Наводить на роздуми: Рада провалила законопроект про злодіїв в законі

Депутати також не підтримали необхідною кількістю голосів пропозицію направити законопроект на повторне перше читання або повернути авторам на доопрацювання.

Верховна Рада відмовилася посилювати умови утримання злодіїв в законі. Парламентарії провалили проект змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності для злодіїв в законі і за злочини, вчинені злочинними угрупованнями №1188. Про це повідомляє  ЛІГА.net.

У першому читанні за законопроект проголосували 178 народних депутатів при 226 необхідних. Депутати також не підтримали необхідною кількістю голосів пропозицію направити законопроект на повторне перше читання або повернути авторам на доопрацювання. Як пояснив, представляючи документ, глава парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем’якін, пропонувалося, зокрема, утримувати засуджених злодіїв в законі в камерах з режимом суворої ізоляції.

“Аналіз інформації, яка надходить сьогодні в комітет, свідчить про загострення криміногенної ситуації в Україні. За інформацією Служби безпеки, сьогодні на території України знаходяться понад 27 так званих злодіїв у законі, і останнім часом фіксуються спроби злодіїв в законі встановити вплив на високорентабельні сфери бізнесу і об’єкти економіки”, – пояснив він.

За його словами, “яскравим прикладом” таких кримінальних розборок є боротьба за кримінальний контроль над незаконним видобутком бурштину на території Рівненської, Житомирської та Волинської областей. За словами народного депутата Антона Геращенка, цим законопроектом в законодавче поле вводилося юридичне тлумачення поняття “злодій в законі”, якого раніше не існувало.

Документ пропонував вважати злодієм в законі людину, яка займає вище становище в злочинній ієрархії. У разі прийняття проекту закону після суду таких осіб повинні були б утримувати в приміщеннях камерного типу, щоб максимально ізолювати їх від інших в’язнів і позбавити їх можливості керувати засудженими. “Опозиційний Блок не дав за закон про боротьбу з крадіями в законі жодного голосу”, – зазначив Геращенко.

http://news.liga.net/

Про автора

Пов’язані статті

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені (обов’язково)

Розсилка новин