, що станом на 01 вересня 2015 року соціальну державну допомогу на оплату комунальних послуг (житлову субсидію) отримали 8162 заявника. З того часу до цієї кількості додалося ще близько тисячі.

– Сьогодні ми опрацювали 92% звернень, – говорить начальник управління ПСЗН Олена Балюк.  Їх кількість збільшується щодня і на кінець жовтня ми прогнозуємо, що кількість призначених субсидій (задоволених заяв) сягне до 15 тисяч.

Швидкість опрацювання звернень залежить в першу чергу від правильності заповнення документів. До речі, працівники управління пропонують керівникам підприємств та установ організовувати зустрічі з метою проведення роз’яснювальної роботи щодо заповнення документів та оформлення субсидії загалом.

– Ми проводимо консультації в колективах, що допомагає не тільки поінформувати, а й дає можливість заповнити заяви на місці чи виправити помилки. А чим менше помилок, тим швидше буде опрацьована конкретна заява.

Нещодавно процес оформлення субсидії було спрощено. Тепер застосовуються наступні правила:

  1. По субсидію може звернутися один із членів сім’ї, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особові рахунки на оплату житлово – комунальних послуг, а також особи, які орендують житло на підставі письмового договору (за умови відкриття особових рахунків).
  2. Документи, які потрібні для подання на субсидію, це тільки Заява та Декларація.
  3. Заповнені Заяву та Декларацію можна надіслати поштою або особисто звернутись до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, у сільській місцевості — через уповноважену особу сільської/селищної ради.
  4. Домогосподарствам, які одержували субсидію протягом опалювального сезону 2014-2015 років (крім тих, яким субсидія була призначена за рішенням комісії), та тим, які вже звернулись за її одержанням протягом квітня-серпня 2015 року, подавати документи (заяву та декларацію) не потрібно. Субсидія вже Вам призначена.
  5. Декларацію заповнює особа, на яку оформлено особові рахунки (на ім’я якої приходять платіжні документи).
  6. Правильність вказаної у заяві та декларації інформації важлива для своєчасного та точного нарахування субсидій.

І головне: субсидія – це державна допомога, яка обраховується  тільки державними установами і надається на безоплатній основі. Будьте уважні, ніяка приватна організація не має права ні розрахувати субсидію, ні бути посередником у цій справі.

 

Власкор.

Про автора

Пов’язані статті

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язково)

Розсилка новин