ПРО ОСББ, АБО ВСЕ В НАШИХ РУКАХ…

Все  нагальнішим  стає  питання  реформування  житлово-комунального  господарства  і  зокрема,  утримання  та  обслуговування  багатоквартирних  будинків.  В  різних  країнах,  містах,  є  свої,  певні  особливості  в  вирішенні  подібних  питань,  та  все  ж  найпоширенішим  і  чи  не  найефективнішим,  є  створення  органу  співвласників  багатоквартирних  будинків – ОСББ.  Знову  ж  таки,  назви  можуть  бути  різні – суть  одна:  мешканці  будинків  повинні  самі  утримувати  та  обслуговувати  своє  житло,  шляхом  створення  відповідних  структур.      Розуміння  необхідності  вирішення  даних  проблем  і  в  Світловодську,  привело  небайдужих  та  активних  представників  територіальної  громади  до  Громадської  приймальні  ГО  «Світловодськ  наш  дім».

 

001 Фісунова Галина Олександрівна, будинок 53, по вулиці Леніна:

“Я мешкаю в цьому будинку від моменту його здачі в експлуатацію. І відверто кажучи, ми дуже невдоволені роботою нашого ЖЕКу, адже якість послуг, які надають комунальники просто жахлива. Точніше кажучи, цих послуг взагалі майже немає. Тому будинок зараз просто в жахливому стані: як зверху протікає дах, так знизу течуть всі труби.

Минулої неділі ми провели збори мешканців будинку і вперше підняли питання про ОСББ. То відразу ж погодилися більше 50 чоловік. Ми ще пройдемося будинком, адже є пенсіонери, які мало ходять і не могли бути присутніми на зборах, а також люди, які просто були на роботі або зайняті в той момент, і я переконана – бажаючих буде набагато більше.

Сьогодні ми маємо позитивні приклади того, як має бути правильно створене ОСББ і як воно має правильно функціонувати: в Кіровограді, Олександрії, Знам’янці. Настав час впроваджувати позитивний досвід і у Світловодську. Миритися з жадібністю і нахабністю ЖЕКів більше не можна. Тому, ми рішуче готові стати до роботи і зробити нарешті нормальними умови та організацію обслуговування нашого житлового майна. Тим більше, що ми маємо активну допомогу від громадського  об’єднання   «Світловодськ – наш дім» і особисту підтримку його керівників  в  особі   Івана Маліновського:  консультаційну, організаційну, юридичну допомогу,  тощо.”

 

003Мунтян Анатолій Миколайович, мешканець будинку 33, по вулиці Калініна (75 квартир):

«Ми вирішили займатися питанням створення ОСББ через те, що це надасть можливість більш ефективно використовувати кошти на утримання нашого будинку та проведення ремонтних робіт. Нас не влаштовує якість послуг, які надає ЖЕК, з утримання та обслуговування будинку, тому ми вирішили вдатися до створення об’єднання співвласників.

На сьогодні більша частина мешканців будинку (а це 75 квартир) погоджується з тим, що настав час, як то кажуть, брати владу в свої руки. Ми обійшли  мешканців по квартирно і вирішили дати час тим, хто ще вагається, визначитися зі своїм рішенням. Наприкінці листопада проведемо чергові збори, під час яких і приймемо остаточне рішення.

В  цьому  питанні  нам  активно  допомагає голова громадського об’єднання «Світловодськ – наш дім» Іван Маліновський. Він нас консультує, надає організаційну підтримку, роз’яснює певні юридичні аспекти.  В  найближчий   час,  Іван Миколайович має організувати нам  ознайомчу  поїздку  до  сусідів, для  ознайомлення  з  досвідом   створення  та  ефективної  роботи  організації  співвласників  багатоквартирних  будинків, де ми проведемо зустріч із тими людьми, хто вже організував ОСББ і не перший рік успішно керує своїм житловим майном, не чекаючи,  що  хтось  прийде  і  все  зробить.  Ми  чітко  розуміємо,  що  наше  благополуччя,  залежить  від  нас  самих.»

Сподіваємось,  що  не байдужих  та  активних  громадян  в  Світловодську  достатньо,  щоб  зрушити   з  місця  питання,  які  десятиліттями  не  вирішувались  тими,  кому  це  потрібно  було  робити  згідно  займаних  посад.  Також,  маємо  надію,  що  ініціатива  знизу,  щодо  необхідності  позитивних  змін  в  житті  людей,  зустріне  підтримку  і  влади…

Далі  буде…

Власкор.

Про автора

Пов’язані статті

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язково)

Розсилка новин