Міський голова і освітяни намагалися почути один одного, але розійшлися «при своїх»

 

У одного із моїх улюблених рок-гуртів є пісня «Рок-н-рол этой ночью», в якій основними є рядки: «я думал будет хорошо, а вышло не очень». Цими словами можна підсумувати результати зустрічі із представниками галузі освіти міського голови Валентина Козярчука, яка завершилася декілька годин тому.

На початку зустрічі мер представив присутнім представників своєї команди: секретаря міськради Юрія Сап’янова, заступника міського голови з питань ЖКГ Анну Нестеренко та нового очільника організаційного відділу Михайла Касьянова. Голова громадської ради Михайло Касьянов (цікаво, а чи будуть тепер перевибори у ГромРаді, адже їх патрон – чиновник міськвиконкому?) на зустрічі виконував притаманну і звичну для нього функцію: подавав записки із запитаннями міському голові.

Розпочав голова з того, що виголосив промову про те, як він поважає представників освіти і цінує їхню педагогічну працю в цілому, адже сам зростав у сім’ї вчителів. Потім запропонував подивитися відеозапис його промови на останній сесії міськради, яка, на його думку, вплинула на свідомість депутатів і дозволила прийняти ряд важливих рішень.

Та десь на 7-й хвилині «кіна» присутні попросили перервати відеосеанс, так як «бачили вже».

Тож голова перейшов до переліку своїх планів на майбутнє, які мають забезпечити місту стабільність, розвиток і збільшення надходжень до бюджету. Говорячи про фінансування галузі освіти, міський голова попросив присутніх: «Почуйте мене, будь ласка!» і пояснив, що держава фінансує заклади освіти у відповідності до  кількості наявних учнів, тобто, якщо не вистачає учнів – не вистачає і фінансування. Але якщо Світловодськ стане самозабезпеченою територією, то з’явиться можливість додатково підтримувати освітян.

Пройшовся і по економії бюджетних коштів. Зокрема наголосив на тому, що давав вказівку «прикрутити» опалення в школах, доки діти (майже 5 тижнів) перебувають на вимушених канікулах. Але цього не сталося і кількість спожитої теплової енергії в січні 2016 року перевищують показники січня минулого на 1 млн. 840 тис. гігокалорій.

Далі перейшли до запитань. Слово взяв секретар міськради Юрій Сапянов, який зазначив, що йому надали купу запитань, які адресовані начальнику управління освіти Геннадію Френкелю. В їх числі питання про виплату відпусток частинами, про відсутність відшкодування витрат на відрядження, про усні вказівки та рішення виконкому щодо становлення розміру надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі всього 1%.

Валентин Козярчук розповів про хронологію подій, пов’язаних зі скандальним рішенням (Докладніше читайте в матеріалі «На засіданні виконкому: міський голова звинуватив начальника управління освіти у підставі») і висловив свою думку, що відповідальність в даному випадку має нести очільник управління освіти. До речі, останньому слова так і не надали.

Далі були питання до міського голови. Серед них питання про кадрову політику, якою керується міський голова під час підбору своєї команди, про вивіз сміття, про чистку доріг від снігу, про яку Валентин Валентинович «так багато говорить», про транспортні перевезення, «покращення» яких триває не більше одного дня та інше. Але ж основним напрямком питань так і залишилися гроші: на ремонт та відрядження, надбавки, премії та інші виплати.

Що знову впало в око, так це те, що Валентин Козярчук не любить надавати слово своїм опонентам (яким фактично на сьогоднішній зустрічі був начальник управління освіти). Геннадій Френкель декілька разів намагався взяти слово (чи відповісти на деякі питання), але міський голова відмовляв. Та все ж таки «народ» захотів почути й іншу сторону.

Геннадій Юрійович фактично повторив те, про що розповідав членам виконачого комітету: як нас фінансують, так ми і платимо. Будуть передбачені кошти у повному обсязі – будуть виплати у повному обсязі.

Далі було озвучено питання стосовно закриття (модне слово «оптимізувати») школи міста. На що міський голова зазначив, що ніколи такого не казав. Проте, що учнів у школах мало – казав, а про закриття – ні. Єдине, що він підтримує – так це ініціативу Громадської ради стосовно демонтажу недобудованої будівлі 1-ї школи.

Після декількох реплік, що присутні так і не почули конкретних відповідей на конкретні питання, міський голова обурився: «Ви ж не хочете мене чути!». І завершив свою зустріч фразою на кшталт «Давайте об’єднуватися і все у нас буде»…

Чи це дійсно так, поживемо-побачимо. І ми – редакція «Світловодської газети» розповімо про все одні з перших. Далі буде…

Микола Шверненко.

 

 

Про автора

Пов’язані статті

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язково)

Розсилка новин